banner556

AK Parti Trabzon İl Kongresi’ne doğru ipler geriliyor

AK Pari Trabzon'da ‘Yoksa ben varım’ diyenlere; “susun saygısızlık etmeyin!” tepkisi

Trabzon 01.09.2020, 19:14
AK Parti Trabzon İl Kongresi’ne doğru ipler geriliyor

Haber61/Haber Servisi

AK Parti Trabzon İl Başkanı Hayda Revi, il kongresi öncesi, devam edeceğini vurgulamıştı. Buna rağmen teşkilatta öne çıkan bazı isimler, “Haydar Revi yoksa ben varım, il başkan adayıyım” dediler.
Bunların bazıları sosyal medyadan bunu söyledi bazılarının bizzat kendileri medyaya açıklama yaptılar. En son böyle bir açıklama yapan ise Of İlçe Başkanı Hakan Terzioğlu oldu.

Selahattin Çebi, Mehmet Karaoğlu, Uğur Aydın, Hasan Dilekoğlu da sosyal medya üzerinden veya kulislerde bu yönde tavır sergiledikleri söyleniyordu.

Bu ‘Revi yoksa ben varım’ diyenlere karşı çok sert tepki İl Başkan Yardımcısı Halilibrahim Demirtaş’tan geldi.

Şu ifadeleri kullandı;

“İnandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz. 
Bu hafta ilk kongrelerimizi, Hayrat ve Araklı ilçe kongrelerimizi yaparak başlıyoruz. 
İl Başkanımız görevinin başında. İl yönetimi büyük bir özveri ile kongrelere hazırlanırken sağda solda, Revi yoksa ben varım, diyen yol arkadaşlarımız var. Bu ifade 6 yıldır il başkanlığı yapan başkanımıza saygısızlıktır. 
Çünkü ben göreve hazırım diyen bir il başkanı varken, ya çıkarsınız; ben adayım,  dersiniz ya da Revi yoksa ben varım demek için genel merkezin kararını beklersiniz. 
Göreve devam eden ve heyecanla bu göreve devam edeceğini ifade eden bir il başkanı varken ‘yoksa’ diyerek siyasi kurnazlık yapmaya çalışmaları dışardan hiç hoş görünmüyor.”

Bu tepkisi teşkilatta epey bir yankı buldu.
Ve teşkilatta aday belirsizliğini de gün yüzüne çıkardı. Haydar Revi’nin ‘devam etmek istiyorum’ sözünün çok dikkate alınmadığını da ortaya koymuş oldu.
Bu açıklama, İl Kongresi öncesi yeni fırtınaları beraberinde getirecek gibi duruyor.

Yorumlar (9)
Selim 5 ay önce
İnandığımız yolmuş. Sizin inandığınız yolun ne ülkeye ne de şehrimize faydasi var Ancak kendi ďahsi ikbalinize faydası var. Bunu yarın anlatacaksınız.
Hard 5 ay önce
Çok çalışkan öyle çalışıyorlar diye Trabzonspor'un giden şampiyonluğu için
Ali 5 ay önce
Haydar revi olmazsa Halil İbrahim in olmayacağı anlamına geliyor garibim kendisine yer açmaya çalışıyor İnşAllah bu dönem Halil İbrahim siz olurda partiyi kullanmazlar
Ali 5 ay önce
Ahh. Halilim ah sende adam yerine girdin ya bu şehirde akparti başkanı olsan ne yazar
TAMİRCİ ÇIRAGI 5 ay önce
TEŞKİLAT MI MENFAAT Mİ, GENÇLERE YOL AÇIN
Ahmet 5 ay önce
Az kaldı bir zamanlar ANAP caddelere sığmıyordu,şimdi tabelaları bile kalmadı. Tez zamanda sizde aynı olacaksınız inşAllah.
Reis 5 ay önce
Valla ben aday olurum beni alin 15 yasindayim
Akademisyen 5 ay önce
Ktü ye çapsız rektör atattılar, ktü liseye dönecek trabzonlunun gurur duyduğu ktü bitti, bu kişinin bir an önce il başkanlığından gitmesi lazım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@