Trabzonspor'a Gençlik Aşısı (!)

Bu sezon yaptığı flaş transferlerle adından söz ettiren  Trabzonspor geçtiğimiz sezona göre 2 Yaş gençleştirdi.Sezona yeni teknik ekip ve yeni bir kadro ile girmeye hazırlanan Trabzonspor, kadrosuna kattığı isimlerle transfer mevsiminin en hareketli takım

Spor 18.08.2014, 11:16
Trabzonspor'a Gençlik Aşısı (!)

Bu sezon yaptığı flaş transferlerle adından söz ettiren  Trabzonspor geçtiğimiz sezona göre 2 Yaş gençleştirdi.

Sezona yeni teknik ekip ve yeni bir kadro ile girmeye hazırlanan Trabzonspor, kadrosuna kattığı isimlerle transfer mevsiminin en hareketli takımı oldu. Bordo-mavililer 19 yeni isim bünyesine katarken bazı isimleri de gönderdi. Kadrosunu güçlendirip yenileyen Karadeniz ekibinde geçtiğimiz sezon 27.20 olan yaş ortalaması bu sezon 25.31 oldu. Teknik Direktör Vahid Halilhodzic, 29 kişilik oyuncu kadrosuyla çalışmalarını sürdürürken, önümüzdeki günlerde bu sayının azalması bekleniyor.

EN YAŞLI MALOUDA

Trabzonspor'un en yaşlı ismi ise 34 yaşındaki Florent Malouda oldu. Geçtiğimiz sezon bordo-mavililerin kadrosuna kattığı oyuncu takımın en emektar ismi oldu. Takımın en genç ismi ise 3. kaleci durumundaki İbrahim Demir oldu. 18 yaşındaki kaleci kaleci Onur ve Fatih'in arkasında bekliyor.

YERLİLER 24, YABANCILARIN 29.4

Trabzonspor'un yerli oyuncuların yaş ortalaması 24 olurken, yabancı oyuncuların yaş ortalaması ise 29.4 oldu. Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic'in, genç yerli oyuncularla tecrübeli yabancı futbolcuları harmanlayarak bu sezon bordo-mavili kulübe hedeflerine taşıyacak kadroyu oluşturmayı hedefliyor. Boşnak çalıştırıcının kadroda düşündüğü isimler arasında yer alan yabancı oyuncularda takımın en yaşlı ismi olan Malouda (34), Bosingwa ve Cardozo (31) Medjani ve Alex (29), Constan (27), Belkalem (25).

Bu sezon yapılan transferlerde yerli genç oyunculara öncelik veren Trabzonspor'da futbolcuların yaşları şu şekilde oluştu:

"İbrahim Demir (18), Batuhan (20), Ferhat Yazgan (21), Zeki Yavru, Yusuf Erdoğan ve Serdar Gürler (22), Soner, Musa Nizam ve Salih Dursun (23), Gökhan Karadeniz, İshak, Mehmet Ekici, Sefa ve Mustafa Akbaş (24), Aykut Demir (25), Mustafa Yumlu, Onur, Caner Osmanpaşa, Deniz Barış (26), Özer ve Fatih Öztürk (27), Fatih Atık (30)" - TrabzonTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
neslihan s. 7 yıl önce
deniz barış yazıyo çok güldüm ya :) bize attığı efsane gol halen bilinç altımızda heralde...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@