6. Trabzon Kitap Fuarı başladı

Trabzon'da 6. Kitap Fuarı törenle ziyarete açıldı.

Trabzon 15.03.2019, 17:02

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 6’ıncısı gerçekleştirilen Trabzon Kitap Fuarı başladı. Varlıbaş Alışveriş Merkezinde gerçekleştirilen Kitap Fuarı’nın açılışında katılımcılara seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Trabzon’umuzun kültürün, bilimin, edebiyatın, sanatın şehri olduğunu gösteren 6. Kitap Fuarı şehrimize, insanlığa hayırlı olsun. Trabzon şehrinin bu kültürel birikimi her alanda olduğu gibi kitap sevgisi alanında da ilerleyen yıllarda devam etmiş olacaktır” dedi.

Konuşmasında Yeni Zellanda’da yaşanan katliamı bir kez daha kınadıklarını ifade eden Gümrükçüoğlu, “Yeni Zellanda’da dindaşlarımızı haince, hunharca bir saldırı ile şehit eden olayı lanetle kınıyoruz. Elhamdülillah biz Müslüman’ız. Bütün dünyaya diyoruz ki, insan katliamı bütün dinlerin en büyük günah saydığı eylemdir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) ‘bir insanı katleden bütün insanlığı katletmiştir’ buyurmuştur. O katiller bütün insanlığı katletmiştir. Dünyada İslam dinine karşı düşmanlar yetiştirmeye çalışan kişi, kurum ve siyasetçilerin nasıl katiller ortaya çıkarttığını tekraren tüm dünya görmüştür” ifadelerini kullandı.

Özellikle gençlere seslenerek kitap okumanın önemine değinen Gümrükçüoğlu, sözlerini özetle şu şekilde tamamladı: “Bakınız barışın kardeşliğin yolu sizin bilgisayarlarınızda da gösteriliyor. En kısa zamanda bilgiye ulaşıyorsunuz. Onlardan yararlanmayı sürdürmekle birlikte biliniz ki, kitap sevgisi, kitap kokusu insanı insan eden; kültürlü eden, saygın bir konuma getiren, dünyayı anlayan, sevgiyi ve saygıyı geliştiren en büyük adımlardır. İnsanlar birbirini katlederek değil, kitap okuyarak, kendilerini yetiştirerek ve herkesin fikrine saygı göstererek insan olabilirler.”

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu da konuşmasında Yeni Zellanda’da yaşanan katliamı kınadı. Ustaoğlu, “Kitap Fuarımız ilimiz için hayırlara vesile olsun. Çok güzel bir organizasyon. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Varlıbaş AVM’de düzenlenen Trabzon Kitap Fuarı, 24 Mart akşamına kadar devam edecek.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Serkan 3 yıl önce
Nerede bir yandaş yayınevi, yalaka yazar varsa çağırmışlar. Yazarlar arasında toplumda kabul gören tek bir kişi dahi yok! Sizin yaptığınız fuar bu kadar olur. Maksat dostlar alışverişte görsün. İnsanı memleketinden soğutursunuz.
Delu 3 yıl önce
Açılış sanki nişan kurdelası kesiyorlar. BEden dili okuyanlar anlar ben gelin bir damat gördüm... Kitap fuarı mış miş... Bırakın istanbulu falan erzurumdan malatyadan ders alın.... Maksat desinler...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@