banner518

Türkiye'nin efsane gol kralı isyan etti: Vatanı mı sattım?

Efsane golcü Tanju Çolak, yöneticilere isyan etti: Bana neden görev vermediklerini soruyorum, vatanı mı sattım?

Spor 17.05.2020, 19:15 17.05.2020, 19:25
Türkiye'nin efsane gol kralı isyan etti: Vatanı mı sattım?

Türk futbolunun "Altın Ayakkabı" sahibi efsane golcüsü Tanju Çolak, Haberler.com canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. 15 yıldır Türk futbolunun dışında tutulduğunu ve buna anlam veremediğini belirten Çolak, "Neden bana görev vermediklerini yöneticilere soruyorum. Hainlik mi yaptım, vatanı mı sattım? Çıkıp söylesinler, hodri meydan" dedi.

Türk futbolunun efsane isimlerinden Tanju Çolak, birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

Altyapısından yetiştiği Samsunspor ve Avrupa çapında birçok ödül kazandığı Galatasaray'dan bu zamana kadar herhangi bir görev verilmediğini ve bu duruma anlam veremediğini belirten Çolak, 15 yıldır futbolun dışında tutulduğunu söyledi.

Çok önemli bir kariyere sahip olmasına karşın fikrinin dahi alınmadığını belirten Tanju Çolak, "Galatasaray'dan bir görev beklentisi içerisinde değilim. Tabi ki görev vermek isterlerse düşünmeden kabul ederim, ben Galatasaraylıyım sonuçta ancak böyle bir beklentim yok. Keza Samsunspor'dan da. Bu duruma anlam veremiyorum. Avrupa futbolunun ilk 48 efsanesi arasına girmiş, Avrupa'da altın, gümüş, bronz ayakkabı kazanmış, katma değeri bu kadar yüksek bir isme neden görev vermediklerini hem Galatasaray'da hem Samsunspor'da hem de milli takımdaki yöneticilere soruyorum. Çıksınlar, hatalarımı söylesinler. Eğer varsa hatam kabul edeyim, özür dileyeyim. Samsunspor'u bu hale düşürdüler, çok zor zamanlar geçirdiler ama bu zamanlarda bile bir yönetici çıkıp fikrimi dahi almadı" şeklinde konuştu.

"HAİNLİK Mİ YAPTIM? ÇIKSINLAR KARŞIMA SÖYLESİNLER, HODRİ MEYDAN"

Halkın kendisini en iyi yerlerde görmek istediğini ancak yöneticilerin varlığından rahatsız olduğunu dile getiren efsane golcü, "Benim gibi golcü var mı ülkede? Neden yeni golcüleri yetiştirmeme izin vermiyorlar? 15 yıldır futbolun dışında tutuluyorum ve bunun neden olduğuna dair, bir kişi de çıkıp bir şey söylemedi. Hainlik mi yaptım, vatanı mı sattım, bayrağa mı hakaret ettim, ne yaptım? Beni neden futbolun dışında tutmak istiyorsunuz? Çıksınlar karşıma, söylesinler. Halk beni en iyi yerlerde görmek istiyor ama beni istemeyenler, varlığımdan rahatsızlar. İddia ediyorum Türkiye'nin doğusundan batısına hangi şehre gidip kapı çalsam, bana kapılarını açarlar. Yemeklerini yeyip, kahvelerini içerim. Hodri meydan diyorum hepsine. Samsunspor da, Galatasaray da beni para kazanmak için satılacak oyuncu olarak gördüler. Benim satışımdan para kazanarak kasalarını rahatlattılar. Galatasaray'ın beni kasasında para olmadığı için Fenerbahçe'ye sattığını 15 yıl sonra Ergun Gürsoy'dan öğrendim" ifadelerini kullandı.

(Haberler)


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (14)
komiksin be 2 hafta önce
her türlü yasa dışı olaya bulaşıp ceza almış bir adamsın. hiç bir gence örnek olacak kişiliğin yok. ve sorduğun soruya bak... ne için sana görev verilsin ki. ?
Taraftar 2 hafta önce
Iyi bir futbolcu olabilirsin ama iyi bir insan olmadığın için dışlanıyor olabilir misin?
M. M 2 hafta önce
Sayın Tanju ÇOLAK sen şu anda kimle kolkola geziyor. Ona yaranmak için tüm ara pasları atıyorsun. Mesela onlara yakın TV filim çevir artistlik yap. Senin hocalık neyine
zeki 2 hafta önce
tutarsızsın ve sana güvenilmez. maalesef insan kendi hatasını anlamaz. anlarsa o hatayı yapmaz.
Salih saka 2 hafta önce
Görev verilmez alınır Kral.
Sıradan Vatandaş 2 hafta önce
Yasa dışı olaylara karıştın ve sevilmiyorsun
Uğur şirin 2 hafta önce
Aslında çok haklısın spor proğramlarında ve kulüplerde her türlü senin ğibi pisliğe bulaşmış senin ğibi ahlaki değerleri zayıf hallolom şalolom tipler ile dolu diyorsunki benim onlardan ne eksiğim var haklısın bence hiç bir eksiğin yok
AHMET TS 2 hafta önce
SENDEN Bİ CACIK OLMAZ.
KARAKTERİN USLUBÜN TAVRIN DURUŞUN Bİ HAYLİ GEVŞEK, KELEĞİN ÖNDE GİDENİ PERVASUZ PATAVATSIZ HATTA GEREKSİZ Bİ İNSANSIN...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@