AK Parti Trabzon'da şok istifa! Aday gösterilmeyince...

Trabzon'un Dernekpazarı AK Parti ilçe başkanı belediye başkan adayı gösterilmeyince istifa edip bağımsız aday oldu.

AK Parti Trabzon'da şok istifa! Aday gösterilmeyince...
banner432

AK Parti, Trabzon’da ilçelerdeki belediye başkan adaylarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı bir organizasyon ile tanıtacak. Dün gece saatlerinde listenin son şekli belli oldu ve isimler netleşti.

AK Parti’nin İlçe Belediye Başkan aadaylarının belli olduğu listeye ilk tepki Dernekpazarı’ndan geldi. Mevcut Belediye Başkanı DR.Mehmet Aşık’ın aday gösterilmesinin ardından AK Parti ilçe başkanlığı yapan ve istifa ederek aday adayı olan Zeki Avni Usta, aday gösterilmemesinin ardından partisinden istifa ederek bağımsız aday olacağını açıkladı.

Zeki Avni Usta yaptığı açıklamada “Ak Parti’ye oy kaybettiren başkan seçtirdiler. Sayın Cumhurbaşkanının ilçemize sevgisini suistimal eden birilerinin hatırına, birilerinin adamı diyerek başkan seçtirmek zorunda kaldılar. Biz de bunlara tepki olarak bağımsız aday olduk”

Başkan Zeki Avni Usta istifa nedeni olarak “Dernekpazarı’nda bağımsız aday olmak için Ak Parti üyeliğinden Pazartesi günü istifa edeceğim ” dedi.

Dernekpazarı’nda Zeki Avni Usta Bağımsız aday olacağını resmen beyan etti. Dernekpazarı’nda üç dönem AK Parti İlçe Başkanlığı Zeki Avni Usta, Pazartesi günü itibariyle AK Parti’den istifa ederek bağımsız belediye başkan adayı olacağını ve bu vesileyle AK Parti’den istifa edeceğini belirtti.

Usta yaptığı açıklamada; “Ak Parti şimdiye kadar İlçemizde kendi teşkilatından, Partimizin siyasi davasından olan belediye başkan adayı çıkartılmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın İlçemizdeki sevgisini suistimal ederek birilerinin hatırına birinin adamı diye aday gösterilip, vatandaşlarımıza seçtirmek zorunda bıraktılar. Ak Partiye oy kazandırmayan oy kayıp ettirerek başkan seçtirdiler. Biz de bunlara tepki olarak bağımsız aday olduk. Dernekpazarılı hemşehrilerime tercih hakkı sunuyoruz. Hizmet için aday oluyoruz, saltanat için değil. Bizlerin referansı birileri değildir. Bizim Referansımız Dernekpazarı halkıdır. Biz de halkın adayıyız. Biz de hemşerilerime güvenerek ilçede ikamet eden herkesin bildiği tanıdığı kolay ulaşabildiği hemşehrilerimin bir kardeşleri olarak kendimizi hemşehrilerimizin onayına sunuyoruz. Şahsımın Belediye Başkanlığını yapabileceğime inanıyorlarsa oylarına talibim. İlçe Başkanlığım döneminde yaptığımız gibi kimseyi ötekileştirmeden 14 Mahallemizi ayrıştırmadan hizmet etmek ve adamına göre değil herkese eşit ve adaletli hizmet sunmak için icraat Makamı olan Belediye Başkanlığına Bağımsız aday olarak talip oldum. Partili Partisiz siyasi görüşü farklı olan Dernekpazarılı hemheşrilerimin oylarına talibim. Karar Dernekpazarılı hemşehrilerimin Takdir Allah'tandır. Şimdiye kadar bizleri her alanda destekleyen beni yalnız bırakmayan Dernekpazarılı hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerini kullandı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
No body
No body - 2 ay Önce

Bu bellediye baskanlari adaylari ne kadar cok bu görevi istiyor acaba hizmet icinmi cep icinmi tabi hepsini bir kefene koymuyorum

hakan
hakan @No body - 2 ay Önce

hizmet tabii ki, kendi geleceğine hizmet, çoluk çocuğuna hizmet

hhh
hhh - 2 ay Önce

tamam haklı olduğun konular olabilir de seninki ne peki ? kibir 3 dönem ilçe başkanı oldunya hayallerin var senin de koltuğa şöyle bi oturmak.kimlerin teşkilatlara geldiğini de iyi biliyoruz.hikaye anlatma.

mustafa yüce
mustafa yüce - 2 ay Önce

dr.Mehmet bey seçimi almak için birazdaha fazla çalışmak zorunda kalabilir

Mustafa isaoğlu
Mustafa isaoğlu - 2 ay Önce

Sayın Başkan isabetli bir karar başarılar dilerim hayırlısı olsun

Haçka çözüm
Haçka çözüm - 2 ay Önce

Türkiye geneli parti liderleri seçime girecek. Kazanan lider validen belediyeye kadar bütün ekibini ikinci bir seçim olmadan adayacak. Böylece her 5 yılın 2 yılı seçim zırıltısı ve küslüğüyle geçmeyecek.

tamer
tamer - 2 ay Önce

demokratik tepki bağimsız aday olmak hakkıdır hayırlı olsun

Göktuğ yıldırım
Göktuğ yıldırım - 2 ay Önce

Boyle yurekli insanlari cani gonulden kutluyorum.demokratiksek eger dogru olani yapmitir.helal olsun

kamil sofioğlu
kamil sofioğlu - 2 ay Önce

bunların derdi vatandaş değil tamamen koltuk. Anca gidersin


banner393

banner426

banner463

banner443

banner441

banner462