Ahmet Kaya'dan İlhami Özcan Aygün açıklaması

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon hakkında akla ziyan açıklamalar yapan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün hakkında açıklamalar yaptı.

Ahmet Kaya'dan İlhami Özcan Aygün açıklaması
banner432

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün maksadını aşarak Trabzon hakkında akla ziyan açıklamalarda bulunmuştu.

Atatürk’e yaptığı hakaretlerle bilinen kadir Mısırlıoğlu’na yüklenmek isteyen Aygün bunu Trabzon üzerinden yapmaya kalkınca haddini aşan kelimeler kullanmış. Mısırlıoğlu’nun Trabzonlu olduğunu hatırlatarak kurtuluş savaşı döneminde Trabzon’un Rum Pontus’un elinde olduğunu iddia ederek tarihten bihaber olduğunu gözler önüne sermişti.

Aygün’ün bu konuşmasıyla alakalı CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’da bir açıklama yaptı. Kaya “Bırakın CHP milletvekilini, hiçbir CHP’li de, hiçbir Trabzonlu da bunu kabul etmez.” İfadelerini kullandı.

Kaya açıklamasında “Ben Trabzonlu’yum, Trabzon’un evladıyım. Bundan da onur duyuyorum.

Trabzonlu kimliğim benim için her şeyden önde gelir. Trabzon’a ve Trabzonlular’a laf söyletmem!

Trabzon, milli mücadelemizin ilk başladığı yerlerden biridir.

Kurtuluş mücadelesinin zaferle sonuçlanmasında Trabzon′un ve Trabzonluların payı büyüktür.

Vatanı savunmak için yurdun dört bir yanında örgütlenen "Müdafa-i Hukuk" cemiyetlerinin en güçlüsü Trabzon’da kurulan Trabzon Müdafaa-i Hukuk Cemiyetidir.

Trabzon Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti öncülük ettiği mücadele fikrini, süratle çevre il ve ilçelere yaymış üzerine düşen görevi büyük bir vatanseverlikle yerine getirmiştir.

Ayrıca Trabzonlular gerçekleştirdikleri çalışmalar ile Erzurum Kongresi’nin toplanmasına da öncülük etmişlerdir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, “İlk defa Samsun’a ayak bastığım zaman bana gönül gücü veren vatandaşlarımın ilk safında Trabzonlular’ın bulunduğunu asla unutmayacağım. Sakarya büyük kanlı savaşında, üçüncü tümen ile yetişen Trabzon çocuklarının savaş alanında gösterdikleri fedakârlıkların kıymetli anısı daima aklımda işlenmiş kalacaktır.” diyerek Trabzonlular’ın vatan sevgisine ve milli mücadele ruhuna dikkat çekmiştir.

Trabzon’un yüz karası olarak gördüğümüz Fesli Kadir gibi bir meczubun yaptığı hıyanet içindeki açıklamalar nedeniyle Trabzonlular’a söz söylenmesini asla kabul etmem.

Bırakın CHP milletvekilini, hiçbir CHP’li de, hiçbir Trabzonlu da bunu kabul etmez.

Milletvekili arkadaşımız da; yaptığı düzeltme açıklamasıyla asıl niyetini ortaya koymuş, Trabzonlular’ı incitecek bir tutum içerisinde olmadığını, olamayacağını ifade etmiş ve tüm Trabzonlular’dan özür dilemiştir.” İfadeşerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 19:48

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Kemal Beşel
Ali Kemal Beşel - 7 ay Önce

Hakareti de kabul etmiyoruz, özrü de. O kürsüye çıkan insanlar, düşünerek ve araştırarak konuşmak zorundadır. Ortada hata değil kasıt vardır

Turgay
Turgay - 7 ay Önce

Ayrıca Balkan savaşına kendi kurdukları Alay ile( giyimleri,silahları dahil) katılanlar yine Trabzonlulardır. O günleri anlatan kitabı okuyan İstanbullular,Tekirdağlılar utançlarından sokağa çıkamazlar.

Söğütlü Trabzon
Söğütlü Trabzon - 7 ay Önce

Asıl konumuz Fesli hain'dir.keşke yunan galip gelseydi diyen fesli hain

Vatansever 1461
Vatansever 1461 - 7 ay Önce

Kabul etmez demek ne demek. Böyle yumusak sözler asıl kabul edilemez olan!!! Yazıklar olsun

Mehmet
Mehmet - 7 ay Önce

Trabzonlu tarih yazar tarihine ihanet etmez

Dursun koçaslan
Dursun koçaslan - 7 ay Önce

Sayın vekil neden istifa edecek bu partiden yoksa ben ederim demiyorsun da onu temize çıkarmaya çalışıyordun yazık

Hacı
Hacı - 7 ay Önce

Eveleyip geveleme.Çok adam hibi ya o alçağı istifaya davet et yavda kendin istifa et.Bunları da yapamıyorsan adam akıllı iki kaf söyle bu adi insan gakkında .Yiyorsa tabi

Ömer
Ömer - 7 ay Önce

Üstad Kadir Mısırlıoğlu


SIRADAKİ HABER

banner393