banner526

banner533

banner535

UEFA'dan Milli takıma soruşturma

UEFA, A Milli Takım'ın 'asker selamı' için soruşturma başlattı.

Spor 15.10.2019, 16:13 15.10.2019, 16:23
UEFA'dan Milli takıma soruşturma

UEFA, Milli Takımımızla ilgili skandal bir karara imza attı. Ay-yıldızlılar, EURO 2020 Elemeleri'ndeki Arnavutluk ve Fransa maçlarında Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek amacıyla gollerden sonra asker selamı verirken bu gol sevinci Avrupa'da büyük yankı uyandırmıştı.

UEFA, gol sevinciyle ilgili disiplin soruşturması başlattı.

ŞENOL GÜNEŞ: ASKER SELAMINDA KÖTÜ BİR ŞEY YOK

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili gelen bir soruyu yanıtlamış ve "Çocuklarımızın ülkemizde kalmasını istiyoruz. Böyle durumlarda futbolcu sahada elini kalbine götürür ya da bir işaret yapar. Burada kötü niyet aramamak gerek. Askerlerimizi birini öldürsün diye göndermiyoruz, bunu istemiyoruz. Bize karşı yapılan saldırı sonucunda biz oradayız. Bunları, Trump veya Macron'a sormanız gerek. Dünyayı onlar yönetiyor, ben takımı zor yönetiyorum" yorumunu yapmıştı.

İTALYA MEDYASI DAHA ÖNCE "SORUŞTURMA AÇILDI" DEMİŞ, UEFA YALANLAMIŞTI

Arnavutluk mücadelesinden sonra asker selamı sevinciyle ilgili İtalya basını bir iddia ortaya atmış ve UEFA'nın bu gol sevincini incelemeye aldığı öne sürülmüştü. UEFA İletişim Direktörü Philip Townsend konuya ilişkin açıklama yapmış ve "Cuma günkü maçla ilgili UEFA'nın herhangi bir yorumu olmamıştır." ifadelerini kullanmıştı. Townsend ayrıca yabancı basında yer alan ve UEFA yetkililerine atfen kullanılan yorumların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığını vurgulamıştı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
serkan 11 ay önce
kudurun pislikler
Salih saka 11 ay önce
Zekeriya kardes gördük müslüman aleminide arap ligi başta olmak üzere KKTC ve filistin bile bizi kınadı... TÜRK'ÜN TÜRK'DEN Baska dostu yoktur... Helal olsun bu arada Hungary ye.
ZEKERİYA. 11 ay önce
GAVURUN HER YOLU GAVURA ÇIKAR,,HER KES DOSTUNU ARAMAYA BAŞLASIN MÜSLÜMANIN MÜSLÜMANDAN BAŞKA DOSTU YOKTUR BU BÖYLE BİLİNE....
Metin 11 ay önce
Kesinlikle yanlis,çok saģduyulu olmayin.Bir düste bak kendine...
Gezgin 61 11 ay önce
BATI ülkeleri HAÇLIDIR,İKİYÜZLÜDÜR!!!!
İLKER TÜRK 11 ay önce
AVRUPA BİZİ ÇEKEMİYOR DERKEN BUNU KASTEDİYORDUK. AMA BAZI BOŞ BEYİNLER BUNUN NE ANLAMA GELDİĞİNİ ANLAMADIĞI GİBİ BİR DE DALGA KONUUSU HALİNE GETİRDİLER. AKLNIIZI SEVEYİM SİZİN AKLINIZI

Gelişmelerden Haberdar Olun

@