banner556

>

Yusuf Yazıcı'nın performansı Trabzonspor'un yüzünü güldürüyor

Fransa'da gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Yusuf Yazıcı Trabzonspor'un da yüzünü güldürüyor.

Spor 23.11.2020, 12:10
Yusuf Yazıcı'nın performansı Trabzonspor'un yüzünü güldürüyor

Trabzonlu Milli futbolcu Yusuf Yazıcı'nın Fransa ligi ekiplerinde Lille'de oynadığı futbol ve isminin Avrupa'daki büyük takımlarla anılması Trabzonspor'u da mutlu ediyor. Bordo mavili takım Yusuf Yazıcı'nın olası transferinden yüzde 20 pay alacak. 

Fransa ekibi Lille forması giyen Yusuf Yazıcı, oynadığı futbol ve attığı gollerle hem takımını sırtlıyor, hem de gösterdiği performansla Avrupa takımlarının dikkatini çekiyor. 23 yaşındaki futbolcunun adı büyük takımlarla anılırken Trabzonspor'un Yazıcı'yı Lille'e satarken sözleşmesine koydurduğu -bir sonraki satıştan elde edilecek gelirin yüzde 20'sini bordo mavili kulüp alır-maddesinden dolayı Karadeniz temsilcisi önemli bir gelir elde edecek. 

ORTA SAHADAN FORVETE GEÇTİ 

Forvet arkası 10 numara pozisyonunda oynarken Lille transfer olan Yusuf Yazıcı gol yollarındaki başarısıyla Lille Teknik Direktörü Christophe Galtier tarafından forvet olarak oynatılıyor. Bu sezon Avrupa Ligi'nde hem Sparta Prag hem de Milan karşısında hattrick yapan Yazıcı Fransa Ligi'nde de gollerine devam ediyor. Yazıcı ligde de 10 maçta 3 gol atarken 2 golün de hazırlayıcısı oldu. 

Yorumlar (6)
Kemal SAKA 2 ay önce
Sn. Cenk Yiğit, Yanılıyorsunuz; Macaristan maçını izledim. İrfan Can Kahveci sakatlanınca(dakika 56) Yusuf oyuna girdi ve etkilide oldu aslında. Normalde 86. dakikada girerdi Yusuf, burada farkı yaratan İrfan Can'ın sakatlığına bağlı olarak kenara işaret etmesi ile zorunlu denebilecek bir oyuncu değişikliği söz konusu oldu.
Ben Şenol Hoca'nın "küme düştüğü turnuva"da oyuncuların güncel form durumlarına göre

Milli takımda oynamıyor, Lilde oynuyor dediğiniz oyuncunun bu yıl içerisinde milli takımda alabildiği süreleri aşağıya yazıyorum.
18.11.2020 : Macarista karşı: (İrfan Can kahveci sakatlandığı için 56dan sonra) 35dk
15.11.2020: Rusya: 4 dakika
11.11.2020: Hırvatistan 45 dakika
14.11.2020: 14 dakika
11.10.2020: 1(bir) dakika
7.10.2020: dostluk: Almanya: 45 dakika

toplarsanız alabildiği süre 144 dakika, 6 maç ise uzatmalar hariç 6x90 desek, 540 dakika yapar. yani aldığı süre= 144/540 eder ki o da, sadece 4 maçın birinde 90 dakika süre alabilmiş demektir.
o kadar süreyi kendi takımında oynayamayan, milli takımda Nazım Sangare bilr aldı. Söylediklerinizin Şenol Hoca'nın tercihleri ile açıklanabilmesi teknik olarak ve matematik olarak mümkün değil.


En formda olduğu şu dönemlerde çok daha fazla katkı verebilirdi ancak malesef Şenol Hoca'nın taassubuna takıldı. Milli takımlar seviyesinde statükoyu
aşabilmek öyle her yiğidin harcı değil. Derin dondurucuda dondursanız futboldan anlayan beyin Yusuf'un şu form durumunun ne kadar yukarıda olduğu hakikatini okuyabilir.
İnanıyorum ki çok az kaldı; Şenol hoca, şu maçı gördükten sonra, Yusufu 86.dakikaya kadar bekleyerek ancak oyuna dahil etmesinin nasılda milli takımı dibe
çektiği gerçeği ile kendi başına yüzleşmesi gerekiyor(kimsenin ifade etmesine gerek yok).
Çünkü milli takım hocasının yetenekleri arasında kendi hatalarını okuyabilme becerisi olması gerekiyor.
Aynı şey Uğurcan içinde geçerli. Şenol hoca, en verimli dönemlerinde bu iki oyuncuya hiçte yeterli süre vermeyerek
(ki kimlere ne kadar süre verdiğini izledik) tarihi olarak nazarımda büyük düşüş yaşadı. Forma dağıtımında adalet olmadan, yolun sonu küme düşmektir.
Şahsi tecrübesi ile bana bir kez daha bunu göştermiş oldu. Nazım Sangare milli takımda, kendi takımı FB'den daha fazla süre alabilmişse bunun sebep
sonuç ilişkilerini Şenol hoca kendine açıklamaya çalışsın, bana izahı mümkün olmayacaktır. Bu yorumda Yusuf YAZICI üzerinden bir Şenol Güneş kritiği yapacağım:
Yusuf Yazıcı milli takımda oynamıyor, Lilde oynuyor sözlerinin vasatını rakamlar üzerinden çürüteceğiz.

Şenol Hoca milli takımı küme düşürdüğü son maçtan geriye doğru tam 6 maçı inceleyelim ve aslında Yusuf'a neredeyse pekte şans tanımadığını görelim.

18.11.2020 : Macarista karşı: (İrfan Can kahveci sakatlandığı için 56dan sonra) 35dk
15.11.2020: Rusya: 4 dakika
11.11.2020: Hırvatistan 45 dakika
14.11.2020: 14 dakika
11.10.2020: 1(bir) dakika
7.10.2020: dostluk: Almanya: 45 dakika

toplarsanız alabildiği süre 144 dakika, 6 maç ise uzatmalar hariç 6x90 desek, 540 dakika yapar. yani aldığı süre= 144/540 eder ki o da, sadece 4 maçın birinde 90 dakika süre alabilmiş demektir.
Bundan dotluk maçını çıkarsanız, son 5 maçta sadece 1 maç süre aldığını görebiliriz. İşin ilginç yanı, o kadar süreyi kendi takımında oynayamayan, milli takımda Nazım Sangare bile aldığını gözden kaçırmayalım.
Şenol Hoca'nın tercihleri ile oyuncuların hem potansiyelleri hemde anlık güncel form durumları arasında bir korelasyon kurabilmek mümkün değil. Bunu hem Türkiyenin en pahalı(değerli) futbolcusu(sadece kaleci demiyorum)
hem de Yusuf YAZICI hakitati üzerinde net bir şekilde okuyabilmek mümkün. Şenol Hoca bilinmez bir sebeple, TS orijinli oyunculara karşı iradesini bariyer kılmış durumda; her devirde geçerli sözümü hatırlatmak zorundayım;
alma mazlumun ahını (bu gençler daha fazla süre hak ediyordu) çıkar aheste aheste; Bak milli takım nerelere kadar düştü. Forma dağıtımında adalet, temsilde başarının olmazsa olmazıdır Şenol Hoca, iç dünyanızda katetmeniz gereken
"kemal bulma serüveninizde" daha uzun bür yolunuz var gibi görünüyor. Üzücü ancak saha sonuçları ve milli takımın gelinen noktada başarısızlığının tavan yaptığı eğri oturup, dosdoğru itiraf etmek boynumuzun borcudur.
saygılarımla,
Özgür Ustaoğlu 2 ay önce
Kamil kardeş sen ne yaptın yağ, yazdığın yorumu okumaya kalksak gün biter çalışan insanlarız biz!
Furkan 2 ay önce
La Trabzonspor baksın kendi işine ankaragücü maçını alamazsak küme düşeriz.
61... 2 ay önce
evet haklısın son maç sonra ligler bitiyor dimi fuzulu insan
Bay beyin 2 ay önce
Parayı değil Trabzonspor şampiyonluk düşünlseydi bu hallere gelmezdi takım her yıl aynı senaryo daha 40 yıl daha bekleriz
doğan yıldız 2 ay önce
adamım. trabzonda takıma ilk girdiğinde gol atsın diye çok dua etmiştim. duam fazla kaçtı sanırım :)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@