Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, gazetecilerle yemekte buluştu.
TSYD'nin organizasyonuyla Trabzon'daki gazetecilerle biraraya gelen Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, 2011 Olimpiyatları öncesinde hazırlıkların sürdüğünü dile getirerek eksikleri ve yapılması gerekenleri ortaya koydu.
Toplantıya Trabzonspor eski Başkanı Eğitim Bölge Koordinatörü Özkan Sümer'de katılım sağladı. 2011 Olimpiyatları hakkında bir takım tespitlerde bulunan Sümer, “Henüz olayın ciddiyetini anlamış değiliz” dedi.
2011 Olimpiyatlarının rastgele bir turnuva olmadığının altını çizen Özkan Sümer, “Yeterince bu olayı anlamış değiliz. İhmal edilen en önemli unsur insan unsuru. Buraya binlerce insan gelecek. Bu insanlar için neler yapılabilir. Ne yapmalıyız. 2011, yapılması gerekenleri düşünürsek çok kısa bir süreç. Girişimlere ihtiyaç var ve eğilim yanılgısından kurtulmaya ihtiyaç var. En önemli konulardan biri de halkın heyecanlanması. Bunun için neler yapılıyor” ifadelerini kullandı.
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da, olimpiyatların bir ülkenin, bir şehrin dünyaya açılmasında en önemli faktör olduğuna dikkat çekti.