Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları (THY), son dönemde uçaklarında sık sık videolar çekerek gündeme gelen ‘YTL Osman’dan dolayı ekiplere uyarı yaptı. Bir kabin memuru işinden oldu.

THY uçaklarıyla seyahat sırasında yanında getirdiği meyve sebzelerle birlikte business classta yolculuk yapan ve bu sırada video çekip takipçileriyle paylaşan YTL Osman’ın son çektiği görüntüler nedeniyle iki kabin memuru disiplin kuruluna sevk edilirken bir kabin memurunun işine son verildi.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; YTL Osman adıyla paylaşımlar yapan şahıs son uçuşu sırasında kamera kaydı yaparken kabin amiri tarafından diğer yolcuların haklarını kişisel haklarını ihlal ettiği gerekçisiyle şahsı uyararak video çekmemesini söyledi. İddaya göre, daha sonra tiktok fenomenini tanıyan başka erkek bir kabin memuru YTL Osman’a uçağın arka bölümünde çekim yapabileceğini ifade etti.

THY YÖNETİMİ RAHATSIZ OLDU

YTL Osman lakaplı şahıs uçağın arka galley bölümüne geçerek kadın kabin memurlarının başına taktığı kepi de alarak video çekip kendi hesabından paylaşım yaptı. Kabin amiri sefer sonrası uçakta yaşananları raporlayarak yöneticilere bildirdi. İki kabin memuru disiplin kurulu tarafından sorgulanırken, erkek kabin memurunun işine son verildiği öğrenildi.

THY yönetiminin uçak içerisinde özellikle zerzevatlarla çekilen görüntülerden rahatsız olduğu ve benzer durumların tekrarlanmaması için ekipleri uyardığı belirtildi.