banner441

4 Mevsim Trabzon Turizminde yeni arayışlar

Trabzon Ticaret Borsası’nın (TTB) 12x12 Karadeniz Toplantılarında bu ay turizm konusu ele alınacak.

Trabzon 06.05.2019, 12:31 06.05.2019, 12:38
4 Mevsim Trabzon Turizminde yeni arayışlar

“3T.Tarım-Ticaret-Turizm” sloganı ile bu yılın Ocak ayından itibaren her ay farklı bir konuda olmak üzere düzenlenen toplantılarda 9 Mayıs Perşembe günü “4 Mevsim Trabzon Turizmi”, forumu şekliyle organize edilecek.

TTB Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, yeni anlayışlar ve yeni arayışlar çerçevesinde düzenlenen turizm formunda öncelikle ve özellikle borsanın iştigal alanına giren ürünler ve konuların baz alınacağını açıkladı.

4 Mevsim Trabzon Turizminde yeni arayışlarErgan, 4 mevsim turizmin yapılabileceği ender yörelerden biri olan Doğu Karadeniz’de yer alan Trabzon’da, borsa olarak tarımsal alanlar ve ürünlerinde bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Bölgemizin en önemli ve bilinen tarımsal ürünleri olan fındık ile çayın hem yetiştirme, hem de kullanım alanlarını içerecek şekilde turizm amaçlı organizasyonların parçası haline getirilecektir. Ayrıca Maçka ilçemizin Coşandere vadisi ve bu vadide yer alan Sümela Manastırı’nda farklı bir şekilde turizm konseptinde yer alması için düşüncesi ve planı olanlar var. Bunlarla birlikte turistlere ulaşım hizmeti verip, araç sağlayan oto kiralama ile organizasyon şirketlerinin de nasıl farklılıklar yaratabilecekleri üzerine kafa yoracağız. Örneğin bir ulaşım şirketinin özellikle Arap turistlere, Trabzonspor’un maçlarda tribünlere attığı ve içlerinde natürel fındıkların yer aldığı paketlerden hediye etme projesi de var. Gayemiz, gittiği yerde farklılıklar görüp yaşamak isteyen yerli ve yabancı turistlere yöremizin ve ilimizin değerlerini sunup tanıtarak, turizmden olan katkıyı arttırmaktır.”

“4 Mevsim Trabzon Turizmi Forumu” 9 Mayıs Perşembe günü saat 13.00 de TTB Çok Amaçlı Salonu’nda yapılacak.  TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, Halil Kibar Güven, Seyyare Sungur, Cemile Ertürk, Özer Bayraktar ve Aslı Gürhan Şahin’in farklı konularda sunumlar yapacakları foruma, sektörle ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri de katılacaklar.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
Can 9 ay önce
Şehrin içine etmişler bu şehir ne turizmi verecek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@