TOKİ'den Tonya'ya dev kentsel dönüşüm projesi

Tonya'da TOKİ tarafından 82 bin metrekare alanda kentsel dönüşüm projesi başlatılacak.

Tonya 31.07.2017, 09:04 31.07.2017, 10:05
TOKİ'den Tonya'ya dev kentsel dönüşüm projesi

Kentsel dönüşümün öncüsü Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Trabzon'un Tonya ilçesinde 82 bin metrekarelik alanda kentsel dönüşüm projesi başlatıyor. 


Tonya'da yapılacak kentsel dönüşüm çalışması için 22 Haziran tarihinde ihale gerçekleştiren TOKİ, bir ağustosta yüklenici firma ile sözleşme imzalayip 10 gün içerisinde yer teslimini yapacak. 

İlgili yükleniciyi yer teslimi yapılması sonrası 82 bin metrekarelik alanda proje etüt hazırlıkları, kentsel tasarim işleri ve mimari proje çalışmaları yapilacak.
 
Kentsel dönüşüm yapılacak alanda 55 bin 684 metrekare uygulama alanı 26 bin 695 metrekare konut alanı olacak. Proje çalışmaları sırasında bölgede bulunan hak sahiplerinin tespiti ve uzlaşma görüşmeleri yapılacak. 

TOKİ tarafindan Tonya'ya yapılacak kentsel dönüşüm projesi 300 gün içerisinde bitirilip konutlar hak sahiplerine teslim edilecek.

Cora yaptığı açıklama'da "Trabzon'un birçok ilçesinde kentsel dönüşüm projeleri başladı. Herbirini ayrı ayrı takip ediyoruz. Tonya ilçesinin merkezinden geçen Kastan Deresi üzeri ve etrafı zaman içerisinde binalarla kapanmış metruk bir görüntü oluştu. Buradan başlayarak kentsel dönüşümle daha güzel bir ilçe ve daha fazla yaşam alanı oluşturulacak" dedi.
Yorumlar (3)
müller 3 yıl önce
2014 yılında aynı haber beşikdüzü için yapıldı. 3 sene geçti henüz bi dönüşüm yok. haberi okuyan tonyalılar fazla beklentiye girmesin
Zülküf 3 yıl önce
Tabi ya Salih beyin köyü ya arsası varya değerlenmesi gerek bu işler böyle ne yazıkkı hayırlı olsun
dona inume 3 yıl önce
uşaklar size Çamlıhemşine gitmenizi tavsiye ederim geleneklere uygun nasıl ilçe inşa edilir pular diker yine mal gibi beton yığınlarını maf ederler Tonyayı dikkat
geleneklere uygun göze hitap eden güzel yapılar istiyoruz mal gibi toki evlerini değil andırlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@