Ahmet Kaya Şehit Gençcelep için çağrıda bulundu

CHP'li Ahmet Kaya Türkiye'yi yasa boğan Şehit Gençcelep için çağrıda bulundu. "Şehidimizin adını yaşatalım"

Trabzon 14.04.2021, 11:50

Türk Yıldızları'nın kahraman pilotu, Burak Gençcelep, 7 Nisan'da şehit düşmüş ve tüm Türkiye'yi yasa boğmuştu.

Şehidimizin Cenaze törenine katılan ve daha sonra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte aileyi ziyaret ederek taziyelerini ileten CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya Meclis Genel Kurulu'nda, Gençcelep'in anısına bir konuşma gerçekleştirdi.

Gençcelep'in adının ve anısının Trabzon'da yaşatılması için çağrıda bulunan Kaya, "Şehidimiz Burak Gençcelep'in dost ve arkadaşları olarak, Trabzonlular olarak şehidimizin adının memleketimiz Trabzon'da yaşatılmasını istiyoruz. Bu doğrultuda Trabzon Havalimanı'nda şehidimizin adının yaşatılması için Ulaştırma Bakanlığını ve tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz" dedi.

Ahmet Kaya Şehit Gençcelep için çağrıda bulundu

TÜRKİYE'Yİ YASA BOĞDU

Konya'da eğitim uçuşu sırasında Türk Yıldızları'na ait uçağın düşmesi sonucu şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep, askeri uçakla Konya'dan Trabzon Havalimanına getirilmiş, Ortahisar İlçesine bağlı Bulak Mahallesi'ndeki baba ocağında toprağa verilmişti. Konu hakkında Meclis'te bir konuşma gerçekleştiren Kaya, şunları söyledi:

TRABZON'UN GURURU

"Türk Yıldızları'nın kahraman pilotu, Trabzon'umuzun gururu Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep kardeşimizin eğitim uçuşu sırasında şehit düşmesi başta memleketimiz Trabzon olmak üzere ülkemizi yasa boğmuştur. Şehidimiz Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep tüm şehitlerimiz gibi vatanımızın birliği, bütünlüğü ve bağımsızlığı için görev yaptığı sırada kahramanca şehit düşmüş ve adını onurlu milletimizin gönlüne ve şehitler tepesine yazdırmıştır."

ADINI YAŞATALIM

"Şehidimiz Burak Gençcelep'in dost ve arkadaşları olarak, Trabzonlular olarak şehidimizin adının memleketimiz Trabzon'da yaşatılmasını istiyoruz. Bu doğrultuda Trabzon Havalimanı'nda şehidimizin adının yaşatılması için Ulaştırma Bakanlığını ve tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz. Buradan milletimizin Meclisinden Türk Yıldızları'nın kahraman pilotu, Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep kardeşimizi ve tüm kahraman şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyorum."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
Kazım Tiryaki 6 ay önce
Canını hiçe sayıp,insanlara bir şey olmasın diye boş alana yönelip, hayatını kaybeden yiğit evladımıza Allah'ım gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşAllah! O yavrumuz için ne yapılsa azdır!
H. M 6 ay önce
Acaba şehitlerimize İlgi alaka sahiplenme kabüllenme ailenin siyasi görüşüne göremi yapılıyor.? Sadece merak ettim.. Tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Onlar sayesinde evlerimizde rahat uyuyoruz. Allahım vatanı bekleyen tüm evlatlarımıza sağlık sıhhat nasip eylesin
Amsterdam 6 ay önce
Allahuteala rahmet eylesin fakat para ile askerlik yapan şehid olmaz hele hele kaza sonuçu asla olmaz!!!O zaman memurlarda kaza geçirdimi şehid muamelesi yapalım!!!!
BOZKURT 6 ay önce
Çok duygulandıran bir öneri.Asla siyaset denizine girmeden GURBET ELLERDE TÜRK YILDIZLARININ KAHRAMANLARINI GURURLA İZLERDİK..Meğer Yiğidimizi bilmeden tanımadan izlemişiz.Çok doğru bir öneri.Mekanı Nur Cennet olsun..TTKveY
adnan 6 ay önce
SAYIN KAYA DOGRU OLANI SOYLEMIS
OFLU REİS 6 ay önce
İyiki söyledi söylemezse yapılmayacaktı
Yurdum insanı 6 ay önce
Chp mv soruyorum: Terör örgütü pkk'nın destekçisi olan hdp ile aranıza mesafe neden koymuyorsunuz? Cevap ver cevap, topu taca atarak nereye kadar gidecek bu chp?? Şehidimize Allah'tan rahmet dilerim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@