7m


7m

hyundai

AK Parti Trabzon'da sular durulmuyor! İstifalar peşpeşe geldi

AK Parti Yomra İlçe teşkilatında sular durulmyor.

Trabzon 07.06.2021, 16:53 07.06.2021, 17:14
AK Parti Trabzon'da sular durulmuyor! İstifalar peşpeşe geldi

Yomra AK Parti’de sular durulmuyor. Meclis üyeleri Gözde Atasoy Koç, Metin Özke, Sabri Selim, Furkan Bayrak ve Nihat Gümrükçü AK Parti’ten istifa etti. 

Cuma günü istifasını veren AK Parti İlçe Başkanı Avni Adanur’un ardından bugün de 5 meclis üyesi; Gözde Atasoy Koç, Metin Özke, Sabri Selim, Furkan Bayrak ve Nihat Gümrükçü AK Parti’ten istifa etti. 

İstifa eden meclis üyelerinin yaptıkları ortak açıklamada şunları söylediler;

“Ak Parti Yomra Belediye Meclis Üyeleri olarak ,Yomra Belediye Başkanının Yomra için doğru kararlar vermediğini, ancak Yomralı hemşehrilerimize takındığı maske ile olayları farklı yansıttığını, belediyemizin ilk defa bu dönem mallarının icra yoluyla satılacak duruma getirildiğini yani öz kaynakların bu kadar talan edildiğini gördük. Belediyemizin kaynakları değerinin altında satılarak birilerine peşkeş çekilmek istenmektedir. Bu anlamda satış yetkisinin sınırlandırılması, ederi olan bedel altında satılmaması, tek bir özel alıcı yerine tüm halkımızın katılımıyla hakkaniyetli talepler olabilmesi için büyük mücadele verdik. Üzülerek ifade etmek isteriz ki; AK Parti Yomra Teşkilatı bünyesinde Yomra halkının oyları ile seçilmiş Belediye Meclis Üyelerinin fikirleri önemsenmemekte, bizimle birlikte görev yapan bir kaç arkadaşımız grup kararımız dışında hareket edebilme hakkını kendinde görebilmektedir. İşte bu arkadaşlarımız meclis salonunda Yomra halkının aleyhine karar alarak yıllardır sürdürülen hukuki mücadele sonrası mahkeme kararıyla da bozulan satış kararının tekrar meclis kürsüsünden onaylanmasına çanak tutmuştur. Ancak hakkaniyetle verdiğimiz bu mücadelede bu durum görmezden gelinmiş, haklı mücadelemizde gerekli destek alınamamış olup AK Parti Trabzon il Başkanlığımız tarafından tamamen yalnız bırakılmış bulunmaktayız. Burada sorunumuz AK Parti ilkeleri ile değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman arkasında durduk, durmaya da devam edeceğiz. Bizim davamız, bizim derdimiz halkımızın bize verdiği oylarla yüklenen hakların bedelini ödeyemeceğimiz yerde olamayacağımıza kanaat getirmemizdir.

İlçe Başkanımız Sayın Avni Adanur siyasi duruşumuzda hep yanımızda oldu. Biz de Yomralının hakkını, adaletini savunan duruşun arkasında olacağız. Bu sebeplerden dolayı AK Parti’den istifa ediyoruz, ancak yüklenen sorumlulukla meclis üyesi olarak çalışmalarımıza devam ederek sizlerin haklarını korumaya, kollamaya görev süremizin sonuna kadar devam edeceğimizi de ifade etmek istiyoruz. Siz bize inandınız, güvendiniz, bizler de sizlere inanıyor ve güveniyoruz. 
Her şey güzel Yomramız için…” 

Öte yandan kulislerde ilçe başkanının istifasından sonra ilçe yönetiminin de istifa edeceği konuşuluyor.

(Yomrasonhaber)


Yorumlar (16)
Sonderman 1 yıl önce
O istasyon arazisini, sağıroğlu döneminde siz satmaya kalktınız, o dönem bahse konu firmaya başka bir arsayı siz sattınız. O dönemki başkanın, imarda, bir mimarlık ofisi kanalı ile ne işler döndüğünü herkes biliyor, bahsettiğiniz icra ise sağıroğlu döneminden gelen borçlar yüzünden, rantınız mamanız kesildi.. mafya müteahhit siyaset çarkınız çöktü... az kaldı az. Adil mahkemeler kurulunca hesaplaşacağız...
Davut 1 yıl önce
Tebrikler. Güzel yorum.
Trabzon 1 yıl önce
Değirmendere Camur akıyor " meğer akp
patlamış,
Gurizzzz 1 yıl önce
Uzun yıllar sonra doğru dürüst bi başkan gördü be şu ilçe. Kendinizi öteye beriye vurmayın boşuna.
Galafgali 1 yıl önce
Sağıroğlu satarken onay veren siz değil miydiniz iki yüzlülüğü bırakın herkes her şeyi biliyor sizi gidi Mazotçular sizi
Vatandaş 1 yıl önce
Yomra yı talan eden önceki belediye başkanı sayın Sağıroğlu ve avanelerine sesiniz çikmadi şimdi ise sudan sebeolerle istifa ediyirsunuz.eger o zamanda böyle dik dursaydınız çok daha inandırıcı olurdunuz.kendi yandasınız olmayan kişilerin çizdiği projeleri bile kabul etmiyorsunuz.Yomraspora yardim adı altında Yomraya yatırım yapan insanlardan para alıyordunuz.bu insanlar herşeyi çok iyi biliyor.zaten bu ve benzeri sebeplerden dolayı Yomrayi kaybettiniz...
AYDIN 1 yıl önce
KAÇMAKLA KOLAYINA KAÇTINIZ
Yomralı 1 yıl önce
talan lafını en güzel icra eden önceki belediye başkanı idi . şimdi düzgün işler yapılınca neden hemen ağlamaya başlıyorsunuz. Ne namussuzluklar yaptılar. şimdi akp yönetimden istifa edenlerden bir kişinin kız evladı neden intihar etti.
yomra elması 1 yıl önce
DEVRİK BAŞKAN SAĞIROĞLUnun adamı olöaktan başka vasıfları olmayanlar çıkmış yomradan, ilkeli duruştan bahsediyor. hadi ordan ????
Ula 1 yıl önce
Ulan adamın hakkını yemeyin önceki Başkanın oğlu eşi dostu köşelik oldu millet görmüyor mu sanıyorsunuz bu kadar da insanları salak yerine koymayın, niye o zaman ses etmediniz. Yomrada sürekli kavgalar olurdu taaa biri meclise kadar gitti ben yapmadım bunaları çok saygı değer dediğiniz erkekler yaptı. Ayrıca Şu siyaseti kendi cebinizi doldurma aleti olmaktan farklı yorumlayın ha şunu da deyim şimdi de bal tutan parmak yalıyor uzaktan seyrediyoruz onun da zamanı gelir. Bal her zaman tatlı olmaz haberleri olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@