Ahmet Metin Genç: Mobil belediyeciliğin bütün imkânlarını kullanıyoruz

Ortahisar, E-Devlet üzerinden hizmet vermeye başladı.

Trabzon 23.03.2019, 11:46
Ahmet Metin Genç: Mobil belediyeciliğin bütün imkânlarını kullanıyoruz

Vatandaşların belediye işlemlerini üç yıl önce dijital ortamdan vermeye başlayan Ortahisar Belediyesi, şimdi de E-Devlet sistemiyle entegrasyonu tamamlayarak, bu platform üzerinden hizmet vermeye başladı.

Ortahisar Belediyesi teknolojinin imkânlarını kullanarak, bütün belediyecilik işlemleriyle ilgili faaliyetleri E-Devlet üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde veriyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, mobil belediyecilik kapsamında E-Devlet üzerinden vatandaşlara hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet verdiklerini söyledi. 

BELEDİYEYE GELMEYE GEREK KALMADI
Teknolojik imkânların gelişmesiyle birlikte bürokratik ve klasik devlet kavramın yerini E-Devlet anlayışının almaya başladığını belirten Başkan Genç, "Mobil belediyeciliğin bütün imkânlarından istifade ediyoruz. Her kurum ve her vatandaş bilgi iletişim teknolojileriyle devlet kurumlarının bütün hizmetlerine E-Devlet üzerinden kolayca erişebiliyor. Artık vatandaşlarımızın birçok alanda belediyemize gelerek işlemlerini yürütmesine gerek kalmadı. Bu hem zaman kaybına hem de işgücü kaybına neden oluyordu. Vatandaşlarımız, belediyemiz tarafından hizmete sokulan Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS); evrak, arsa rayiç değeri, askıda imar planı, imar durumu bilgisi, sicil bilgileri, tahakkuk ve  tahsilat bilgileri sorgulama işlemlerini E-Devlet üzerinden yapılabilecek. Bu hizmetlerimiz daha önceden sadece belediyemizin internet sitesinden yapılabiliyordu, şimdi E-Devlet üzerinden de yapılabilecek." diye konuştu.

Yorumlar (1)
Yusuf yıldız 2 yıl önce
inşAllah bir kez daha secilmez,Şehri Trabzona hiç bir katkısı yok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@