AK Parti Trabzon Mursi için toplandı

Muhammed Mürsî için açıklama yapıldı

Trabzon 18.06.2019, 13:38
AK Parti Trabzon Mursi için toplandı

Mısır'ın eski cumhurbaşkanı Muhammed Mürsî dün hayatını kaybetmişti.

Türkiye'nin bir çok noktasında anılan Mursi için AK Parti Trabzon İl Başkanlığı toplantı düzenledi. 

Geniş katılımın olduğu toplantıda yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

Mısır’ın siyasi tarihinde ilk kez demokratik seçimlerle Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mürsî, özgürlük ve adalet hasretiyle Hakk’a yürümüştür.

İnandığı dava uğruna ömrünü adayan Mürsî, Mısır halkı için verdiği insanlık mücadelesinde zalim bir cunta zihniyetiyle devrilmiştir. 2013 Temmuz’unda kanlı bir darbe ile iktidarı ele alan Abdülfettah es-Sisi, kan ve gözyaşı üzerine kurduğu iktidarını yine kanla beslemiştir. Uluslararası hukuku ve insan haklarını yok sayarak Mısır halkını baskı altına alan zalim Sisi, masum insanları acımasızca katletmiştir. 21. yüzyılın Firavunu Sisi, darbeyle elde ettiği iktidarı süresince yüzlerce kişiyi idam etmiştir. Başta Amerika olmak üzere bazı Batı ülkeleri, maddi ve ideolojik çıkarları uğruna Mısır’da, darbe rejiminin insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalarak; işkenceleri, haksız yargılamaları ve vahşi idamları görmezden gelmiştir. 

2357 gündür Mısır zindanlarındaki direniş destanını sürdüren Muhammed Mürsî, zalimlerin mahkemesinde şehadete yürümüştür. “Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma!” (İbrahim, 42) diye buyuran bir dinin mensupları olarak bu süreçte bizleri en derinden yaralayan İslam dünyasının suskunluğu olmuştur. Barbar Sisi’ye karşı dur diyen tek dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. İnancımızın gereği ve liderimizin dik duruşuyla Mısır’da insan haklarının hiçlenmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz. 

Biz, Mürsî’nin verdiği onurlu mücadelesinin ve şehadetinin şahidiyiz. İnsanlık, zulme direnenleri ve zulmeden zalimleri unutmayacaktır. 


Yorumlar (12)
Mustafa gülec 2 yıl önce
Allah akıl versin,mursi kimmiş.Atatürk'kümüze hergün hakaret eden zihniyet mursi için toplanmış
adem 2 yıl önce
ümmetçiliğin ülkemize tezahürü. ölen iyi biri de olsa ümmetçi değilse hiçbir kıymeti yok.
Mucahid 2 yıl önce
Söylediğin gibi işte atatürkünüz.
Hao 2 yıl önce
Az beri dur yavaş
Osman Kalyoncu 2 yıl önce
Bir diktatörün ölümü için bu kadar ağıt yakanlar camilerde kuran okutanlar ülkeyi kurtaran diyaneti kuran ulu önder için bir dua okumuyorlar..Yazıklar olsun..
Mücahid 2 yıl önce
Seçimle gelip darbeyle indirilen adam diktatör. Gerçekten kemalizm demek akılla ilişkiyi kesmek demek.
Hao 2 yıl önce
Okuyun okuma diyen mi var
Hasip ile Nasip 2 yıl önce
Babanız ölse bu kadar ağlamazsınız. Mursi denen adam gerici yobaz adamın tekiydi. En önemli icraatı çocuklarla evlenmede alt yaş sınırını kaldırmasıydı.
gökhan 2 yıl önce
boş işlerle uğraşmakta üstünüze yok
Ali Bal 2 yıl önce
Hao bu korku bu telaş niye..Abbas yolcu...Az bekleyin..
Bozkurt Muzaffer 2 yıl önce
İslam fıkığındaen büyük günahlar..İNKAR KUL HAKKI ŞİRK YALANCI ŞAHİTLİK VE ADALETSİZLİK..Birkaç başlık daha eklenebilir.Şimdi burada akp lehine yazanlar bir düşünsünler.İftiraya şahitlik sizi nereye götürür? Yahu birileri için İmanınızı karartmayın.
Pusat.k. 2 yıl önce
Õlene kadar ak parti .gormek isteyen goz gõrur. Chp iyi hdp .ve kefere .ortakligini.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@