7m


7m

hyundai

AK Parti’den ‘Korona’ açıklaması Tuzağa düşmeyin! 

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Demirtaş, sahte korona virüsü paylaşımları yapanların uzağını düşmeyin uyarısı yaptı.

Trabzon 17.03.2020, 08:19 17.03.2020, 09:26
AK Parti’den ‘Korona’ açıklaması  Tuzağa düşmeyin! 

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı, turizmci iş insanı Halil İbrahim Demirtaş, turizm sektörünün korona virüsü nedeniyle etkilenceğini belirterek, “Süreci yakından takip ediyoruz” dedi. 


“Hükümetimiz sağlık alanında virüse karşı çok iyi adımlar atarak çoğu ülkelerden daha başarılı olmuştur. Aynı şekilde turizmde ve ekonomide de bu başarılı adımları atmaktadır.” Diyen Demirtaş, şunları söyledi; 

“Krizin daha da derinleşmemesi adına Hazine Bakanımız sayın Berat Albayrak, tüm sektör bileşenlerini kapsayıcı bir çalışma başlatıldığını söyledi. 

Ülkemizin bu mücadelede gösterdiği çabalar uluslararası arenada takdirle karşılanmaktadır. Bütün kurumlarımız bir birleriyle anında iletişim halinde olmaktadır. 

Bir siyasetçi ve aynı zaman bir turizmci olarak zor bir sürecin bizi beklediğinin farkında olmakla beraber Türkiye Irak ve İran kapısını kısa zamanda kapatarak virüsün ülkemize daha erken gelmesini engellemiştir. Kapıların kapatılması Türkiye’ye Nevruz tatili dolayısı ile gelecek turistlerin programlarını iptal etmesine sebep olmuştur. 
Burada çok dikkat dilmesi gereken hususlar Sağlık Bakanımızın açıkladığı 14 kuralı uygulamaktır ve bilgi kirililiğinin önüne geçmektir.

Her bilgiyi teyit etmeden paylaşmak doğru değildir. 
Örnek vermek gerekirse ülkemizin bir ilinde çekilmiş görüntüyü 10 farklı ilde korona virüsü çıkmış gibi algı yapmaya çalışan, bunu yayınlayan, paylaşan beynimizi kirletmeye çalışan insanlarla karşı karşıyayız! Ülkemizin bu zor anında böyle şeyler yapanların bu ülkeye ihanet ettikleri aşikardır. Onlarla mücadelemiz hem hukuk alanında hemde sosyal alanda devam edecektir. Kesinlikle böyle yapanların tuzağına düşmeyin ve teyit etmeden hiçbir sosyal paylaşım mecrasında paylaşmayın. Çünkü bu paylaşımlar suç teşkil etmektedir. 

İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu, bilgi kirliliği yaparak insanlarımızı endişeye sevk edip kaos çıkarmaya çalışanlar hakkında gerekli işlemleri başlattığını açıklamıştır. 

Şu unutulmamalıdır; Biz ülke olarak  bir çok zorluğu yaşadık. Bu kötü günler de geçecektir. Bir birimizle kenetlenerek, kurallara uyarak, devletimizin yanında olacağız. 

Böyle durumlarda iyi düşünmek, olumlu söylemlerde bulunmak her zaman moral motivasyon açısından çok önemlidir. 
Turizm sezonu için olumlu cümleler kullanmanın daha doğru olacağına inanıyorum.”


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@