banner556

>

Türk futbolu neden gelişmiyor ?

 PTT 1.Lig'de henüz 7.Haftayı bitirdiğimiz şu günlerde 6 takım teknik adam değişikliğine gitti. Bu 6 takımdan ikisi henüz lig başlamadan teknik direktör değişikliğine başvurdu. Sezon öncesi Yücel İldiz ile anlaşan ama daha lig başlamadan İldiz'in istifası

Spor 16.10.2012, 15:38
Türk futbolu neden gelişmiyor ?

 

PTT 1.Lig'de henüz 7.Haftayı bitirdiğimiz şu günlerde 6 takım teknik adam değişikliğine gitti. Bu 6 takımdan ikisi henüz lig başlamadan teknik direktör değişikliğine başvurdu.
 
Sezon öncesi Yücel İldiz ile anlaşan ama daha lig başlamadan İldiz'in istifasıyla hocasız kalan Karşıyaka, tecrübeli teknik adamın yerine eski futbolcusu Cihat Arslan'ı getirdi.
 
Sezon başlamadan teknik adam değiştiren diğer ekip ise ligin yenisi Adana Demirspor oldu. Mavi Şimşekler önce Güvenç Kurtar'ı, sonrasında ise Osman Özdemir'i takımın başına getirdi.
 
Özdemir ile de ligde beklediğini bulamayan lacivert-mavililer, Osman Özdemir'in istifasını takiben Mustafa Uğur'la sözleşme imzaladı.
 
Ligin bir başka yeni takımı Şanlıurfaspor ile birlikte Tavşanlı Linyitspor, Kartalspor ve Göztepe de teknik direktörlerini değiştirenlerden.
 
İşte PTT 1.Lig'de bu sezon teknik adam değişikliğine giden takımların listesi:
 
KARŞIYAKA: Yücel İLDİZ-Cihat ARSLAN
 
ADANA DEMİRSPOR: Güvenç KURTAR-Osman ÖZDEMİR-Mustafa UĞUR
 
ŞANLIURFASPOR: Kemal KILIÇ-Bahri KAYA
 
TKİ TAVŞANLI LİNYİTSPOR: Levent DEVRİM-?
 
KARTALSPOR: Besim DURMUŞ-?
 
GÖZTEPE: Hüseyin KALPAR-?
 
TÜRK TAKIMLARININ BAŞARISIZLIĞININ EN ÖNEMLİ SEBEPLERİNDEN
Ligin ilk haftalarında beklediğini bulamayan başka birçok takım daha, önümüzdeki günlerde teknik adam değişikliğine gidebilir.
Elde edilen en küçük başarısızlıkta teknik adam değişikliğine giden takımlarımızın ulusal ve uluslar arası alanda neden istikrarı sağlayamadığı ve başarıya ulaşamadığının yanıtı belki de bu ani teknik direktör değişikliğinde yatmaktadır.
Bunda şüphesiz başarısız ortamdan kaçmaya çalışarak ilk fırsatta yollarını ayırmaya çalışan teknik adamlarımızın da payı yok değil.
Yorumlar (1)
Ahmet Celep 8 yıl önce
Kisa ve öz yazacagim, 1 -Bebekler ana rahminde iyi beslenemiyor. 2 - Gönül , Hatir meselesi oldugundan . 3 -Yabanci futbolcu sayisi acilen azaltilmali.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@