14 Hekim Atanacak!

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Sağlık Bakanlığı’nın istifa sonrası açıktan atama yolu ile 2016 yılı 1. dönemde Ünye Devlet Hastanesi’ne 14 uzman doktor atanacağını söyledi.  Bölgenin en modern hastanelerinden biri olan 300 yataklı Ünye Devlet Hast

Trabzon 01.02.2016, 16:27
14 Hekim Atanacak!

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Sağlık Bakanlığı’nın istifa sonrası açıktan atama yolu ile 2016 yılı 1. dönemde Ünye Devlet Hastanesi’ne 14 uzman doktor atanacağını söyledi. 
Bölgenin en modern hastanelerinden biri olan 300 yataklı Ünye Devlet Hastanesi’nin uzman hekim kadrosu tamamlanıyor. Kısa bir süre önce 2 dahiliye uzmanının atanarak göreve başladığı Ünye Devlet Hastanesi’ne yeni hekimlerin atanacağını belirten AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, “2105 yılı atama döneminde 2 dahiliye doktorumuz Hastanede göreve başladı. Sağlık Bakanlığı’nın 2016 kurasından 1 pratisyen hekim ve 1 de göğüs hastalıkları hekimimizin ataması yapılacak. İstifa sonrası açıktan atama yoluyla 2016 yılı 1. döneminde ise 1 çocuk cerrahisi, 1 çocuk hastalıkları, 2 genel cerrahi, 1 göğüs hastalıkları, 1 iç hastalıkları, 1 kadın doğum uzmanı, 1 ortopedi, 2 pratisyen hekim, 1 eczacı, 1 radyoloji uzmanı atamaları yapılacak” dedi.

Hastanenin uzman hekim ihtiyacının yapılan atamamalarla büyük oranda karşılanacağını belirten Başkan Ergün, “Biz hastanemizle ilgili yetkili arkadaşlarla sürekli istişarelerimizi yapıyoruz. Nerde bir eksiklik varsa onu gidermek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Eksik branşların tamamlanması için Ankara'dan taleplerimizi dile getiriyor destek alıyoruz. Sayın Milletvekillerimiz ve Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş Bey'in destekleri doğrultusunda sorunlarımıza çözüm buluyoruz. Ben bu çalışmalarda bizlere katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@