banner556

>

AK Parti’den camiler borç karşılığı verildi iddiasına cevap; Yine CHP yine yalan

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’nın Trabzon’da iki cami borç karşılığı verildi iddiasına cevap geldi.

Trabzon 12.12.2020, 14:09
AK Parti’den camiler borç karşılığı verildi iddiasına cevap; Yine CHP yine yalan

AK Parti’den camiler borç karşılığı verildi iddiasına cevap geldi.

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Uğur Aydın, CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’nın Trabzon’da iki cami borç karşılığı verildi iddiasına cevap verdi ve Kaya’yı yalancılıkla suçladı.

Uğur Aydın’ın açıklamaları şu şekilde; 

YİNE YALAN!
Yine yanlış bilgilendirme!
Yine balıklama atlayan bir CHPli Vekil. Şaşırdık mı Hayır!
Sayın Kaya,
Evet CHP iktidar olduğu dönemlerde camilerimizden hem satmış, hemde bakım ve tadilatını yapmayarak kaderine terk etmiştir. Çok şükür ki Ak Parti iktidarı ile birlikte her alanda olduğu gibi Camilerimizede  , tarihi eserlerimizede, ata yadigarı eserlerimizede  sahip çıkılarak onarılmış, restore edilmiştir. Bizim dönemimizde Hiç bir surette cami satışı gibi konu mevzu dahi olmamıştır olamaz da. 
Şimdi gelelim sizin iddianıza,
Şahsen Üzülüyorum size, muhtemeldir ki siz, size verilen bilgileri aktarıyorsunuz ve inandığınız için araştırma gereği duymuyorsunuz!
Konu öyle değil Sayın Kaya,

1. Tarih: 03.12.2020, Meclis toplantısı,  2 cami arsası ve 1 adet boş bina maliyeye devredilsin diye karar alındı. DEVİR YAPILMADI. (Görüşme yapılacak ona göre karar verilecek. )
2. Düzköy de 30 tane cami arsası ve müştemilat 11.03.2016 tarihinde sizin partiliniz olan Sayın Abidin ÇELİK tarafından bedelsiz bir şekilde milli emlak’a devredildi. Yoksa hiç duymadınız mi? Size bugün yanlış Bilgi verenler o zaman bunu dememişler mi idi?
3. Bugün konu olan 2 cami arsası ise bugünkü Başkan Yılmaz Ankara tarafından maliyeye olan borç karşılığı devredilmek isteniyor. Mahsuplaşma şeklinde. 
Yani Cami yerinde, halk namazını kılabilir, değişen tek şey, belediye maliyeye olan borcundan düşüyor, borç yükünden kurtarıyor.
4. Açıklamanızda Doğankaya mahallesindeki  lojman da var. Bu bina 15 yıldır boş duruyor ve ömrünü tamamlamış. Yıkılması gerekir. 
Bu binada vatandaşın emeği olduğu için hassasiyet var. Haklılar. Ama Abidin Çelik döneminde bu bina ihaleyle satılmış Sayın Kaya, daha sonra ihalede satın alan yaşlı bayana baskı uygulanarak satış işlemi iptal edilmiştir. Kadının ödediği teminat harç gibi paralar gayrıresmi bir şekilde geri ödenmiştir. 
Bilmiyordunuz değil mi?
5. Bitmedi Sayın Kaya, bu binaya sizin partinizin belediye başkanı Abidin Çelik zamanında haciz geldi. Bu dönem, yani Sayın Ankara’nın döneminde İcradan satışın önüne geçmek için bir şekilde bu bina üzerindeki icra kaldırıldı. Bina üzerindeki icra baskısı kalkması için bu bina da milli emlaka devredilmek isteniyor. Devir işlemi yapılırsa, Daha sonra bina değerlendirme imkanı varsa bir proje yapılır ve milli emlak tan tahsis alınarak  değerlendirilebilir. 
Evet Sayın Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya bey, kılavuzunuzu doğru seçin, Çünkü bir Trabzonlu olarak muhalefette olsanız sizden ilimiz için bizler katkı bekleriz. Yine de siz bilirsiniz!

Yorumlar (16)
Murat 2 ay önce
Hee anlat akp yine CHP yalanı diye 20 yoldur hangi yalanınızı söylüyelim
Vatandaş 2 ay önce
Allah size akıl fikir versin, daha ne diyeyim
Trabzonlu 2 ay önce
Artık yeter şu dini siyasete alet etmeyin. Baş örtüsü deniz bu saf ve temiz insanların dinini sömürdünüz. Allah aşına şu dinimizin yakasını bırakın ülkeye hizmet edin. Millet parasızlıktan kırılıyor. Borç alınan dolarlar başka ülkelere yardım ediliyor. Açıklamanda sende devir olduğunu söylüyorsun.
yorumcu 2 ay önce
Neden herkes bu olayin sadece toplumsal ve dini boyutuyla ilgileniyor?Burada CAMİNİN bir ticari mal gibi islem gormesine neden kimse deginmiyor? Ha cami satmissin ha karakol ha cezaevi!! Bunlar satilmaz cunku benim bildigim ticari degeri yoktur.Belediye o kadar borcu nasil yapmis neden kimse sormuyor? Sorulmasi gereken belediyenin odeyemeyecegi kadar borcu NEREYE HARCADİGİDİR.Maliye bakanligi bizden catir catir TURK LİRASİ Olarak vergi toplarken Belediyeye gelince neden CAMİ aliyor.Maliye bakanligi belediyeden alacagini Cami olarak tahsil ediyorsa milletin kildigi namazida vergiden saysin o zaman!
Maxihadi 2 ay önce
Eee ne anlattın sen şimdi?
Sonuçta Sayın Ahmet KAYANIN söylediklerini teyit ettin!
Yalan bunun neresinde? Lafı eveledin geveledin ama kıvıramadın. Veriyoruz ama sonra geri verirlerse alabiliriz!
He tabi sende haklısın. Şimdi bunları yiyenler çıkacaktır tabi..
Serkan 2 ay önce
Camileri ahıra çeviren CHP’den yepyeni bir yalan daha. Politikaları: her gün sürekli yalan konuşmak
yorumcu 2 ay önce
Chp kolay yolu secmis.Asil AKP'nin yaptigi buyuk is.Camileri ellemeyip cemaati koyuna cevirdi..
Akp 2 ay önce
Akp li başkan diyorki minareyi çalan kılıfını hazırlar. Biz camiyi borçlarımızın karşılığı veriyoruz satmıyoruz. Çalmakta uzmanlaşmışlar
Vatandaş 2 ay önce
Ahmet Kaya inandırıcı olman için önce meclis kürsüsünde kelime-i şahadet getir müslüman ol. Ondan sonra seni degerlendirmeye alalim...
Etem 2 ay önce
Sayın kayaya cevap vermeye değermi bilmem. . Ama en azından millet bilgilendirilmiş oldu. Akp Li yetkililer sizde bu muhalefete çok yüklenmeyin aramayla bulunmaz bir nimet.
doğan yıldız 2 ay önce
müslümanım diyenler ülkeyi katar a sattı.
Derun 2 ay önce
Evet bu adam Ahmet kayanın eline kağıt topunu vermiş.belediyeye hangi hakla devredersin diyen kaya Düzköy CHP belediyesi iken otuz cami arsası devretmiş.ne oldu kaya bu devir sadece size mi has.ondan mı kızdın.siz hangi hakla devrettinşz.tipşk CHP.yalan dolan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@