7m

7m

hyundai

tamfinans

10 yıldır sahte kimlikle dolaşıyordu! Trabzon'da işlediği suçlardan İstanbul'da yakalandı

Trabzon'da işlediği suçlar nedeniyle hakkında hapis kararı olan, 10 yıl sahte kimlikle dolaşan firari İstanbul Havalimanı'nda yakalandı.

Trabzon 29.04.2022, 11:39 29.04.2022, 11:49
10 yıldır sahte kimlikle dolaşıyordu! Trabzon'da işlediği suçlardan İstanbul'da yakalandı

Cezaevinden kaçan ve 10 yıl boyunca sahte kimlikle dolaşan Şevki Berber, yurt dışına gitmek üzere geldiği İstanbul Havalimanı'nda yakalandı. Şevki Berber mahkemeye sevk edilmesinin ardından cezaevine gönderildi.

İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü ekipleri yolculara yönelik yapılan GBT kontrolü sırasında yurt dışına gitmek üzere İstanbul Havalimanı'na gelen bir yolcuyu takibe aldı. Pasaport kontrol noktasına gelen yolcuyu durduran polis, GBT kontrolü için kimlik istedi. Yolcunun verdiği Murat Berber ismine düzenlenmiş kimliğinin sahte olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine ekipler yolcuyu parmak izi kontrolüne götürdü. Burada yapılan kontrollerde şüphelinin gerçek kimliğinin Şevki Berber olduğu ve Trabzon'da çeşitli suçlardan hakkında 13 yıl kesinleşmiş cezası bulunduğu ve cezaevinden firar ettiği tespit edildi.  İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınan Şevki Berber ifadesinde 10 yıldır sahte kimlikle dolaştığını ve bu zaman zarfında havalimanı ve polis kontrol noktalarından sorunsuz bir şekilde geçtiğini söyledi.


Yorumlar (1)
Parabellum 61 3 hafta önce
Bide sarık takmış... işte her sarıklı hoca değildir sözü boşuna söylenmemiş..... Şimdi yallah mapusa....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@