kebir reklamı

Trabzonspor'da imzalar atıldı

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Ünal Karaman'ı Futbol Genel Koordinatörü olarak göreve getirdiklerini belirterek, "Sportif anlamdaki tüm yapılanma Ünal Karaman'a bağlı olacak" dedi. Ünal Karaman ise az ama öz transfer yapıp, şampiyonluk yarışın

Trabzonspor'da imzalar atıldı

banner197
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Ünal Karaman'ı Futbol Genel Koordinatörü olarak göreve getirdiklerini belirterek, "Sportif anlamdaki tüm yapılanma Ünal Karaman'a bağlı olacak" dedi. Ünal Karaman ise az ama öz transfer yapıp, şampiyonluk yarışının içerisinde olacaklarını söyledi.
 
Trabzonspor, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen törenle Futbol Genel Koordinatörlüğüne getirilen Ünal Karaman ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, imza töreninde yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
 
"Trabzonspor'un kurumsallaşma adına ciddi adımlar atması, profesyonellerle çalışması ve herkesin kendi alanında görev yapması gerektiğini yıllardan beridir söylüyoruz. Bugün de bunun ilk adımını atıyoruz. Trabzonspor'da başkan ve yöneticilerin sportif alanın içinde olmadığı, tamamen futbolun sorumlusu olarak, belki kemliğinde Trabzon yazmıyor ama, her Trabzonsporlu kadar kendisini Trabzonlu kabul eden ve bunu kendine dert edinen, yıllarca Trabzonspor'a hizmet etmiş Ünal Karaman arkadaşımızı futbolun tüm alanlarındaki yapılanması ve gelecek yılları dizayn etmesi adına futbolun patronu olarak göreve getirdik."
 
'FATİH TEKKE BİZİM DEĞERLİ BİR KARDEŞİMİZ'
 
Hacıosmanoğlu, Karaman'ın bu görevi layıkıyla yapacağına inandıklarını da belirterek, "Biz Trabzonspor için en iyisi neyse onu yapmaya çalışıyoruz. Fatih Tekke bizim değerli bir kardeşimiz, benim de değerli bir dostum. Dostluğumuz ölene kadar devam edecektir. Günün şartlarına göre böyle bir karar aldık. Trabzonspor için daha faydalı olacağını düşündüğümüz için böyle bir karar aldık" dedi.
 
'YANLIŞ YAPANIN BU KULÜPTE YERİ YOK'
 
Hacıosmanoğlu, yönetim kurulu üyeleri Osman İlyas ve İrfan Coşkun'un istifalarını istemeleriyle ilgili olarak ise "Trabzonspor koltuğu Türkiye'deki 10 koltuktan biridir. O koltuğa herkes saygı göstermek zorundadır. Yönetim içindeki insanların da saygı göstermesi gerekir. İnsanlar hata yapabilir, hatalarını düzeltmelerine imkan verirsiniz. Ama yanlış yapıyor da bunu tolere ediyorsanız bir sonraki yapacakları bütün yanlışların sorumlusu sizsiniz. Bir yanlış yapılmıştır ve ileride Trabzonspor'a zarar vereceğine inandığımız için bu işin önünü kestik. Bu bütün yönetimin paylaştığı bir konudur. Bundan sonra da kim olursa olsan yanlış yapan kimse bu kulüpte yeri yoktur" diye konuştu.
 
'SPORTİF ALANDAKİ BÜTÜN YAPILANMANIN SORUMLUSU ÜNAL KARAMAN'
 
Sportif alandaki bütün yapılanmanın sorumlusunun Ünal Karaman olduğunu da vurgulayan Hacıosmanoğlu, şöyle konuştu:
 
"Ünal Karaman, sadece bugünün değil, bekli de bundan sonraki 10 yılın planlamasını da yapacak. Bundan sonra Trabzonspor'un hiçbir yöneticisi sportif alanın içerisinde olmayacak. Sadece o değil, idari alanında profesyoneller tarafından yapılması gerektiğini söyledik. İdari direktör olarak da Metin Kazancıoğlu arkadaşımızı görevlendireceğiz. O alanın içerisinde de yöneticiler olmayacak. Camia bizden kulübün yeniden yapılandırılmasını bekliyor. Biz bu sene yeniden yapılanmayı tamamlayacağız. Ama bu demek değildir ki Trabzonspor yapılanma ile uğraşırken, sahada iyi sonuç almayacak. Trabzonspor'un duruşu her zaman bellidir. Ligdeki 4 takımın şampiyonluk şansı vardır. Eğer bu camia birlikte olursa Trabzonspor'un şampiyonluk şansı rakiplerinden daha fazladır."
 
KARAMAN: SORUMLULUK ZOR İŞTİR
 
Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman ise camiayı çok yakından tanıdığını vurgulayarak, şunları söyledi:
 
"Trabzonspor'a 1990 yılında geldim. O zamandan bu yana zaman zaman fiziki olarak burada olmasak da hep bu caminin içerisindeydim. Bu camiayı en az sizin kadar yakından tanıyorum. Değerli başkanımız ve yönetim kurulu üyelerine bizi böyle bir göreve layık gördükleri için çok teşekkür ediyorum. Sorumluluk zor iştir. Biz burada adaleti tesis etmeye çalışıyoruz. Peygamber hadisi olarak biliyoruz; 'Adalet güzeldir, yönetende daha güzel durur' diye. Biz bu adalet çizgisini elbirliği ile hep beraber yapalım istiyoruz. Bu konuda da sizden destek talep ediyoruz."
 
'TRABZONSPOR ÜST KİMLİĞİMİZDİR'
 
Karaman, Trabzonspor'un bir üst kimlik olduğunu da vurgulayarak, "Hepimiz insanımız, hepimizin ayrı ayrı mizacı var. Ama bu hususun ötesinde Trabzon şehrinde ve Trabzonluyum diyen her insanda, Trabzonspor kimliği üst kimliktir. Bunu lütfen hiç birimiz unutmayalım. Bu kimliğe zarar verecek her türlü eylem ve söylemden kaçınalım. Elimizden gelen hangi gayretimiz, hangi çabamız varsa lütfen bunları esirgemeyelim. Burası kimsenin çiftliği, kimsenin babasının malı değil. Bilgimiz varsa paylaşacağız. Eğer bize yol gösterecek eleştirilerin varsa da bunları da dikkate alacağız. Bunun haricindeki her şey bizleri de, Trabzon şehrini de rahatsız eder. Bu konuda sizlerden hassasiyet istirham ediyorum. Teknik heyette görev alacak yeni arkadaşlarımız önünü açan, onlara yol gösteren, onların başarılı olması için gayret gösteren bir futbol ailesi olarak bu desteği hep beraber verelim. En büyük Trabzonspor deyip, namuslu insanların göreve yapacağı büyük başarılara elbirliği inşallah ulaşalım" dedi.
 
'BELKİ AZ AMA ÖZ OYUNCU ALACAĞIZ'
 
Bir yapılanma sürecinin içerisine girdiklerini de söyleyen Karaman, şöyle konuştu:
 
"Biz yapılanacağız, o olmayacak, şu olmayacak diye bir mazeretimiz yok. Trabzonspor şampiyonluk yarışının içerisinde mutlaka en iddialıdır, teknik manada. Önümüzdeki yıl lig başladığı andan itibaren Trabzonspor elbette bir yapılanmanın içerisine girecektir, kim ben şampiyon olacağım diyorsa en az onlar kadar iddialı olan bir Trabzonspor vardır. Yapılacağız deyip de yerlerde sürünen bir Trabzonspor olmaz. Biz hem yapılanacağız, hem de mücadelenin çerisinde aktif bir şekilde olacağız. Profesyonellik anlamında göndereceğimiz oyuncular olacak. Belki az ama öz alacağımız oyuncular olacak. Ama kamuoyunun ekserisinin onayını almış hamleler mutlaka yapılacaktır. ve bu hamlelerin tamamı da Trabzonspor bütçesine, geleceğini en az hatayla yapılacaktır."
 
 
yes_8631.jpg
 
 
 
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman'ın da katılımıyla yapılan törende, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, yardımcıları Hami Mandıralı, Hamdi Zıvalıoğlu, Turgay Karslı, kaleci antrenörü Alper Boğuşlu, kondisyoner Yannick Obenauer ve idari menajer Serkan Ünver ile 3'er yıllık sözleşme imzaladı. 
 
Ünal Karaman, imza töreninde yaptığı konuşmada, imzaların bordo-mavili camiaya hayırlı olmasını dileyerek, "Buradaki insanların hepsi bu şehrin insanları, hepiniz yakından tanıyorsunuz. Sadece yurt dışından gelen bir arkadaşımız var. O da en az, 'Trabzonsporluyum' diyenler kadar bu takıma katkı yapacaktır. Mustafa hocama ve ekibine son derece güveniyorum. İnanıyorumki piyasada bildiğimiz marka isimlerin haricinde, bizim çocuklarımızla, bizim gibi düşünen insanlarla en azından art niyet olmaksızın bu işi en iyi şekilde yapabilir" dedi. 
 
Böyle bir oluşum kesinlikle kemsiye karamsarlığa itmemesi gerektiğini altını çizen Karaman, "Bu 'bakalım ne olacak' şeklinde bir oluşum değil. Bu oluşum başarıya aç, başarıyı isteyen ve sonuna kadar da zirveyi takip edip kovalayacak bilgiye birikime, donanıma sahip bir ekip. Lütfen bu ekibin gözüne tutmayın ışığı önüne tutun. Eksik yapabiliriz, yanlış yapabiliriz ama lütfen art niyet aramadan bizi eleştirin. Eleştiriye açığız. İnanmış, donanımlı bir ekiple yola çıkıyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun." ifadelerini kullandı. 
 
AKÇAY: ÇOK SEVDİĞİM KULÜBE HİZMET ETME ŞANSI ELDE ETTİM 
 
Teknik direktör Mustafa Reşit Akçay da uzun süre kendisini bu meslekle ilgili donanımlı hale getirdiğini ifade etti. Kararın ülke futbolu ve Trabzonspor'a hayırlı olmasını dileyen başarılı teknik adam, şöyle devam etti: 
 
"Trabzon'a yararlı olma felsefesi her zaman önümüzde olmuştur ve bizi yakıt olarak güçlü kılmıştır. Bugün çok mutluyum. Çok sevdiğim kulübe hizmet etme şansı elde ettim. Bunun önemini ve değerini biliyorum. Adanmışlık düzeyinde ekibimle birlikte bu enerjiyi takımımıza ve sonrada toplumumuza vermek istiyoruz. Allah yardımcımız olsun." 
 
Aldığı sorumluluğun kolay olmadığının farkında olduğunu dile getiren Akçay, "Bize neyi teslim ettiklerini iyi biliyoruz. Trabzonspor bu camianın nadide bir çiçeğidir. Onların nadide çiçekleri bize emanettir. Emanete ihanet etmek bizim kültürümüzde yoktur. Hatalı olabiliriz belki ama bilinçli olmayacaktır. Trabzonspor'u korumak, yüceltmek bizim görevimizdir. Hepimiz buna hazırız" ifadelerini kullandı. 
 
MANDIRALI: BENİM MEZARIM TRABZON'DA OLACAKTIR 
 
Yardımcı antrenör Hami Mandıralı da tekrar evine döndüğü için çok mutlu olduğunu belirtti. Bordo-mavililerin eski yıldızı, "Mustafa hocam ve ekip arkadaşlarımızla ve ağabeyim Ünal Karaman ile bu kulübü iyi noktalara getirmek için elimizden geleni yapacağız. Şunu özellikle belirtmek istiyorum; benim mezarım Trabzon'da olacaktır. Bundan sanırım birileri mesajını alır. Hizmet etmeye geldim. İnşallah Allah bizi mahcup etmez" dedi.
 
 
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Altındereli - 4 yıl önce
Trabzonsporun bazı maçlarını FB TV den izliyoruz

Yeni Yönetimden TS TV gelir inşallah.
Avatar
Ali fikri Karadeniz - 4 yıl önce
İcraat başkan icraat. "Trabzonspor başkanı konuşmaz icraat yapar göreceksiniz" diyrn sensin.

İCRAAT BAŞKAN İCRAAT
Avatar
deli gibi seven - 4 yıl önce
sevgili yoneticiler.bu takima 4 tane iyi adam alin bu takim katilan genclerle yine yarisir.2 tane iyi golcü,1 orta saha ve 1 stoper....kologlu
Avatar
ibrahim Alioğlu - 4 yıl önce
Hayırlı uğurlu olsun Mustafa hoca en iyisin yapacaktır gönülden destekliyorum ama en çok Alper hocaya sevindim Onur ve Tolga üzerinde müthiş emeği var.Belki scout olarak bana da Trabzonspor yolu açılır.hayırlısı
Avatar
s.eyüboğlu - 4 yıl önce
bir tarafta milliyetçi muhafazakar Ünal KARAMAN, diğer tarafta Sosyal Demokrat Hami MANDIRALI aralarında da M.Reşit AKÇAY . İnşallah futbolculuk zamanlarındaki kısır çekişmeleri buraya taşımazlar.yaşı müsait olanlar ne demek istediğimi anlayacaklardır. hadin bakalım herşey TRABZONSPOR umuz için diyelim.küslüklerden bile sinerji yaratalım hadin uşaklar.
Avatar
UĞUR ALTUN - 4 yıl önce
"Yapılanma " kelimesini kalkan olarak kullaniyorsunuz anladık bu yılda adam gibi transfer yok.Demekki yine yanlis yönetim geldi üzücü bir durum.Bize Unal aysal gibi gelir gelmez taraftarı coşturacak o havayı solutacak yıldız transferi yapacak bir baskana ihtiyacımız vardı .O da az farkla kaybetti zaten .
Avatar
Fatih TS - 4 yıl önce
Fatih tekke sayesinde baskan oldun neden biraktigini aciklayin milletin kafasinda soru isareti kalmasin
Avatar
hakan karaoğlu - 4 yıl önce
bırakın önyargılı konuşmayı siz bir defa i.hacıosmanoğluna karşı önyargılsınız adam bismillah demeden başladınız atıp tutmaya icraatmış bekle görürüsün icraatı ilerleyen aylarda herkes görecek değişimi görmek isteyenler tabi önyargılılar düşünenler değil.kimseye sabrettğimz yok gelene salla gidene salla adam dayanmıyor bu kulübe takıma sizin gibi düşünenlerin yüzünden.bekleyecğiz hatalı yapmışsa yönetemişse bende eleştireceğim ama beklemeden siz eleştireye ebaşlamşsınz maşallah..