7m

7m

hyundai

Adı Bakanlık listesinde bulunan firmadan açıklama geldi: Hiçbir eylemde bulunmadık

Trabzon’da üretim yapan GÖKÇAY firmasından açıklama geldi.

Trabzon 14.01.2020, 17:34
Adı Bakanlık listesinde bulunan firmadan açıklama geldi: Hiçbir eylemde bulunmadık

Haber61 - Haber Servisi

Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 229 firmaya ait 386 parti ürünü internet sitesinden açıkladı.

Yayınlanan listede Trabzon’da üretilen bir çok ürün de yer aldı.

İşte listedeki Trabzon’da üretim yapan firma ve ürünler de yer aldı.

Listede adı gıda boyası kullandığı gerekçesiyle bulunan GÖKÇAY’dan açıklama geldi.

Firma basın kuluşlarına gönderdiği metinde şu ifadelere yer verdi:

Öncelikle markalarımıza yönelik tarafımıza yönelttiğiniz eleştirilerden mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz. Bize duyduğunuz güvenin içini boşaltacak hiçbir eylemde bulunmadığımızı sizinle paylaşmak durumundayız.

Değirmencioğlu Çay Paketleme Gıda Olarak bu yönde bir zorunluluğumuz olmamasına karşın siz değerli müşterilerimize sunduğumuz ürünleri maddi külfetine de katlanarak belki de hiçbir firmanın yapmadığı kadar sık tahlil ettiririz. Gökçay ve Nova markalarıyla paketlediğimiz ürünlerimizin üretimine devletin laboratuvarlarında yaptırmış olduğumuz tahlillerden aldığımız uygunluklar sonucunda devam ederiz.

Yine devletin laboratuvarları arasında yaşanan uyumsuzluk sonucunda ortaya çıkan ve kullandığımız Siyah Çay Ekstraktı nedeniyle tarafımıza isnat edilen uygunsuzluk raporlarını üzüntüyle karşılamış bulunuyoruz.

Bizler dede mesleğimiz olan çaya, dolayısıyla hayatımızı kazandığımız mesleğimize ve hizmet ettiğimiz halkın inancına saygı duyan bir aile firmasıyız.

Devletin il kontrol gıda laboratuvarları arasında yaşanan bu uyumsuzluktan ortaya çıkan durumu aylar öncesinden ilgili bakanlıklara bildirdiğimizin de bilinmesini isteriz. Eski yöntemler ve akreditasyonu olmayan sonuçlar nedeniyle bölgesel değil ulusal firmaların da içinde bulunduğu bu olumsuzluğun ortadan kaldırılması adına devletin tüm gıda laboratuvarlarının aynı standartlarda hizmet vermesini talep etmekteyiz.

Bu durumun düzeltilmesi adına gereken çabanın tarafımızca gösterileceğini siz değerli tüketicilerimize ve kamuoyuna duyururuz.

Siyah Çay Ekstraktı Nedir?

Türkçe karşılığı “Çay Özü” diyebileceğimiz ürün sıvı ve toz olarak üretilebilir. Çayın bizzat kendisinden herhangi bir katkı maddesi kullanılmadan üretilmektedir. Yoğun dem verme özelliğine sahiptir. Ekstrakt kullanmadan poşet çay üretimi yapmak imkansızdır, aksini iddia edenler ancak tüketiciyi yanıltmış olur.

Ekstraksiyon yöntemiyle; proseslere uygun zaman ve ısı değerleri korunması esasıyla, evaporasyondan geçirerek, katı madde miktarının artırılması yöntemiyle sıvı çay ekstraktı (çay özü) elde edilmektedir. Asla bir katkı maddesi gibi algılanmamalıdır. Çayın kendisinden mamuldür ve herhangi bir katkı maddesi içermemektedir.

Ülkemizde bu ekstraktı yasal olarak üreten bir, Dünyada ise bir çok firma var iken, yeni bir oluşumun Rize’de milyon dolaklık yatırımlarla yapıldığı da bilinmektedir.


Yorumlar (15)
Trabzon 61 2 yıl önce
Size iftira atacak durumları yok kanun neyi emrediyorsa odur .
KILIF 2 yıl önce
1.Halkın sağlığıyla oynamayı bırakın.
2.Yalan söylemeyi bırakın.
3.Bu şirketi aile şirketi olarak değil. Halkın sağlığı olarak görün.
Bu laboratuvarlar zaten sadece sizin cayınızı yanlış ölçer dimi. Herkesin herşeye bir kılıfı var zaten. Laboratuvarlar yanlış mı ölçmüş? Yoksa sizin cayınızı cök iyide ondan mı bu sonuclar cıkmış.? KILIF
Sürmeneli61 2 yıl önce
Yalan acıklama yapmayı bırakın zaten bi cay fabrıkanız bıle yok fason uretim yapıyorsunuz kalkmıs bıde boya kullanıyorsunuz niye öünkü genelde cay ocagı ve kahvelere calısıyorsunuz dem ve bardak sayısı onemli bu yüzden boya kullanıyorsunuz yazıklar olsun insanlarla bide dalga geçmeyin
Gaddar 2 yıl önce
Sahtekarlar.Utanmadan birde yok öyle yok böyle diye suyun üstüne çıkmaya çalışıyorlar
trabzonlu 2 yıl önce
Bunlar bide utanmadan devletimi suçlu çıkardılar. Yazık !
Hahaha 2 yıl önce
Koca devlet çayında Boya tespit etmis bu hala ekstrat diyor yersen...
beytullah 2 yıl önce
boyanın cilalanmış hali :))
Ertan yayla 2 yıl önce
Kardeşim ben gıda mühendisiyim ve 20 yılımı gıda fabrikalarına denetim ve eğitim hizmeti ile geçirdim ve hala bu işime devam etmekteyim.Şirket açıklama yapmış be diyor ki ‘biz devletin laboratuvarlarında analiz yaptırdık bir sorun çakmadı ‘ diyor!Be kardeşim yolda kaç kez analiz yatırıyorsunuz devletin laboratuvarında?Ben size söyleyeyim yılda en fazla 3-4 .Peki herhün üretim yapıyorsun her partiyi devletin laboratuvarında analize gönderiyor musun? YOKK.Eeeeee....Diyecekler ki biz analiz yapıyoruz yahu sen uygunsuz çoktan analizi kayıt altına alır mısın veya başkanlığa bildirir misin o da yok.Bir de diyorlar ki Bakanlığın laboratuvarı akredite değil peki güzel kardeşim senin fabrikanın laboratuvarı uluslararası akreditasyon standardından ( ISO 17025) akredite mi YOOKK.O zaman başkanlığa ne diye çamur atıyorsun be kardeşim!Çaya boyayı basmışsın suçunu kabul edip özür dileyeceğine kıvırıyorsun!Son zamanın klasik lafı bize kumpas kurdular bari de de daha inandırıcı olur.Hadi ordan sizi sahtekarlar siz kimi kandırıyorsunuz.Bize işimizi öğretmeyin ve maddi menfaat uğruna insanların sağlığı ile oynamayın.Allah sizin çokluğunuzdan çoçuğunuzda bunu çıkartır!!!!
Yomrali 2 yıl önce
Yomraliya yakışmadı bu iş.artik bu çayı ne kullanırım nede kullanılan yerde çay içerim.bi ara esrar cıktı şimdi de çayda boya cıktı.hertaraftan insanları zehirlediniz.bide devletimize iftira atigorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@