kebir reklamı

Trabzonspor'da bugün neler oldu?

Büyükaydın: Alnımızın akıyla çıkacağız Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Sadri Şener döneminde yöneticilik yapan Yılmaz Büyükaydın, eski başkan Şadri Şener'in Trabzon Adliye'sine gelerek duruşmaya katılması sırasında açıklamalarda bulundu.Büyükaydın, "Bu ka

Trabzonspor'da bugün neler oldu?

banner197

Büyükaydın: Alnımızın akıyla çıkacağız

 

Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Sadri Şener döneminde yöneticilik yapan Yılmaz Büyükaydın, eski başkan Şadri Şener'in Trabzon Adliye'sine gelerek duruşmaya katılması sırasında açıklamalarda bulundu.

Büyükaydın, "Bu kadar büyük mücadeleler verdik. Şike döneminde lekeli çıksa başka şeyler konuşulurdu. O dönemde yapılan suçlamalarla adliyede dava ediliyor. İnşallah bugün başkanımız gerekli ifadeyi verdikten sonra alnımızın akıyla buaradan çıkacağız. olayı sahiplenme duygusu var. o zamanki şartları hep birlikte mücadele verdik. İstanbul adliyelerinde verdiğimiz mücadeleyi unutmuyoruz. Dışardaki insanlara malzeme veriyoruz. Bunlar şık olmayan şeyler" dedi. Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu'na da göndermede bulunan Büyükaydın, "Bugüne kadar hangi kelimeleri konuşmuş hangilerini yapmış. Bu zamana kadar kaç teknik adam geldi. Hiçbir teknik direktör çalışmadan milyon euroları alıp gidiyorlar." dedi

Şampiyon Başkan Adliye koridorlarında

[PAGE]

Şampiyon Başkan Adliye koridorlarında

2010-2011 sezonunda şampiyonluk kupası çalınan şampiyon Trabzonspor'un başkanı Sadri Şener adliye koridorlarındaki hali haber61 objektiflerine böyle yansıdı..

Saat 09.00'da başlaması gereken duruşma Trabzonspor yönetiminin avukatının mazeret bildirmesi üzerine bir saat ertelenmiş ve saat 10.00'da başlamasına karar verilmişti. Ancak şu anda saatler 10:45'i göstermesine rağmen dava henüz başlamadı.

Trabzon'un Yomra ilçesine bağlı Kaşüstü'nde bulunan Trabzon Adliyesinde duruşmanın başlamasını bekleyen Trabzonspor'un son şampiyon başkanı Sadri Şener ile karşılaşan Trabzonspor sevdalıları, "Sadri Başkana bu revamı. Trabzonspor'un değerlerine Trabzonspor tarafından bu eziyet yapılır mı" ifadelerini kullanırken Şike sürecinden mahkemelerden alnının akıyla çıkan Şener'e bu yakıştırılanlar ayıp" dediler.

unnamed-015.jpg

Sadri Şener Hakim karşısına çıktı

[PAGE]

Trabzonspor'un Eski Başkanı Sadri Şener yarın Trabzon'da hakim karşısına çıktı.

Trabzonspor Kulübü Yönetimi'nin şikayeti üzerine, 'Güveni kötüye kullanma' ve 'Özel belgede sahtecilik' suçlamalarıyla Sadri Şener hakkında açılan davanın ikinci duruşması bugün görülüyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

SADRİ ŞENER ADLİYEDE

Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener bu sabah duruşmaya katılmak üzere Trabzon Adliyesine geldi. Şener'in yanında yöneticilik yapttığı dönemden yönetim kurulu üyeleri vardı.

TS AVUKATI MAZERET BİLDİRDİ

Trabzonspor'un Sadri Şener hakkında açtığı davanın 2. duruşması bugün yapılırken Sadri Şener Adliyeye geldi. Ancak Trabzonspor avukatının mazeret bildirmesi üzerien duruşma 1 saat ertelendi ve saat 10'da başladı.

 

 

DAVA BAŞLADI: SADRİ ŞENER SAVUNMASINI YAPTI

KIZIMIN BİSİKLETİNE HACİZ GELDİ

1957 doğumluyum. Trabzonspor'un en uzun dönem başkanlık yapan benim. başkanken 90 milyonluk temettü ödedik. şike sürecinden alnımızın akıyla çıktık.Şampiyonlar ligine girdik. Oradan büyük gelirler elde ettik.

"Trabzonspor'un en büyük davası Şike davası değildir, Trabzonspor'un en büyük davası iki şirketin birleştirilmesi davasıdır. biz bu birleşmede Galatasaray'ın izlediği yolu kullandık ve kulübü Trilyonlarca lira zarardan kurtardık. Biz bu mücadeleyi konusunda uzman avukatlarla verdik. Biz iki şirketi birleştirmesek bugün ortada yönetilebilecek bir Trabzonspor kalmazdı" dedi.

Kendisinin en kötü döneminde Trabzonspor'a bugünün parasıyla 60 Trilyon Lra Bağışladığınıda söyleyen Şener Savunmasına şu sözlerle devam etti "Ben en kötü dönemimde, kızımın bisikletine, oturduğum eve haciz geldiği dönemde bu günün parasıyla 60 Trilyon lirayı bu kulübe hibe ettim. Bugün burada sanık olmak ağırıma gidiyor"

Şirketlerin birleştirilmesi davasıyla başlayan Şike süreci ile devam eden sürede Avukatlarla çalışıldığını söyleyen Şener, davalara bakmaları doğrultusunda Avukatlara ödenen avansların karşılığında makbuz alındığını, bu işlemin çok eskiden beri böyle olduğunu söyleyerek 2013 senesinde Dernekler Masası Müfettişlerinin yaptıkları incelemelerin ardından sistemde değişiklik olduğunu öğrendiklerini de söyledi.

Şener"Yıllardan beri Avukatlara verilen avanslar karşılığında makbuz alınırdı. 2013 Senesinde Dernekler Masasının kulübümüzü incelemesinde sistemin değiştiğini ve avukatlara makbuz karşılığı avans verilemeyeceğini öğrendik. Dernekler masası müfettişleri bize bu makbuz karşılığı verdiğimiz avansların geçersiz olduğunu söyleyerek 1100 tl para cezası kesti ve bu yanlışın düzeltilmesini istedi. Avukatlarla sözleşme yapılması gerektiğini ve Fatura kesilmesi gerektiğini ifade etti. Bizde işlemleri buna göre yaptık sözleşmeler imzalandı Faturalar alındı. Kulüp kesilen Faturalar karşılığında ödemelerini yaptı ve daha önceden Avukatlara benim tarafımdan avans olarak ödenen bedeller mükerrer olmaması açısından benim hesaplarıma avukatlar tarafından gönderildi, bende hesabıma gönderilen ve Trabzonspor Kulübünde üzerime avukatlara avans olarak gösterilen bu bedelleri kulübe iade ettim. Avansları kapattım" dedi

HAKİM BİLİRKİŞİ RAPORUNU OKUDU

Sadri Şener'in sözlerinin ardından Hakim bilirkişi raporunu okudu. Raporun ardından hakim Şener'e, "Kulüpten Sadri Şener'e yapılan ödemeler neden yabancı para ile yapıldı" diye sordu. Şener Avukatlar paraları bu şekilde istedi. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

Şener hakimin bu sorusuna "Lira isteyen avukatlarda oldu, dolar isteyen, euro isteyende bizde ödemelerimizi buna göre yaptık." dedi.

Bilirkişi raporunu kabul etmediğini söyleyen Şener bu rapor tamamen bir taraftar bakışı ile yapılmış. Bilirkişi raporunda Trabzonspor'un en büyük davası şike davası deniliyor, hayır değil Trabzonspor'un en büyük davası iki şirketin birleştirilmesi davasıdır. Bu iki şirket birleştirilerek Trabzonspor'u trilyonlarca lira zarardan kurtardık. Eğer biz bu hukuksal mücadeleyi vermeseydik bugün ortada kimsenin yönetebileceği bir Trabzonspor olmayacaktı, biz bizden önce bu yolu izleyen Galatasaray'ın verdiği hukuk mücadelesi yolundan gittik, bu konuda uzman avukatlarla, çalıştık. Bugün itibarı ile ortada bir Trabzonspor var allah onlardan razı olsun"dedi.

TRABZONSPOR'UN EN BÜYÜK DAVASI

Bilirkişi raporunda "bu dava Trabzonspor'un en büyük davasıdır" diyince Sdri Şener, "Bilirkişi raporu acemice tutulmuş. Trabzonspor'un en büyük davası şike değil, kulübün borsaya açılma davasıdır" dedi.

ŞENER'İN AVUKATI SAVUNMA YAPTI

Sadri Şener'in avukatı yaptığu savunmada "Bilirkişi raporu çok yanlış tutulmuş. Burada diyorki avukatlara çok para verildi. Burada rakamın yüksekliği ayrı bir şey. Olmamış olayı oldu gibi gösteremezsiniz. Trabzonspor'un içini boşalttılar denilemez. bu ayıp bir olaydır. Çok pahalı bir avukat tuttun diyor. bu suçlama değildir" dedi.

TRABZONSPOR AVUKATI SORU SORDU

Yönetim yeni seçildiği dönemde kulüp içerisinde Bir rapor görünüyor. bu raporda başkana avans olarak yüklü bir para görünüyor. 2 avukata yapılan sözleşmede paranın makbuzu yok. Trabzonspor'un avukatları inceleniyor. 2011'den 2013'e kadar aylık 30 Bin TL sözleşme yazıyorsunuz. ve sonra para vermiyorsunuz. Bu bir mizansendir.Bunu da kabul ediyorlar. Kulüp halen daha zarara uğramaya devam ediyor. Sadri Başlkan döneminde kesilen çeklerhala daha ödeniyor. ödenmeyince kulübü icraya geldiler. Şimdiki yönetim bunları ödüyor.

TS Avukatı: İki avukat adına 4 tane sözleşme imzalanmış. Neden bu avukatlara yapılan sözleşmeler ödenmedi? Bu sözleşmeleri evde unuttum dediniz mi?

ŞENER CEVAP VERDİ

Ben muhasebeciyle görüşmedim. Avukatlara bütün paralar ödenmiştir. Başkanlık yaptığım dönemde avukatlara paralar ödendi. Muhasebe kayıtlarında QVT diye yapılan ödemeler bu avukatlara yapılan ödemelerdir. QVT yabancı bir şirket ve Trabzonspor'un hisselerinin büyük bir bölümünü elinde bulunuyordu. ödemeler bu şekilde yapılmıştır. Kayıtlardan bu ödemeleri bulabilirsiniz, 5 sene para almadan bize çalışan avukat olur mu? 

Trabzonspor'a para hibe eden tek başkan benim:

Trabzonspor'a hibe ettiği parayı bugün bile mahkeme kanalıyla geriye dönük alma hakkı olduğunu söyleyen Sadri Şener "Burada bu konuda sanık olmak ağırıma gidiyor, ben kendime çıkar sağlayacaktım neden bu alengirli işleri yapayım, yönetim kurulu kararı ile geçmişte hibe ettiğim paraları geri isterdim karar alırdım alırdım, kaldıki bu süreçtede Mahkeme bu hakkı bana veriyor, geçmişte hibe ettiğim paraları talep edebilirim, edermiyim, etmezmiyim bunu süreç gösterecek." şeklinde konuştu

Trabzonspor tarihine bakıldığında Trabzonspor'a para veren Başkanların, alacağı olan Teknik Direktörlerin ve avukatların kulüpten bu alacaklarını icra yoluyla aldıklarınıda ifade eden Şener "Biz ne Başkanlar gördük kulübe verdikleri paralar karşılığında haciz işlemleri yaptırdılar, ne teknik direktörler,ne avukatlar gördük alacakları karşılığında haciz işlemleri yaptılar. Trabzonspor tarihinde kulübe tek para hibe eden başkan benim" şeklinde ifade verdi.

TS Avukatı: Uçakla para yolladınız sonra geri getirdiniz neden?

Şener: Avukatlar para istediler bizde gönderdik.Futbolda bazı işler böyle olur nakit ödeme ile olur, örnek olarak biz Gökhan Ünal'ın transferinde de Kayserispor'un talebi üzerine banka banka dolaşarak dövizleri temin ettik ve nakit olarak bavulla ödedik. kulüplerde olur. Bazen futbolcular paralarını bankalardan değil elden isterler.

TS Avukatı: Trabzonspor'a 2 avukatın hacize geldiğinden haberiniz var mı?

Şener: Benim böyle bir bilgim yok. Bu kulüpte antrenörlük yapmış ve sokakta taraftarlar buna tapıyor. Bu isimler Başkanlar bu taktik. İcraya verdiği maaşlı avukatlarda var. Burası malesef böyle bir yapıya sahip. Futbolcularda var ama bunlar zaten böyle karakter. Genel Müdür Sinan Bey'i işten attılar sonra geri aldılar. 

Trabzonspor'u denetleyen mali kurullar var, Trabzonspor'da her şey denetleme altında iken böyle hamleler nasıl oluyor anlamak mümkün değil.

Şener sordu: Sinan Zengin'i neden işten attınız.

TS Avukatı cevap verdi: Davamız ile alakası yok.

TRABZONSPOR'UN TANIKLARI KONUŞTU

1. Tanık Fatih Şahinoğlu: Ben TS'nin İstanbul ofisinde pazarlama müdürüyüm. Zaman zaman kulübün kulübün departmanda çalışırken benim hesabıma para yatırılırdı. Bende bu parayı ya Sadri Bey'e ya çalışanlara elden veriyordum.  Bu olay 7 veya 8 kez olmuştur tarihlerini hatırmalıyorum. En yüksek 100 bin TL olabilir. Tam olarak hafızamnda yok.

2. Tanık Coşkun Karaoğlu: Savcılıkta da söyledim hukuksal davalarımız vardı. Gerek avukatlara gerekse belirli kişilere bu davalara belgeler hazırlanmıştı. 2013 yılında Dernekler Masası incelemeye geldi. Bizlere bu sözleşmelerle ödeme olmaz dendi. Bizde durumu Sadri başkana bildirdik. Oda bize belgeleri yolaldı. Bizde bunları dernekler masasına verdik. 

3. Tanık Alaattin Önmez: Konu hakkında hiç bir bilgim yok. Daha önce 2 kez ifade verdim. Beni muhasebe müdürü çağırdı ve paket verdi. İçinde ne olduğunu bilmiyorum. Bana dedilerki parayı İstanbul'da Sadri Bey'in şoförüne ver. Bende aldım verdim. içinde ne var bilmiyorum.

4. Tanık Özkan Yavuz: Muhasebe Müdürü ban asenin adına bankaya para çıkardık dedi. Hesabındaki 50 Bin Euro'yu çekerek kulübe getir dediler. Bende parayı aldım teslim ettim.

5. Tanık Mehmet Civelek: Bordo Mavi enerjinin müdürüyüm. Bu konu ile alakalı herhengi bir bilgim yoktur. Sözleşmeyi yapan avukatları da tanımıyorum. Para transferleri ile alakalı bilgim de yok.

Trabzonspor UEFA'da dalya peşinde

[PAGE]

Trabzonspor UEFA'da dalya peşinde

UEFA Avrupa Ligi L Grubu beşinci maçında 27 Kasım Perşembe günü sahasında Ukrayna'nın Metalist Kharkiv takımıyla karşılaşacak Trabzonspor, bu kupada 100. golünü arayacak.

Bordo-mavililer, 2009-2010 sezonundan itibaren UEFA Avrupa Ligi adını alan, eski adıyla UEFA Kupası'nda 69 karşılaşma oynarken rakip fileleri 99 kez havalandırdı.

Avrupa arenasında en çok UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Karadeniz ekibi, Metalist Kharkiv maçında 1 gol bulması halinde bu kupadaki 70. maçında 100. golü bularak "dalya" yapacak.

99. GOLÜ WARİS ATMIŞTI

Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'nde 99'uncu golünü Waris kaydetti.

Bordo-mavili takımın Ganalı oyuncusu, Belçika deplasmanında Lokeren ile 1-1 biten karşılaşmada takımının golünü atmıştı.

AVRUPA'DA TOPLAM 115 GOLÜ VAR

Trabzonspor, Avrupa kupalarında ise bugüne dek 155 kez rakip fileleri havalandırdı.

Karadeniz ekibinin Avrupa kupalarındaki 100. golünü Gökdeniz Karadeniz kaydetmişti. Bordo-mavili futbolcu, 2006-2007 sezonunda İspanya'nın Osasuna takımı ile Hüseyin Avni Aker Stadı'nda 2-2 berabere kaldığı maçta attığı golle Avrupa kupalarındaki 100. golü kaydetmişti.

- Bu sezonki goller

Trabzonspor'un bu sezon UEFA Avrupa Ligi'nde 7 golü de yabancı oyunculardan gelmişti. Medjani, Cardozo, Papadopoulas, Yatabere, Waris birer gol, Constant ise 2 gol kaydetmişti.

Bordo-mavli takımın bu sezon Avrupa'daki golleri şöyle:

Trabzonspor-Rostov (2-0).........................: Medjani (93), Cordozo (94)

Methalist Kharkiv-Trabzonspor (1-2).........: Constant (95), Papadopoulos (96)

Trabzonspor-Lokoren (2-0)........................: Yatabare (97), Constant (98)

Lokeren-Trabzonspor (1-1)........................: Waris (99)

Trabzonspor Avrupa'da ilki yaşayacak
 
 
[PAGE]
 
Trabzonspor Avrupa'da ilki yaşayacak
 
UEFA Avrupa Ligi L Grubu'nda 27 Kasım Perşembe günü sahasında Ukrayna'nın Metalist Kharkiv takımıyla karşılaşacak Trabzonspor, rakibini yenmesi halinde bu sezon ilk kez art arda 3 resmi maçtan galibiyetle ayrılmış olacak.

UEFA Avrupa Ligi ve Spor Toto Süper Lig'de olmak üzere bu sezon 17'nci resmi karşılaşmasına çıkacak bordo-mavililer, yeni teknik direktörü Ersun Yanal ile yakaladığı çıkışı Metalist Kharkiv ile sürdürerek gruptan çıkmak istiyor.

Ligde teknik direktör Vahid Halilhodzic'in sözleşmesinin feshedilmesinin ardından yardımcı antrenör Jacgues Bonnevay yönetiminde Torku Konyaspor'u 3-2 mağlup eden, ardından Yanal ile Galatasaray deplasmanından 3-0'lık sonuçla dönen Karadeniz ekibi, Metalist Kharkiv'i de yenerek istikrar sağlamak istiyor.

Teknik direktör Vahid Halilhodzic ile çıktığı 14 resmi maçta sadece Mersin İdmanyurdu ve Lokeren maçları olmak üzere bir kez art arda 2 maç kazanabilen bordo-mavililer, üst üste 3 maç kazanma başarısı gösterememişti.

Aslan: "Tek hedefimiz galibiyet"

Kulüp başkan yardımcısı ve basın sözcüsü Yakup Aslan, Galatasaray maçında aldıkları galibiyetle yakaladıkları havayı sürdürmek istediklerini söyledi.

Önlerinde yoğun bir maç programı olduğunu ancak Trabzonspor'un kadro kalitesiyle bunun üstesinden gelebileceğini ifade eden Aslan, "Bütün maçları kazanmak için oynuyoruz. Metalist Kharkiv maçı da böyle olacak. Tek hedefimiz galibiyet. Rakibimizi yenerek çıkışımızı sürdürmek istiyoruz" dedi.

Aslan, teknik direktör Yanal'ın futbolculara verdiği mesajda beraberliği akıllarından çıkarmasını istediğini söyleyerek, "Galatasaray maçındaki çıkışımızı Avrupa'da da sürdürmek amacındayız. Seri galibiyetler bizi hedefimize ulaştıracaktır. Metalist Kharkiv'i yenerek gruptan çıkmak istiyoruz. Bunu sadece Trabzonspor için değil, ülke futbolu için de yapacağız" diye konuştu.

"Sözlerimizin arkasındayız"

Aslan, taraftarlara ihtiyaç duyduklarını kaydederek, "Onlardan takımı desteklemelerini istiyoruz. Onlara verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Ligde hedefimiz şampiyonluk, bunun en güçlü adaylarındanız. Avrupa'da da yeni başarılar sağlamak istiyoruz. Bu mücadelede taraftarlarımız bize destek olsun. Trabzonspor'un şampiyon olduğu dönemlerde tribünlerin tıka basa dolu olduğunu biliyoruz. Galatasaray maçı sonrası yakaladığımız coşkuyu sürdürelim. Taraftarlarımızın o dönemdeki gibi tribünleri doldurmalarını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un şehrin itici gücü olduğunu ifade eden Aslan, "Herkes takımına sahip çıkmalı. Bizim başarısız olmamız adına takımlarının başarısızlığını benimseyecek insanlar da var. Trabzonspor bir şekilde başarısız olursa bundan kimse kazanç sağlamaz. Trabzonspor'un başında kim olduğu değil, önemli olan başarısıdır" dedi.
 
 
Trabzonspor hazırlıklarını sürdürdü
 
 
[PAGE]
 
Trabzonspor hazırlıklarını sürdürdü
 
[PAGE][PAGE][PAGE]

Şampiyonluk için geldim

Bordo-Mavililer'in, sezon başında Werder Bremen'den kadrosuna kattığı ve şu anki futboluyla da alkışları toplayan ismi Mehmet Ekici, FANATİK'e konuştu.
 
24 yaşındaki orta saha oyuncusu, Trabzonspor'a geliş süreci, A Milli Takımımız ve Türk futbolu dahil olmak üzere birçok konu hakkında samimi açıklamalar yaptı.
 
İşte karşınızda futbol eğitiminin tamamını Almanya'da alan, ancak Türkiye'yi hayatından hiçbir zaman çıkarmayan Mehmet'in açıklamaları:
 
"Avrupa'da oynarken, Fenerbahçe de dahil, bazı Türk takımlardan teklifler almıştım. Ancak bu konularda artık detaya girmek istemiyorum. Çünkü ben kararımı verdim ve Trabzonspor'a geldim. Bu kulübün bir parçası olduğum için de gurur duyuyorum."
 
ADAPTASYON KISA SÜRDÜ
 
"Buraya gelmeden önce Trabzon'da oynamış Ceyhun Gülselam ve Halil Altıntop'tan bilgi aldım. İkisi de, olumlu şeyler söyledi. Zaten Trabzon'u da Almanya'dan takip ediyordum. Çok büyük bir kulüp ve ülkemizi Avrupa'da temsil ediyor. Bu yüzden karar vermek kolay oldu. Pişman da değilim. Hayatım Almanya'da geçmiş ve orada büyümüşüm. Başka bir yere yaşamaya gelince elbette insanın içinde bir korku olur. Ancak ben bu dönemi, Trabzon'da kolay atlattım. Arkadaşlarım ve çevrem bana bu konuda çok yardımcı oldu. Yönetim ve Trabzon insanının sıcaklığıyla da, adaptasyon sürecim kısa sürdü."
 
PERFORMANSIM YÜKSELİŞE GEÇTİ
 
"Şimdiye kadar Trabzon'da 12 maçta forma giydim. Süper Lig'e, Avrupa'dan gelip alışmak biraz zaman aldı. O dönemi de artık atlattığımı düşünüyorum. Performansım da her geçen gün artıyor. Avrupa Ligi'nde hedefimiz gruptan çıkmak. Metalist'i de yenip, bunu başaracağız. Her iki kulvarda da hedefimiz, çıktığımız her maçı kazanmak. Buraya şampiyonluklar yaşamaya geldim. Her gün bunun için çalışıyoruz. Trabzon'un, benim de içinde yer aldığım takımla kupa kaldırmasını hayal ediyorum."
 
TÜRK FUTBOLU KOLAY DEĞİL
 
"Pozisyon olarak hem forvet arkası hem de orta sahada defansif olarak da oynayabiliyorum. Zaten modern futbolda, çok yönlü olmak lazım. Her iki ayağımı da etkili kullanabilmem, benim için büyük avantaj. Performansımın her geçen gün artıyor. Gerçek gücüme en kısa zamanda ulaşacağım. Türk futbolu gerçekten kolay değil. Avrupa'da da bilinen bir lige sahibiz. Mücadele üst düzeyde. Çok önemli yıldızlar burada oynuyor. Sneijder, Cardozo ve Drogba gibi isimlerin buraya gelmesi, bunun en büyük göstergesi."
 
FUTBOL İÇİN EN İYİ YER BURASI
 
Yıldız oyuncu Özer Hurmacı’nın Galatasaray galibiyetinin ardından, "Pazartesi günü öğrenciler, Bordo-Mavili formalarıyla okullarına gitsin" açıklamasından sonra öğrenciler de Trabzonsporlu futbolculara sürpriz yaptı. Öğretmenler Günü nedeniyle Akçaabat 17 Şubat Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Özer Hurmacı ve Mehmet Ekici’yi öğrenciler Trabzonspor formalarıyla karşıladılar.

 

Trabzonspor'da Özer harekatı

[PAGE]

Trabzonspor'da Özer harekatı

Trabzonspor, sezon başında geçirdiği sakatlığın ardından fırtına gibi sahalara dönüp bordo mavili takımın vazgeçilmezleri arasına giren Özer Hurmacı’nın bonservisini Kasımpaşa’dan almak için önümüzdeki günlerde harekete geçecek.

SAKATLIĞI ATLATTI

Geçtiğimiz sezon devre arasında Kasımpaşa’dan 1.5 yıllığına 500 bin euro+KDV karşılığında satın alma opsiyonlu olarak kiralanan Özer Hurmacı, 12 maçta kadroya girmişti. Trabzonspor’un bonservisini almak için 1.5 milyon euro+KDV ödemesi gereken Özer, bu sezon başında Avusturya kampında ayak bileğinde oluşan stres kırığı nedeniyle operasyon geçirmiş ve ilk 6 maçta forma giyememişti.

Sakatlığı yüzünden takımının UEFA listesinde de yer alamayan Özer, sahalara adeta bomba gibi döndü. Özer Hurmacı, takım arkadaşı Mehmet Ekici ile birlikte bordo mavili orta sahanın vazgeçilmezleri arasına girdi.

TARAFTARIN SEVGİLİSİ

Özer Hurmacı, Trabzonlu bir aileden gelmesi nedeniyle de taraftarların kısa sürede sevgilisi haline geldi. Taraftarlarla iletişimi çok iyi olan Özer’in sahada da sergilediği performansı göz önünde bulunduran yönetimin sezon sonunu beklemeden bu oyuncunun transferiyle ilgili somut adımlar atmayı gündemine aldı.

Teknik direktör Ersun Yanal’ın raporu doğrultusunda devre arasında transfer çalışması yapacak olan Trabzonspor’un bu sırada Kasımpaşa ile de görüşerek Özer transferini sonlandırabileceği bildirildi.

Trabzonspor’dan geçen sezonun ikinci yarısı için 450 bin euro alan Özer, bu sezon da 900 bin euro garanti paraya oynuyor.

Fırtınada tek düşünce Avrupa

[PAGE]

Fırtınada tek düşünce Avrupa

Teknik direktör Ersun Yanal'ın takımın başına gelmesinin ardından, Spor Toto Süper Lig’de deplasmanda Galatasaray'ı farklı yenerek, aylar sonra camianın yüzünü güldüren Trabzonspor, Avrupa'da Metalist Kharkiv karşısında bir üst tur vizesi alarak kötü günleri tamamen geride bırakmak istiyor.

Ersun Yanal'ın gelişinin ardından yeni bir hava yakalayan Trabzonspor, olumlu havanın devamı için UEFA Avrupa Ligi L Grubu 5. maçında evinde oynayacağı Metalist Kharkiv karşılaşmasını kazanarak adını bir üst tura yazdırmayı hedefliyor. Deplasmanda Galatasaray maçını 3-0 kazanarak aylar sonra yüzlerin güldüğü camiada yakalanan büyük morali Avrupa'da sürdürmek isteyen Karadeniz ekibi, eski günlerin kötü izlerini silerek yoluna emin adımlarla ilerlemeyi amaçlıyor.

"YOLUMUZ UZUN"

Ligde ve Avrupa’da 3 günde bir maç oynayan Trabzonspor'da teknik direktör Ersun Yanal, oyuncularıyla sürekli bir araya gelerek motivasyon artırıcı çalışmalar yapıyor. Oyuncularını ligde elde edilen 3-0'lık Galatasaray galibiyetinin havasından çıkartıp Avrupa'ya motive etmeye çalışan tecrübeli teknik adamın, "Uzun bir yolculuğa çıktık. Elde edilen her başarı bize mutluluk getirecektir. Sevgi ortamı sağlayacaktır. Güvenimizi artıracaktır. O yüzden çok çalışıp, camiamızın beklediği başarıları elde etmeliyiz” diyerek oyuncularını zorlu yolculuğa motive ettiği öğrenildi.

Metalist Kharkiv'in maç kasetlerini izleyen Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, rakibin eksi ve artı yönlerini takımına anlatıyor. Futbolda her zaman yeni başarılara ihtiyaç duyulduğunu oyuncularıyla yaptığı toplantılarda paylaşan Yanal, bir futbol takımı için rehavetin en büyük rakip olduğunu belirtti. Metalist, maçını kazanmaları halinde Avrupa’da bir üst tura çıkmayı garantileyeceklerini vurgulayan Yanal'ın, oyuncularına, "Ligi arkanızda bırakın ve yüzünüzü Avrupa’ya dönün" dediği öğrenildi.

TS-Melalist maçı biletleri ne kadar?

[PAGE]

TS-Melalist maçı biletleri ne kadar?

Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi L Grubu'nda sahasında Ukrayna'nın Metalist Kharkiv takımı ile yapacağı maçın bilet fiyatları belli oldu.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yayımlanan açıklamada, 27 Kasım Perşembe günü Hüseyin Avni Aker Stadı’nda oynanacak karşılaşmanın kale arkası tribün biletlerinin 30 lira, maraton 50 lira, Kapalı Kenar 80 lira, Kapalı Orta 100 lira,  VIP 200 lira, VIP Özel C-I arası 500 lira, VIP Özel A-B sırasının da bin lira olarak belirlendiği kaydedildi.

Bordo-mavili taraftarların bilet yüklemesini www.passo.com.tr adresinden ve Hüseyin Avni Aker Stadı gişelerinden yapabilecekleri vurgulanan açıklamada, Passolig kartına sahip olmayan taraftarların da stadyum gişelerinden tek maçlık kart alabilecekleri bildirildi.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.