alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Eş Yükselti Eğrisi Ne Demek? Eş Yükselti Eğrisi TDK Anlamı Ne?

Eş Yükselti Eğrisi kelimesi ilk kez duyduğunuz ve anlamını bilmediğiniz bir kelime olabilir.. Eş Yükselti Eğrisi ne demek, Eş Yükselti Eğrisi TDK anlamı ne? Gibi sorularınızın yanıtı için buradan bilgi edinebilirsiniz.

TDK Sözlük Anlamı Nedir 19.11.2021, 01:15
Eş Yükselti Eğrisi Ne Demek? Eş Yükselti Eğrisi TDK Anlamı Ne?

Oldukça geniş bir kelime haznesine sahip olsanız dahi yine de anlamını bilmediğiniz kelimeler olacaktır. Bunlardan biri de Eş Yükselti Eğrisi kelimesi olabilir. Eş Yükselti Eğrisi ne demek, Eş Yükselti Eğrisi TDK anlamı ne? Diye araştırıyorsanız doğru cevap burada…

Türkçe’de henüz duymadığımız anlamını bilmediğimiz ve ne olduğunu öğrenmek istediğimiz kelimeler vardır. Bu kelimeler ilk duyduğumuzda bizi şaşırtabilir ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteriz. Bu durumda devreye Türk Dil Kurumu girer. Örneğin  Eş Yükselti Eğrisi ne anlama gelir sorusuyla ilgili cevabı buradan edinirsiniz. Bizler de burada TDK sözlüğünde yer alan doğru bilgileri paylaşıyoruz.

Eş Yükselti Eğrisi


EŞ YÜKSELTİ EĞRİSİ NE DEMEK? EŞ YÜKSELTİ EĞRİSİ TDK ANLAMI NE?
TDK’ya göre Eş Yükselti Eğrisi  “ Eş yükselti noktaları arasında çizilen çizgilerin oluşturduğu eğri, izohips eğrisi.  “ anlamına gelmektedir.
 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@