banner556

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Trabzon'un ulaşım sorunu ve daha fazlası Haber61 TV’de masaya yatırıldı

Gündem 08.09.2020, 23:50

Son dönemde Trabzon gündeminin bir numarasında Rize-Erzurum hattına kaydırıldığı iddiaları ortaya atılan Demiryolu projesi bulunuyor.

Hemen her kesimden konu ile alakalı olarak açıklamalar gelirken belirtilen görüşlerin bir çoğunun ortak görüşü Erzincan-Gümüşhane-Trabzon hattına yapılmasının daha uygun olacağı yönünde.

Demiryolunun yanısıra Trabzon’un gündemini meşgul eden diğer konular ise yine ulaşımla ilgili.

Yapılması planlanan ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu tarafından ihalesinin yapıldığı açıklanan, yerinin tartışma konusu olduğu yeni terminal projesi, Kemerkaya mahallesinden Deliklitaş mevkiine doğru yapılacak, Çömlekçi Mahallesinde oluşan trafiğin azaltılması amaçlanan tünel, Kanuni Bulvarı ve Bulvarın Boztepe tünel geçişleri bunlarda bazıları.

Bütün bu konular Haber61 TV’de, Haber61 Genel Yayın Yönetmeni Levent Ustabaşı, Trabzon Şehir Plancıları Odası Başkanı Ercan Şen ve KTÜ Ulaştırma Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şeref Oruç tarafından masaya yatırıldı.

Yorumlar (1)
FİKRET.. 3 ay önce
TARBZONDA HAFİF RAYLI SİSTEM ŞART..DOLMUŞU EVİRİP ÇEVİRMEYE GEREK YOK...DOLMUŞUN DURAĞI YOK KURALI YOK KİBARLIĞI YOK...KANUNİ VEYA KTÜ TARBZON ÜNİŞVERSİTESİ ARASI HAFİF RAYLI ŞART..YOKSA SIKINTI KATLANACAK DEVAM EDECEK..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@