alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

AK Parti Ortahisar ilçe danışma meclisi toplandı

AK Parti Ortahisar İlçe Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi.

Trabzon 30.10.2021, 11:26 30.10.2021, 13:54
AK Parti Ortahisar ilçe danışma meclisi toplandı

Trabzon'da AK Parti Ortahisar İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Danışma Meclisi toplantısına AK Parti Trabzon İl başkanı Sezgin Mumcu, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi ve partililer katıldı.

Danışma Meclisi toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Daha sonra sinevizyon gösterisi izletildi.

AK Parti Ortahisar ilçe danışma meclisi toplandı

"TRABZON NASIL GÜRLEYECEK GÖRECEKLER"

Toplantıda konuşma yapan AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi şunları söyledi; 

Sayın Cumhurbaşkanımız’ın net ifadesiyle burası Trabzon ve bu salon bugün başka güzel. Cumhuriyetin kuruluş gününde bir genel başkana bir esnafın burası Kürdistan dediği yerde, Trabzon burada. 15 Temmuz’da geri adım atılmayan yerde geri adım mı atacaktık. Emrindeyiz Cumhurbaşkanım, emrindeyiz genel başkanım.

AK Parti Ortahisar ilçe danışma meclisi toplandı

Bu zor bir yol. Sonunda makam mevki olmayan bir yol. Eğer olsaydı bu salonun bugün dolma ihtimali yoktu. Bu salonu dolduran manadır, anlamdır. 

Zaman göstermiştir ki milletin dertlisi İslam Alemi’nin dertlisi başka bir iktidar yoktur. İşte bu gücü bu salonu dolduran sizlerden alıyor. İyi ki varsınız. İman dolu göğüsler bu yolda buluşmamış olsaydı bugün bu salon bomboştu. Bütün bu iman ve inançla makam mevki için, sadece iktidar için mücadele etmiyoruz. Bizim derdimiz vatan, millet ve bayraktır.

Ziyaretleri sırasında bir esnafın burası Kürdistan derken el pençe divan duranlara Alparslan Türkeş’in sözüyle karşılık vermek isteriz. Alparslan Türkeş ona sorulan soruya "Yıkıl ordan köpek" cevabını vermiştir. Bu cevabı veremeyenler yerine Ortahisar’dan biz veriyoruz. Birileri iktidar olmak için gayret gösteriyor. Doğaldır. İktidar diyorlar ama herhangi bir proje yok. Başka başka emeller uğruna mücadele ediyorlar. Bunlar iktidar olursa Abdullah Öcalan'ı serbest bırakırlar, FETÖ’yü serbest bırakırlar, İHA, SİHA’ları durdururlar, eşek heykeli yaparlar. Enerji yatırımlarını durdururlar. Nükleer santrale de karşılar. Ermenistan’da bile var.

Hemşerimiz Selçuk Bayraktar, İHA’ları SİHAları yaptı. Birçok yangın başlamadan söndürüldü. Bu süper bir olay ama bunlar 60 yıl önce ne ise şimdi de öyleler. 60 yıl önce devrim arabalarına benzin koymayan kafa SİHA’lara aynısını yapmaya çalışıyorlar. İstanbul'da görev başına gelir gelmez Selçuk Bayraktar ile olan sözleşmelerini iptal ettiler. Amaçları gençler bir şey öğrenmesin. O İHAlarla biz Suriye'de destan yazdık. 

Bizim buradaki bu kalabalıkla beraber 2023 seçimlerine hazırlığımız var. Bizim hazırlığımız makama değil geleceğedir. Bu salonu gördükleri gibi sandıkları da görecekler. Trabzon nasıl gürleyecek görecekler."

AK Parti Ortahisar ilçe danışma meclisi toplandı

BU KARARLI İRADE İLE İNŞALLAH 2023’TE CUMHURBAŞKANIMIZI BAŞKAN SEÇEREK DURMAK YOK YOLA DEVAM DİYECEĞİZ

Konuşma yapan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, şunları söyledi;

Sizlerle beraber olmanın gururu ile sizi selamlıyorum. Göreve geldiği andan itibaren sahada basmadık yer bırakmayan büyük gayret ve fedakarca emek sarf eden ilçe başkanımızı tebrik ediyorum. Allah ondan razı olsun. Sizlere belediye çalışmalarımız hakkında bilgi vereceğim.

Ortahisar’ımızda göreve geldiğimiz andan itibaren önemli işler yaptık. Büyükşehir ile beraber zor bir çalışma yapıyoruz. 565 kilometrelik altyapı çalışmasını kısa sürede bitirip üst yapısını da bitirip hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.

Bunları söylerken bu çalışmalara bütün teşkilatlarımızın vakıf olması ve saha çalışmalarında anlatmaları lazım. Pazar kapı kentsel dönüşümünü tamamladık. Ekoparkımız hizmetinizde. İlave 3 dönüm daha kattık. Kemeraltı Sokak Sağlıklaştırma 1. Etap tamamlandı. Tarih müzemizi faaliyete geçirmiştik. Basın müzemizi de aynı alanda yapıyoruz. O alanı tarihi bir alana çevireceğiz. Pazarkapı da tarihi binamızın düzenlemesini yapıyoruz. Küçük dostlar kliniğimizi yaptık. Sahipsiz sokak hayvanlarımıza hizmet ediyoruz. Bunu üzerimize inancımızın yüklediği sorumluluk olarak görüyoruz.

Spor Bakanımıza Sayın Cora ile 3 defa gittik. Mehmet Akif Ersoy yüzme havuzunu, 4 tenis kortunu devr almak istiyoruz. Bu da şöyle çıktı. Engelli kardeşlerimiz bizden araç istedi yüzme havuzu için. Biz de devralalım engelli kardeşlerimiz, hanım kardeşlerimiz gitsin kalan 4 günde de vatandaşlar gitsin dedik. Devraldık en kısa zamanda hizmete açacağız.

AK Parti Ortahisar ilçe danışma meclisi toplandı

Yapamadıklarımız da var. Ana samimi olursanız yapamadığımız zaman vatandaş size anlayışla karşılıyor. Kadın konuk evini tamamladık. Aktif hizmette. Park projelerinde şuanda çalıştığımız. Çukurçayır doğa parkının ihalesini yaptık devam ediyor. Beşirli sera parkımız için iki alanı bedelsiz tahsis ettik. Oraları da yapıp vatandaşın hizmetine sunacağız.

Tünel Akvaryum tamamlanmak üzere. İnşallah bu yılsonu tamamlanıyor. İnşallah hizmete alınıyor. Boztepe de bir seyir terası projemiz vardı. Sit alanı olması nedeniyle sıkıntısı vardı. Onayı aldık. Tabiat parkı çalışmasını yaptıktan sonra hayata geçireceğiz.

En mutlu köy adı altında engelli kardeşlerimiz için hem seralar hemde atölyeler yapacağız. Rehabilitasyonları için üniteler yapacağız. Onlara yaptığımız hizmetler en kutsal hizmetlerdir.

Ortahisar Belediyemizi yaptık şehit ailelerimiz yer istemişti, söz vermiştik tahsis ettik. 17 engelli derneği vardı. Hepsine ayrı ayrı yer tahsis ettik donattık. Engelliler gününde açılışını yapacağız inşallah.

Muş’a gittik. Müthiş bir Trabzonspor sevgisi var. Güvenlik tesis edilmiş. Allah razı olsun hem Cumhurbaşkanımız hem de Sayın bakanımız Süleyman Soylu’dan. Bu mücadeleyi onlar yapıyor ama bu mücadeleyi yürekleriyle yapan Diyarbakır annelerini de ziyaret ettim.

Bu salon bu güzel salon bu güzel görüntü. Bu kararlı iradeyi inşallah 2023’te Cumhurbaşkanımızı başkan seçerek durmak yok yola devam diyeceğiz. Hepinizi saygı ile selamlıyorum.

YENİ BİR BAŞARI HİKAYESİ YAZACAĞIZ

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

"Bizde zaman zaman ilçelerimizi her bir mahallelerimizi ziyaret etmekteyiz. Ankara’da da ülkemizin ve ilimizin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. İlk fırsatta da ilimize gelip çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün de il danışma meclisi toplantısı çok güzel bir toplantı olmuştur. Sizlerden enerji alıyoruz. Milletle dertleşmeyenlerin başarılı olması mümkün değildir. Ak parti bu sayede iktidarda oldu.

Biz 20 kez bütçe yaptık. Şuanda toplanan vergilerin yüzde 80’i millete hizmete gidiyor. Her kuruşu millete hizmete gittiği için 20 kez bütçe yapma yetkisi verdi. Savunma sanayide millilik oranı yüzde 20 iken yüzde 80 e çıktı. Bugün sınırlarımız içinde değil dışında terör mücadelesi veriyorsan savunma sanayideki gelişme bedeniyle.

AK Parti Ortahisar ilçe danışma meclisi toplandı

CHP son tezkereye hayır oyu verdi. Evet oyu verenler ihanet etti dedi. İyi Parti'ye de hain denmiştir. Ama onların biri iyi polis kötü polisi oynamışlardır. İkisi de aynı yöne hizmet ediyorlar. 2023 seçimlerine hazırlıktır. Daha önce kelimesi kelimesine evet dediği tezkereye şimdi hayır demeleri HDP’nin etkisine girmeleridir. Söyledikleri şey tezkeredeki yabancı asker kavramı var ifadeleri. Bu söylem 10 büyükelçinin açıklamaları ile aynı şeydir.

Türkiye eski Türkiye değildir. Parmak sallanacak bir ülke değildir. Bavulu toplayın bu ülkeyi terkedin deyince böyle çark edersiniz. Bunu söyleyince 10 büyükelçi geri adım attı. Türkiye'nin birliği söz konusu olunca ekonomik kriz olur falan bunlar önem değildi. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. sözü ile hareket ederiz.

Pandemi süreci ile yaşandı. Türkiye çok güzel bir sınav verdi. Hiç bir vatandaşımız mağdur olmadı. İstihdam oranımız pandemi öncesine döndü. Satın alma rakamları iyi. Türkiye’deki daha önceki krizlerin çoğu sanayiden kaynaklanıyordu. Şuanda sanatı çok iyi durumdadır. Küçük esnafımızın sıkıntılarını biliyoruz. Önümüzdeki sene önemli adımlar atacağız. Dünyada da hayat pahalılığı sorunu var. Bunlar mevsimlik ve geçicidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika açılımı yaptı. Fransız basını 1 hafta bunu yazdı. O mili bir ziyaretti. Ticarette önemli bir ziyaretti.

Muhalefettekiler yandık bittik diyorlar. O zihniyeti Türkiye tanıyor. Onlar bira festivali yapıyor biz teknofest yapıyoruz. Biz tüneller yapıyoruz onlar heykel yapıyor. Belediyecilik anlamında da iyice vatandaşın gözünden düştüler.

15 Temmuz yaşandı bu ülkede. Vatandaşlar tankların altına yattı uçaklara terlik salladı. Daha sonra ekonomiye saldırdılar. Rahibi neden bıraktınız dediler. Daha önce bırakmadınız böyle oldu dediler. 2.5 yıl ceza almıştı, cezasını çekti gitti. Ajanlık yapıyordu. Osman Kavala’da da aynı durum söz konusu.

2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı rekor bir oy alacaktır. Bunu bu salonda kayıt altına alındı. Cumhurbaşkanımız tarihin en yüksek oyunu alarak yeniden başkan olacaktır. Yeni bir başarı hikayesini daha adil bir dünya mümkündür diyerek bu mücadeleyi sürdüreceğiz."

AK PARTİ EZELDEN EBEDE GİDEN KUTLU HARFLERİN ADIDIR

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu yaptığı konuşmada şunları söyledi;

"Siyasette nereden nereye geldik. En zor kısmı bunu unutmaktır. Günlük polemiklerden ibaret değildir.

Türk siyasetinde 2 çizgi vardır. 1.’si hiç bir şeyden anlamayan halkı eğitmeye çalıştığını sanan ve batıyı şeklen taklit eden zihniyet, 2.’si Recep Tayyip Erdoğan’la devam eden bir milli felsefe vardır. Bu milli felsefe ile hareket eden bir Cumhur İttifakı vardır.

Karşı cenahın ülkemize bir çakılı çivisi yoktur. Hiç düşündük mü niçin ülkede gerçekleşen birçok hizmet milli çizgide hizmet yapan partilere nasip olmuştur da diğerlerine nasip olmamıştır. AK Parti bu yüzden bu çizgiden gittiği için başarılı olmuştur.

Başarının 5 temel sırrı vardır. Siyasî ve ekonomik reformların zamanında yapması. Bütün yükseliş dönemlerinde bu böyle olmuştur. Menderes’te Özal’da ve şimdi de Cumhur İttifakımızla beraber birçok hezimetleri başarmış ve siyasi başarıyı da aynı anda başarmıştır.

2. sır büyük önemli mesele zihniyet meselesidir. Kerim devlet anlayışına geçiş sağlanmıştır. Kerim devlet şudur; insanlar ya yaradılışta ya da dinde kardeştir. Sonuçta insandır, insana hizmet ibadettir. Belirli kapılar ardından cumhurbaşkanının belirlendiği sistemden halkın seçtiği sisteme geçilmiştir. 3. sır özgüven inşaatıdır. Daha önceden biz bunu yapamayız anlayışı vardı. Şimdi biz yaparız anlayışı var. Örneğin teknofest. Bu ülkenin çocukları biz bunu yapabiliriz diyor. Bu zihniyet değişikliği en büyük değişimdir. 4. sır ise vesayetle mücadeledir. 15 Temmuzda vurulmak istenen prangaları biliyoruz. Bu vesayetçi anlayış devam ediyor, edecektir de. 5. sır ise etkin lider anlayışıdır. Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı bu kadar hızlı bir şekilde bunlar gerçekleşebilir miydi? AK Parti ezelden ebede giden bu kutlu harflerin adıdır."

Yapılan konuşmaların ardından toplantının basına kapalı ikinci bölümüne geçildi.

AK Parti Ortahisar ilçe danışma meclisi toplandı

AK Parti Ortahisar ilçe danışma meclisi toplandı


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@