Afganlar Trabzon'da savaşa ve teröre hayır dedi

Trabzon'da bulunan Afganistan Hazaralarından “savaşa ve teröre hayır” açıklaması.

Trabzon 29.04.2018, 15:07 30.04.2018, 10:40
Afganlar Trabzon'da savaşa ve teröre hayır dedi

Afganistan Hazaraları Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Afganlar Bilgilendirme ve Yardımlaşma Derneğince “Savaşa ve teröre hayır” basın açıklaması düzenlendi. 


15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkında düzenlenen toplantıda basın açıklamasını okuyan Afganistan Hazaraları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammed Gül, Afganistan’da yapılan intihar saldırılarını şiddetle kınadıklarını belirterek, “Bugünlerde demokrasi ve insan hakları savunucuları Afganistan’a istikrar ve barış getirdik iddiasıyla uzaktan izlerken, insanlık düşmanları mazlum halkımızı katletmeye devam etmektedir. Kabil'in sokakları, ana yollar, camiler, okullar ve alışveriş merkezleri her gün cinayet ve kana tanıklık yapmaktadır. Her gün erkek, kadın, çocuk demeden insanları katleden teröristler yurt içinde ve yurt dışında güvendikleri destekçilerinin emirlerini harfiyen yerine getirmeye çalışıyorlar. Yolsuzluğa boğulan hükümet ise faşizmin pençesinde bu cinayetlere çanak tutmaktadır. Bugün işgalci Batı ülkelerinin kendi menfaatlerini gözeten gizli anlaşmalarla teröristleri destekledikleri açıkça görülmektedir. Daha da acı olan halkın oyları ile seçilenler ise halkın yanında yer almak yerine kendi çıkarları için halkı unuttukları görülmektedir. Aydınlar ve milletini sevenler ise kardeş kanı dökenler tarafından saf dışı bırakılmıştır. Biz Afganistan’da yapılan intihar saldırılarını şiddetle kınıyoruz ve Afganistan hükümetini ve uluslararası barış gücünü güvenliği sağlamak için göreve çağırıyoruz” dedi. 

Afganlar Trabzon'da savaşa ve teröre hayır dedi

Afganlar Trabzon'da savaşa ve teröre hayır dedi

Yorumlar (4)
Ahmet 3 yıl önce
Arkadaş ülke mülteci kampı oldu. bu nedir ya.
Murat 3 yıl önce
Bunları ne kadar daha bakaCaz neden kimse bunları ülkelerine gönderecez demiyor
Hakan 3 yıl önce
Protestoyu gidin ülkenizde yapın biz mi kurtaracaz sizi ... nedir afrikalisi arabi afgani bizde arkadaş
kul 3 yıl önce
bi 10 yıl oncesine bakıyorum birde şimdikine avrupalı akıllısını kendini geliştirmiş mülteciyi alır bizimkilerde bunlar müslüman kardeşimiz deyip alır. tayyip erdogan sırf bu suriyeliler ve bu multeciler yüzünden cok oy kaybedecek .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@