banner526

banner533

banner513

Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Sinop'ta yapılacak

Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası'nın finali 23-26 Aralık tarihleri arasında Sinop'ta yapılacak.

Spor 14.11.2017, 09:27
Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Sinop'ta yapılacak

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, bir spor kulübünde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası'na ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Şubat ayında bin 500 sporcunun katılımıyla başlayan şampiyonanın, final karşılaşmalarının 23-26 Aralık tarihleri arasında Sinop'ta yapılacağını anlatan Ercan, toplam 32 sporcunun hem şampiyon olabilmek, hem de milli takım kadrosunda yer almak için mücadele edeceğini vurguladı.

Ercan, bilardo sporunun son yıllarda gelişim içerisinde olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası ve diğer organizasyonlar ülkemizde bilardo sporunun gelişimine önemli katkılar sunuyor. Şampiyonada, 32 sporcu burada şampiyonluk ve milli takım kadrosunda yer alabilmek için mücadele edecek. Biz Sinop halkının da desteğiyle çok güzel bir final olacağını düşünüyoruz. Çünkü Sinop daha önce buna yakın organizasyonlara ev sahipliği yaptı." 

Bilardonun ülke genelinde daha fazla yaygınlaşmasını istediklerini ifade eden Ercan, şöyle devam etti: 

"Bunun için federasyon olarak gayretimiz devam ediyor. Ama biz şampiyonlarda elde edilen başarılara bakacak olursak belli bir noktaya geldik. Mesela geçen yıl toplamda 17 madalya ile sezonu tamamladık. Bu yıl uluslararası şampiyonlarda şu ana kadar 13 madalya kazandık, hedefimiz 15 madalyayla seneyi tamamlamak."  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@