Yusuf Namoğlu'ndan açıklama: "Trabzonspor - Fenerbahçe maçının..."

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu iddialara cevap verdi.

Yusuf Namoğlu'ndan açıklama: "Trabzonspor - Fenerbahçe maçının..."

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, eski hakem Deniz Çoban’ın yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Hakem ve gözlemci atamalarına yönelik hiçbir deneyimi ve birikimi olmayan yazarın yazısındaki tüm değerlendirmeleri sübjektif, anlamsız ve gerçek dışıdır” dedi. 


Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, Deniz Çoban’ın hakemlere verilen puanların gözlemciler tarafından değil, MHK Başkanı Namoğlu tarafından verildiğini iddiasına yanıt verdi. Konuyla ilgili Yusuf Namoğlu'nun yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"7 Şubat 2018 tarihli Fanatik Gazetesi yazarı Deniz Çoban’ın açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. Süper Lig’in 02.12.2017 tarihinde oynanan Beşiktaş - Galatasaray müsabakasında olduğu gibi 28.01.2018 tarihindekiTrabzonspor - Fenerbahçe müsabakalarında görevli Üst Klasman Gözlemcisi Yunus Yıldırım ile başkaca müsabakalardan sonra hakemlerin performanslarına yönelik şahsi görüşmelerim ve müdahalelerim olmamıştır.

Kaldı ki; Merkez Hakem Kurulu 2009 yılından itibaren UEFA Hakem Konvansiyonu üyesidir. Hakem ve gözlemci eğitimlerinde olduğu gibi, gözlemcilerin hakemleri değerlendirmesinde de UEFA raporlama yöntem ve formları uygulanır. Hakem değerlendirmesinde pozisyonların gözlemciler tarafından UEFA ve MHK talimatlarına göre yanlış değerlendirilerek düşük veya yüksek not verilmesine Merkez Hakem Kurulu müdahalesi bir UEFA normudur ve gözlemci raporlarının ilk sayfasında ‘MHK Müdahalesi’ olup olmadığının işaretlendiği bölüm bulunmaktadır.

Bu müdahale, kurul içindeki 3 kişiden oluşan İcra Kurulu ve yine kurulun UEFA Gözlemcisi Eğitimden sorumlu üyesinin ortak kararları ile verilmektedir. 

Adı geçen gözlemcinin bu müsabakadan sonraki ilk görevi ise, hakem ve futbol kamuoyunun çok iyi değerlendirebileceği ‘taltif ve takdir’ niteliğindeki müsabaka olan Trabzonspor - Fenerbahçe maçıdır. Bundan da anlaşılacağı gibi gözlemci bu müsabakaya görevlendirilerek ödüllendirilmiştir. Yazar, gözlemcinin görev almadığı süreyi belirlerken ‘57 gün çile çeken’ olarak tariflediği tanıma, müsabakaların devre arası zamanını da ekleyerek gerçekleri çarpıtmayı sürdürmektedir.

Hakem ve gözlemci atamalarına yönelik hiçbir deneyimi ve birikimi olmayan yazarın yazısındaki tüm değerlendirmeleri sübjektif, anlamsız ve gerçek dışıdır.

Bundan böyle gerçek dışı yazı ve görüşler karşısında tarafımızdan hukuki sürecin başlatılması zorunluluk haline gelmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.“

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söğütlü
Söğütlü - 1 yıl Önce

Bursaspor maçında 3 penaltımız verilmedi,göztepe maçında 2. Sen hala ne diyorsun!!!

ALİ KAYA
ALİ KAYA - 1 yıl Önce

İyice kokuştunuz. Çekilin evinize.

Hasan uçat
Hasan uçat - 1 yıl Önce

2 yıldır aynı hakemi Trabzon fb maçına bilinçli verildiği aşıkat ortada türkiyede sayın başkan başka hiç hekem kalmadımı da aynı hakem veriliyor bu hakem hatalarına ne zaman dur diyeceksiniz yazık değilim o davalarda ter dökenlere oraya gelip saatlerce soğuk sıcak karkış demeden gidip destek veren seyircilere Allah aşkına birazcık da bu konulara bir göz atın

Turan
Turan - 1 yıl Önce

Futbolun başına karabulut gibi çöktünüz.Federasyon başkanı ve çifte standartlı kurullarınızla Türk futbolunu bitirdiniz.Hala ona buna sataşarak,cevaplar yetiştirerek bu gerçeği örtemezsiniz.Aynı bilmişliğinizi İstanbul kulüp ve yöneticilerine yapsanız ya.Sıkar.Hemen kapının önüne koyarlar seni.Oraya seni kimlerin ,ne için getirdiğini bilmiyor muyuz?
Ama o koltuktan inince Trabzonsporluların seni ne yerine koyacağını tahmin edemezsin eyyamcı.

Horyanlı kazim
Horyanlı kazim - 1 yıl Önce

Allah sızın tüpçü dahil hepinizi kahretsin bizi futboldan sogutunuz

Ercan
Ercan - 1 yıl Önce

Bu fedrasyona hiç güvenmiyorum.neden acaba

Takım taraftarı
Takım taraftarı - 1 yıl Önce

Ben trabzonspor başkanına yönetimine futbolcusuna kızarım eleştiririm kötü yönetiliyor kötü oynuyor diye ama bu sizin satılmışliğinizi kokuşmuşluğunuzu her şeyinizi sandığınızı onur şeref kaldığını aklamaz on maçta babalarınızın maçında küçük bir hata olsa dünya yıkılıyor ama ertesi haftalar hemen telâfi ediyorsunuz ama trabzonspora on maçta bir hata olsa ondan sonraki on hafta yakıyorsunuz bu haftada iki penaltı bir kırmızı kart es geçildi birte utanmadan adaletten bahsediyorsunuz

banner393

banner426

banner443

banner441