banner526

banner533

banner535

Yayaların yolunu kesenlere ceza yağacak!

Sürmene Belediyesi, kaldırımı işgal eden esnafa ceza kesileceğini açıkladı.

Sürmene 17.05.2019, 12:02
Yayaların yolunu kesenlere ceza yağacak!

HABER61 - HABER SERVİSİ

Trabzon'un Sürmene ilçesinde vatandaşlar esnafların kaldırımları işgal etmesinden dolayı Sürmene Belediyesi'ne şikayet yağmıştı.

Sürmene Belediyesi yetkilileri bu şikayetlere duyarsız kalmayarak, esnafa uyarısı yazısı gönderdi. Vatandaşların şikayetlerinin olduğunu belirten yazıda, kaldırımları yasal olmayan şekilde işgal etmeye devam eden esnafında ceza alacağını açıkladı.

İşte o yazı:

"Saygıdeğer Sürmeneli esnafımız, cadde ve sokak üzerlerinde esnaflarımızın malzemelerini işyeri dışına çıkarmaları nedeniyle yayaların kullandığı kaldırımlar yoğun şekilde işgal edilmektedir. Mevcut yaya kaldırımlarının vatandaşlarımız için yürünemez hale gelmesi nedeniyle Belediye Başkanlığımıza yoğun şikayet gelmektedir. Mevcut durumun düzeltilmesi için Zabıta amirliğimizce denetlemeler yapılmakta olup, bir kısım esnafımızın kurala uygun hareket ettiği bir kısım esnafımızın ise yaya kaldırımlarını işgal ettiği görülmüştür. Yaptığımız mevcut uygulama yaya kaldırımı genişliğinin 1/3 oranında işgal edilebileceği, bunun dışına çıkılması halinde yayaların güvenliği açısından kurala uymayan esnaflar hakkında işlem yapılacağı Belediye Meclisimizce karar altına alınmıştır."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Musti 1 yıl önce
Tüm türkiyede uygulanmasi gereken bir durum...
bordo mavı 1 yıl önce
kalkınma mahallesi sepet market önüne neden kimse müdahale etmiyor akıl işi değil ALLAH rızası için birisi gidip baksın ya hiç bir yerde öle bir uygulama yok resmen kaldırımda arabalar insanlar yoldan yuruyor. anne bebek arabasını kaldırımda degil ana yolda sürüyor ordan gecerken
yakun 1 yıl önce
Şunu yapan sürücüler şu şekilde eğitime alınacak denmiyor. Değirmenin suyu bittiği için yetkisi olan herkes ne kadar daha fazla ceza keserim arayışı içinde. Ama bu millet akıllanmaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@