banner491

Yayaların yolunu kesenlere ceza yağacak!

Sürmene Belediyesi, kaldırımı işgal eden esnafa ceza kesileceğini açıkladı.

Yayaların yolunu kesenlere ceza yağacak!
banner492
banner432

HABER61 - HABER SERVİSİ

Trabzon'un Sürmene ilçesinde vatandaşlar esnafların kaldırımları işgal etmesinden dolayı Sürmene Belediyesi'ne şikayet yağmıştı.

Sürmene Belediyesi yetkilileri bu şikayetlere duyarsız kalmayarak, esnafa uyarısı yazısı gönderdi. Vatandaşların şikayetlerinin olduğunu belirten yazıda, kaldırımları yasal olmayan şekilde işgal etmeye devam eden esnafında ceza alacağını açıkladı.

İşte o yazı:

"Saygıdeğer Sürmeneli esnafımız, cadde ve sokak üzerlerinde esnaflarımızın malzemelerini işyeri dışına çıkarmaları nedeniyle yayaların kullandığı kaldırımlar yoğun şekilde işgal edilmektedir. Mevcut yaya kaldırımlarının vatandaşlarımız için yürünemez hale gelmesi nedeniyle Belediye Başkanlığımıza yoğun şikayet gelmektedir. Mevcut durumun düzeltilmesi için Zabıta amirliğimizce denetlemeler yapılmakta olup, bir kısım esnafımızın kurala uygun hareket ettiği bir kısım esnafımızın ise yaya kaldırımlarını işgal ettiği görülmüştür. Yaptığımız mevcut uygulama yaya kaldırımı genişliğinin 1/3 oranında işgal edilebileceği, bunun dışına çıkılması halinde yayaların güvenliği açısından kurala uymayan esnaflar hakkında işlem yapılacağı Belediye Meclisimizce karar altına alınmıştır."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Musti
Musti - 7 ay Önce

Tüm türkiyede uygulanmasi gereken bir durum...

bordo mavı
bordo mavı - 7 ay Önce

kalkınma mahallesi sepet market önüne neden kimse müdahale etmiyor akıl işi değil ALLAH rızası için birisi gidip baksın ya hiç bir yerde öle bir uygulama yok resmen kaldırımda arabalar insanlar yoldan yuruyor. anne bebek arabasını kaldırımda degil ana yolda sürüyor ordan gecerken

yakun
yakun - 7 ay Önce

Şunu yapan sürücüler şu şekilde eğitime alınacak denmiyor. Değirmenin suyu bittiği için yetkisi olan herkes ne kadar daha fazla ceza keserim arayışı içinde. Ama bu millet akıllanmaz.

banner441

banner472