banner556

Trabzonspor hisseleri sattı mı ?

Atay Aktuğ yönetimi döneminde borsaya açılan Trabzonspor’da, bir önceki yönetimin döneminde hisse satışıyla kulüp elindeki hisseler %54,7’ye kadar gerilemişti.... Geçtiğimiz haftalarda maddi kaynak sıkıntısına düşen Hacıosmanoğlu yönetimi de Sermaye Piyas

Spor 01.10.2013, 14:22
Trabzonspor hisseleri sattı mı ?

Atay Aktuğ yönetimi döneminde borsaya açılan Trabzonspor’da, bir önceki yönetimin döneminde hisse satışıyla kulüp elindeki hisseler %54,7’ye kadar gerilemişti....

 Geçtiğimiz haftalarda maddi kaynak sıkıntısına düşen Hacıosmanoğlu yönetimi de Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurarak hisse satmak istedi. Sermaye Piyasa Kurulu (SPK) bu hisselerin satışına izin verdi ve Hacıosmanoğlu yönetimi %3,7’lik bir hisse satışı gerçekleştirdi ve sıcak paraya kavuştu.

 Maddi sorunların şimdilik bu şekilde çözüldüğü ifade edilirken, Trabzonspor normal şartlarda satabileceği hisseleri eritmiş durumda. Bundan sonra yapılacak hisse satışlarının önünde yasal engel bulunmazken hisselerin yüzde 51'den aşağıya düşmesi beraberinde büyük sorunları getirecek. Dışarıdaki tüm hisseler bir kişinin eline geçerse bordo mavililer Trabzonspor AŞ'de var olan hakimiyetini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.

 Trabzonspor’un, 5.10-5.26 fiyat aralığından 767 bin 528 adet hisse sattığı ifade edildi.

Yorumlar (5)
burakhan tanrıverdi 7 yıl önce
sadri şener toplamıştı bunlar satıyor,işte paralı yönetici olmak burda gerekli,kendi paranla borçları öder elbet birgünde kulüpten birşekilde alacağını alırsın,ama hisse satarsan,hem kulübü kaybetme,hemde alırken zarar etme sorunuyla karşı karşıya kalırsın.
fatih öztürk 7 yıl önce
Atma ziya din kardeşiyiz Sadri Şener hisse toplamadı aksine sattı.5 senede kulübün % 12 hissesini sattı.bilgiler kapta mevcut.
hakan sentürk 7 yıl önce
3 bin tl lik hisse bende var....Bu hisseleri satmıyorum.... az da olsa herkesin bu hisselerden almasını istiyorum... çünkü trabzonspor çok tehlikeli sularda yüzüyor ve borçu gerçekten çok fazla....... trabzonsporluluk burada belli olur bir tane de olsa hisse alın..... bu yönetim mali açıdan trabzonsporun durumunu düzeltmek zorundadır.......önümüzdeki 3 sene butün kulüpler için zor geçecek...... taraftarlık sorumluluğunu yerine getirip hisse alalım..... çok almaya gerek yok.... herkes bir tane alsın yeter.
burakhan tanrıverdi 7 yıl önce
fatih öztürk,sen sadri şeneri iyi dinlememişsin anlaşılan,borsada kulübü nekadar zarardan kurtardıklarını ve yaptıklarını git oku önce istersen,birşey yazarken işkembeden sallamıyorum.sallamadan önce bilgi sahibi ol öyle konuş.
fatih öztürk 7 yıl önce
İki şirket birleştirilip hisse sahipleri perişan edildi.Sadri Şener Trabzonsporu zarardan falan kurtarmadı.olması gereken rutin işti bu.yani öyle ballandıra ballandıra anlatıyorsunki bu işleri bilmesem inanacam.bana oyuncu menajerlerine peşkeş çekilen milyon euroların cevabı verilsin.1 liralık topçulara 5 lira ne hakla verdiğini söylesin.kulübün tüm gelirlerini ne hakla 2015 sonuna kadar temliklediğini anlatsın.sen kimsinde senden sonra gelecek yönetimin tüm kredilerine adeta peşkeş çekiyorsun.bana Sadri demeyin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@