7m

7m

hyundai

Türkiye maçı öncesi Hırvatistan'a büyük şok!

Yıldız oyuncu Türkiye'ye karşı oynayamayacak...

Spor 03.09.2016, 15:30 03.09.2016, 15:42
Türkiye maçı öncesi Hırvatistan'a büyük şok!
Otto Baric, Hırvat Milli Takımı kampı için 5 günlük rötar yapan Barcelonalı Rakitic için, "Çok büyük ihtimalle Türkiye maçında oynamayacak" dedi.

Baric, pazartesi günü oynanacak olan Hırvatistan-Türkiye maçını değerlendirdi. Davet almasına karşın, 29 Ağustos'ta toplanan milli takım kafilesine 5 gün çeşitli mazeretler göstererek katılmayan Barcelonalı futbolcunun durumunu değerlendiren Baric, "İyi bir milli takımımız var. İyi organize oluyor, sahada iyi mücadele ediyoruz. Ancak Ivan Rakitic Türkiye karşısında çok büyük ihtimalle oynamayacak. Bu saatten sonra kampa katılsa bile oynama ihtimali düşük. Bu da takım için çok önemli bir eksiklik olacak" dedi.

Baric şöyle devam etti: "Ancak inanıyorum ki teknik direktör Cacic, Rakitic'in yerine onun boşluğunu doldurabilecek bir oyuncuyu monte edebilecektir. Çünkü kadroda bu tip futbolculardan elinde var. Yıldız futbolcunun dışında bir başka önemli handikap da maçta seyircinin olmayacak olması. Seyircisiz tribünler de Hırvatistan adına bir diğer önemli eksiklik olacak. Bardağın dolu tarafına bakarak, bu sessiz ortamda futbolcuların birbirini daha rahat duyarak iletişim kurabileceklerini de söyleyebiliriz".

Türkiye'nin başında iyi bir çalıştırıcının bulunduğunu da söyleyen Hırvat teknik adam, "Terim'i çok iyi tanıyorum. Bazı önemli yıldızlar kadroya alınmadı. Sanırım kendisi şu an daha çok savaşan bir takım yaratıyor. Önemli isimler olmayabilir ama yaratılan bu takımı hafife almamalıyız. Hatta şunu söylemeliyim ki, bizi Paris'tekinden daha zor bir maç bekliyor olacak" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@