alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

UEFA şimdi ne yapacak ?

TFF, 58. maddeyle ilgili değişikliğin ardından PFDK'nın aldığı son kararlarla ilgili dosya metninin İngilizce ve Türkçe tercümesini de UEFA'ya gönderdi. Ayrıca gerekçeli kararlar da iletildi. UEFA İcra Kurulu, dosyayı değerlendirip Disiplin Kurulu'na hava

Spor 08.05.2012, 12:27
UEFA şimdi ne yapacak ?

TFF, 58. maddeyle ilgili değişikliğin ardından PFDK'nın aldığı son kararlarla ilgili dosya metninin İngilizce ve Türkçe tercümesini de UEFA'ya gönderdi.

 

Ayrıca gerekçeli kararlar da iletildi. UEFA İcra Kurulu, dosyayı değerlendirip Disiplin Kurulu'na havale edecek. Kurulun, duruma göre TFF'den savunmasını istemesi bekleniyor.

 

KARAR 1 AYDA ÇIKABİLİR

UEFA, gerek duyarsa, TFF'ye ya da soruşturmada adı geçen takımlara ceza verebilir. Bu konuda yapılacak yazışmalar ve görüşmeler paralelinde, bu sürecin en az 1 ayda tamamlanacağı bildirildi. Federasyon yetkilileri, "Her şeyi uluslararası normlara göre uyguladık. Bu yüzden ceza beklemiyoruz" diyor. Ancak spor hukukçuları 1 ila 3 yıl arasında ceza gelebileceğini iddia ediyor.

 

BBC, UEFA'NIN YOL HARİTASINI YAZDI

İngiltere'nin en önemli yayın kuruluşu BBC, PFDK'nın kararlarını okuyucularına duyurduktan sonra "Peki bundan sonra UEFA ne yapacak?" diye sordu. 3 seçenekli bir yol haritası çizdi:

 

1- Disiplin Kurulu'nun kararını kabul etmek. Ancak burada, Avrupa'da şike soruşturmaları ardından yaptırım uygulanan kulüplerin federasyonlarından gelecek tepkileri göğüslemek zorunda kalacak olan UEFA'nın bir emsal yaratmaktan endişe edebileceği düşünülebilir.

 

2- Soruşturmada adı geçen kulüplere UEFA'nın kendisinin, Avrupa kupaları yasağı getirerek yaptırım uygulaması.

 

3- Türkiye Futbol Federasyonu'nu kararını gözden geçirmeye zorlamak. Aralarında milli takım da dahil olmak üzere Türk futbolunun toplu halde uluslararası turnuvalardan yasak öngören yaptırım olasılıklarını gündeme getirmek.


Yorumlar (8)
burak_han 10 yıl önce
bugünün gazete manşetlerine baksanıza,uefa yolu çoktan çizmişmiş! herşey günlük gülistanlık! güya uefa,tff nin işlerine karışmazmış! deriiiin bir laa havle çekiyorum,napalım başka?
Karakalem 10 yıl önce
Hiç birşey yapmayacak; TFF'nin özerk yapısna vurgu yapılacak ve bu sorun sizin iç sorununuzdur denilecek. Bu süreç sonunda bu yıl yer alınmayan iki kupa (Lig ve Türkiye kupası),kaybedilmiş as futbolcular (Selçuk İnan vb), değerlendirilememiş 25-30 Milyon avro Trabzon sporun yanına kar kalacak. Kimse bunları görmeyecek hesap sormayacak ve geçen senenin engamesi ile uğraşılacak. Ts taraftarı uyutuldu. Teşekkürler
mekangebze 10 yıl önce
3.seçenek aynen uygulanır inşallah...
ertekin 10 yıl önce
türkiyeyi 5 yıl hiçbir futbol müsabakasına almayacak.feneri avrupaya rezil edecek.trabzonspor ise mağdur edilen olduğu için avrupa da saygı görecek ve sevilecek.garibanların ve haksızlığa uğramışların abisi olacak.
saintfiker 10 yıl önce
uefa nın bişey yapmayacağını düşünenler aynaya bakıp gülmeliler türkiyenin avrupada bir güç başbakanında güçlü bir başbakan olduğunu düşünüyorsanız oradaki hukuk sistemini ve skandalları inceleyin.aynaya bakıp gülün uefa kendi dinamikleri olan bir kurumhatta trabzona kupasını teslim edersede kimse şaşmasın.
plan 10 yıl önce
BİZİM TFF olmadığı belli.hala uykuda uyuyorlar.UEFA ve FİFA dünyada yanlış yapan , raydan çıkan pek çok takımı doğruya , ve rayına sokmuştur.çünkü kuralları adaletli insanlar koymuştur.ve bu kurallara çok dikkat ederler. bize ( tff yi ) şaşkınlıkla izliyorlar . inanıyorumki TRABZONUN hakkı iade edilecek.
ali ihsan. 10 yıl önce
Bazıları, TFF nin kararına karışmazlar desede, UEFA nın bu tür durumlarda federasyon kararlarını takmayıp verdiği ağır cezalar sözkonusu. Futbolun yargıtayı konumundalar çünkü. Bence Türkiyeye çok ağır bir ceza verecekler. Bu konularda taviz vereceklerini sanmıyorum...
OnAir_TS 10 yıl önce
her ne kadar bazi medya kuruluslarinda birsey olmaz densede, avrupanin önde gelen ülkeleri uefa nin basina kalkar, uefa bu riski alamaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@