Modern Pozitif Bilimler

banner513

ABD'de doğdular, ezanları kulaklarına Trabzon’da okundu

ABD'de dünyaya gelen iki bebeğin kulağına ezan ve isimleri Trabzon'da karantinada oldukları yurtta okundu.

Trabzon 21.05.2020, 20:15
ABD'de doğdular, ezanları kulaklarına Trabzon’da okundu

ABD'den Kovid-19 tedbirleri kapsamında uçakla Türkiye'ye getirilerek Trabzon'daki yurtta karantina altında tutulan Baki ve Şerefli ailelerinin bebeklerinin kulaklarına ezan ve isimleri okundu.

ABD'den getirilen 288 Türk vatandaşının Trabzon'daki Gülbahar Hatun Yurdu'ndaki karantina süreçleri devam ediyor. Bu süreci vatandaşların en iyi şekilde geçirmeleri için çaba gösteren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevlileri, Mustafa-Elif Baki ile Ergin-Şebnem Şerefli çiftlerinin, bebekleri için ezan ve isimlerinin okunması talebi üzerine harekete geçerek imam hatip Tevfik Kahvecioğlu'na ulaştı.

Kahvecioğlu tarafından Baki ailesinin bebeği Ekin ile Şerefli ailesinin bebeği Melis'in kulaklarına ezan ve isimleri, Kovid-19 tedbirleri altında okundu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Adem 5 ay önce
Yokmuydu koca ABD de kulaklarına ezan okuyup kamet getirecek bir Müslüman. Memleket de sanki her doğan çocuğun kulağına Imam ezan okuyor da. Her bebegin kulağına aileden bir büyük erkek ezan okur. Bırakın bu reklam kokan işleri, İslamiyet de her farzın, sünnetin, amelin gizliliği vardır. Reklam Dini yüceltmez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@