banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Yürek yakan olayda kan donduran detay

Tokat'ta oğlunu öldürüp, intihar eden anaokulu öğretmeni eşine ‘eve geç gel’ demiş

Tokat 18.01.2020, 18:56
Yürek yakan olayda kan donduran detay

Tokat'ta 10 yaşındaki oğlu Kayra'yı bıçaklayarak öldürdükten sonra kendini asarak intihar eden anaokulu öğretmeni Tuğba Uzun’un (37), takdir belgesi alan oğlunun karne törenine katıldıktan sonra eşi Mustafa Uzun’u telefonla arayıp, "Evde temizlik yapacağım saat 21.00’den sonra gel" dediği ortaya çıktı.

Olay, dün Beybağı Mahallesi Fatih Camisi karşısında bulunan lojmanda meydana geldi. Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nde mühendis olarak görev yapan Mustafa Uzun, saat 21.30 sıralarında eve geldi. Zile bastı ancak kapıyı açan olmadı. Eşine telefonla da ulaşamayınca çilingir çağırdı.

Çilingir yardımıyla içeri giren Mustafa Uzun, eşini mutfakta doğal gaz borusunu asılı halde, özel bir okulda 4'üncü sınıf öğrencisi olan oğlu Kayra'yı da yatak odasında hareketsiz yatarken buldu. İhbar üzerine eve polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, anne ve oğlunun hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan inceleme sonrasında cesetler, Tokat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

EŞİNE ‘EVE GEÇ GEL’ DEMİŞ

Daha önce kentteki 23 Nisan Anaokulu’nda öğretmen olarak görev yapan Tuğba Uzun'un, 3 ay önce Tokat Devlet Hastanesi Anaokulu’na Müdür Yardımcısı Vekili olarak atandığı öğrenildi. Anksiyete bozukluğu için ilaç tedavisi gördüğü bildirilen Tuğba Uzun'un dün karne töreni için oğlu Kayra’nın okuluna gittiği, karnesini alan oğlunu alıp, eve geldiği, eşi Mustafa Uzun’u telefonla arayarak, "Evde temizlik yapacağım saat 21.00’dan sonra gel" dediği öğrenildi.

12 YERİNDEN BIÇAKLADIKTAN SONRA KENDİNİ ASTI

Yapılan araştırmalar sonunda anne Tuğba Uzun'un, oğlu Kayra’yı ekmek bıçağı ile 12 yerinden bıçaklayarak öldürdükten sonra kendini astığı belirlendi.

Okulda başarılı bir öğrenci olan Kayra'nın karnesiyle birlikte takdir belgesi aldığı bildirildi.

Tokat Devlet Hastanesi'nde otopsi işlemleri devam eden anne ve oğlunun yarın Sivas’ta toprağa verileceği kaydedildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Yücel 9 ay önce
Çok üzücü bir durum.. Allahım hiç bir aileye boyle bir acı düşürmesin
by Fiko 9 ay önce
Allah'ım bir anne nasıl 10 yaşındaki öz oğlunu bıçaklar öldürür ve kendini asar. Rabbim sen akıl sağlığı ver :( amin
RUSTEM AĞA 9 ay önce
YÜCE ALLAH ALLAH AKLIN İLİMLE BİRLEŞ MESİNDEN TEMİZ VE AYDINLIK RUH SAĞLIĞI NA KAVUŞAÇAĞIMIZI İŞARET BUYURMUŞ TUR. GERÇEK İLME ULAŞAMAYAN AKIL RUHU MUZU KİRLEDİR KORKUNÇ KARANLIKLAR İÇİNDR ÇARESİZ KALIRIZ.
BU OLAYDA GÖRÜLÜYORKİ ANNE HASTA HASTANIN YARASINA RUHUNA CARESİZLİ ĞİNE DERMAN OLAMDIK.ACABA İLİMMİ YETERSİZ BİZMİ YETERSİSİZ. TOPLUMA YÖN VEREN EĞİTEN BİR ÖĞRETMENİN HER HALDE OĞLUNU ÖLDÜREÇEK KADAR ZALİM RUHLU OLDUĞUNU DÜŞÜNEMEYİZ.
EKSİK OLAN TESPİT EDİLEN HASTALIĞININ NERELERE SEBEP OLAÇAĞINI ÖNEMLE ARAŞ TIRMASINI İYİ YAPMADIĞIMIZDAN İLERİ GELİYOR.
ÇÜNKÜ TOPLUMUN İLMİ VE RUH SAĞLIĞI BUNU HENÜZ BUNU KAVRAMIŞ DEĞİL. ACABA BÖYLE BİR HASTALIĞI OLAN KAÇ EĞİTİMÇİMİZ VAR. BİLEMİYORUZ VAKA OLDUKDAN SONRA SERMAYE EYVAH OLMAMALI.
ONUN İÇİN O KAFA TASIMIZIN İÇİNDEKİ BEYİNDE BULUNAN AKLİMIZI ALAVERA DALAVERADA DEĞİL GERÇEK DOĞRU İLİMLE BİRLEŞTİRİP TEMİZ AYDIN RUH SAĞLIĞINA KAVUŞMALIYIZ BUNUN BAŞKA CARESİ YOK GÜNLÜK SAVUŞTURMALARLA İŞİ İDARE EDEMEYİZ BU GELEÇEK NESİLİ KARANLIĞA SEVK EDER.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@