Ahmet Metin Genç, Fazıl Say'dan Sözü aldı!

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Fazıl Say'dan beste sözü aldı

Ahmet Metin Genç, Fazıl Say'dan Sözü aldı!
banner432

Fazıl Say'ın Trabzon'da verdiği konseri izleyen Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Fazıl Say'dan bestesi sadece Trabzon ile ilgili bir eser yapacağı sözünü aldığını söyledi. 


Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, dünyaca ünlü Türk piyanist Fazıl Say'ın Trabzon'da verdiği konseri izledi. Eşiyle birlikte Fazıl Say'a çiçek takdim eden Başkan Genç, "Fazıl Say, Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli piyanistlerden biridir. Müzik kabiliyeti, müzik anlayışı ve müzik yorumuyla dünyada çapında tanınan bir piyanist olan Fazıl Say'ı dinlemekten büyük bir keyif aldım." dedi. 


Piyanist Fazıl Say'ın Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde verdiği konseri çok sayıda müzikseverin izlediğini belirten Başkan Genç, konserle ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: Konseri eşimle birlikte izledim. İlk defa Fazıl Say'ın konserini izleme imkanım oldu. Çok büyük bir keyif aldığımı ve gururlandığımı buradan peşinen ifade etmek istiyorum.Fazıl Say'ın Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli piyanistlerden biri olduğunu bir kez daha görme fırsatımız oldu. Ben kendisine buradan teşekkürlerimi ve şükranlarımı iletiyorum. Çok güzel bir konser izledik. Umarız bu tür sanat etkinlikleri şehrimizde daha çok yapılır. Konsere katılımın oldukça yoğundu. Bu da memnuniyet vericiydi. Şehrimizde demek ki, bu tür etkinlikler yapılmasına yönelik ciddi talebin olduğunu da gösteriyor. Biz de Ortahisar Belediyesi olarak bu tür kültür sanat ve etkinliklerini destekliyoruz . Geçen yıl Devlet Opera ve Balesi'ni Trabzon'a getirmiştik. Onların da verdiği konseri çok sayıda müziksever izlemişti. Halkımızın bu tür etkinliklerin şehrimizde düzenlenmesi yönünde çok ciddi talebi olduğunu görüyoruz. Zira kültür sanat etkinleriyle ne kadar çok şehrimizin adını duyurursak o kadar iyi bir  algı oluşturacağımızı düşünüyorum.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 12:49

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet tekke
Mehmet tekke - 2 hafta Önce

Onun müzigi cin zulmünden daha büyük zulüm.kime hitap ediyor. Ona bir dakika tahammul etmektense 24 Saat kemence dinlerim. Ona parayi vermektense fakirlere Verin fazilmiss

Serkan
Serkan @Mehmet tekke - 2 hafta Önce

Senin gibi dağdan inme lümpenler klasik müzikten ne anlar? Sen al bir duble ayran içerisine bir kapak da zemzem kat, otur kemençe eşliğinde a haber izle!

H
H - 2 hafta Önce

BU FAZİL SAY DİNSIZ İMANSIZDİ NE DEĞİŞTIDE AKP NIN TAKDIR ETDIĞİ BIR SANATCİ OLDU YOKSA DINEMİ GELDI İKİ AKP SANATCILARLA BARİŞMASINI SANATA DEĞER VERMESINI TAKDIRLE KARŞİLİYORUM DOĞRU YOLU BULDULAR

banner393

banner426

banner443

banner441