Ahmet Metin Genç Ortahisar'da dijital devrim yaptı

Ortahisar Belediyesi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS)'ni hayata geçirerek belediyenin bütün yazışmalarını elektronik ortama taşıdı.

Trabzon 16.03.2017, 16:23
Ahmet Metin Genç Ortahisar'da dijital devrim yaptı
Ortahisar'dan dijital devrim
 Ortahisar Belediyesi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS)'ni hayata geçirerek belediyenin bütün yazışmalarını elektronik ortama taşıdı.
Daha önce mobil belediyecilik anlayışı kapsamında TAKBİS (Tapu ve Kadastro Sistemi), online tahsilat ve E-imar uygulamalarını devreye sokarak vatandaşların hizmetine sunan Ortahisar Belediyesi, şimdi de EBYS ile vatandaşlara birçok alanda kolaylık getiriyor.
Konuyla ilgili bilgiler veren ve digital arşiv çalışmalarını yakından takip eden Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, vatandaşların belediyenin web sayfasından takibatını yaptıkları belgenin hangi aşamada olduğunu sorgulayabileceğini söyledi.
 
 Arşiv Yönetim Sistemi'yle Osmanlı ve Cumhuriyet döneminden itibaren günümüze kadar arşivde toplanan 5 milyon belgenin taranarak elektronik ortama aktarıldığını belirten Genç, Türkiye'de birkaç belediyenin gerçekleştirebildiği sistem sayesinde belediyenin bütün arşivi dijital ortama aktarıldığını kaydetti. Başkan Genç, "Kurduğumuz EBYS sistemi Türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşıyor. EBYS ile birlikte belediyemiz, Türkiye'de tüm dokümanların elektronik ortamda yönetildiği ilk belediyelerden biri oldu.
 
Daha önce de vatandaşlarımızın belediyemizle ilgili bütün işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirmesi için TAKBİS, E-tahsilat uygulamalarını devreye sokmuştuk. Sistemin bütün modülleri hizmete girdiğinde EBYS ile vatandaşlarımız belediyeye gelmeden bütün işlemlerini elektronik ortamda yapabilme imkanına kavuşacak. EBYS ile elektronik ortamdaki hizmet alanımızı daha da genişlettik.
 
Böylece vatandaşlarımızı kuyruğa girmekten, beklemekten kurtararak zaman kaybını da önlemiş olduk. Teknoloji çağını yaşadığımız bu yüzyılda bunun bütün nimetlerinden yararlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Vatandaşlarımız kendi evlerinden ya da internete bağlı bir bilgisayar üzerinden belediyeye gelmeden kendi işlemlerini kolayca yapabilecek" dedi.
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@