banner491

Trabzon'dan TFF'ye çağrı

"Yaşanılan bu tatsız olaylar neticesinde maç tatil edildi. Ancak Futbol Federasyonu'nun bu konuda halen bir karar verememesi, doğrusu içimize kurt düşürüyor."

Trabzon'dan TFF'ye çağrı
banner455
banner432
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Arsinspor ve Mardinspor arasında oynanan 3. lige terfi maçında yaşanan olayların futbol ahlakı ve ruhuyla bağdaşmadığını ifade etti.

Genç, yaptığı yazılı açıklamada Erzurum'da oynanan karşılaşmada hiçbir futbolseverin tasvip etmeyeceği, sporun centilmenlik ve dostluk ilkesine aykırı olayların yaşandığını belirterek, maçta üzüntü veren olayların yaşandığını bildirdi.

Maçta yaşanan olaylar karşısında federasyonun alacağı kararı beklediklerini ifade eden Genç, şunları kaydetti:

"Yaşanılan bu tatsız olaylar neticesinde maç tatil edildi. Ancak Futbol Federasyonu'nun bu konuda halen bir karar verememesi, doğrusu içimize kurt düşürüyor. Neler olduğunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Olay çok net, seri penaltılar atılırken kaleciniz rakip futbolcular tarafından darbediliyor, burnu kırılıyor, oynayamaz duruma geliyor, hastaneye sevk ediliyor. Bunların neticesinde hakem maçı tatil ediyorsa, buna hukuk okumuş birisi olarak yorumum, kalecisi darbedilen Arsinspor lehine maçın galibiyet olarak tescil edilmesidir. Bu arada sahada olaylara karışan oyunculara ve idarecilere gerekli cezayı verirsin ve konuyu kapatırsın."

Genç, Medipol Başakşehir-Çaykur Rizespor maçı sonrasında, Futbol Federasyonu'nun basın mensuplarına saldıran futbolcuların cezalarını 5 maçtan 3 maça indirdiğini hatırlatarak, federasyonun Arsinspor-Mardinspor maçında çıkan olaylarla ilgili karar vermemesini eleştirdi.

"Başakşehirli futbolcuların cezasını bir çırpıda indiren Futbol Federasyonunun, çok net bir olaylara rağmen bu maçla ilgili bir karar alamaması kafalarda soru işaretleri doğuruyor" ifadelerine yer veren Genç, açıklamasına şöyle devam etti:

"Federasyon, halen bir karar vermemişse bu konuda aksi bir karar alabilir mi, alabilir. Bugün değilse ne zaman? Bu mesele Arsinspor'un değil, bütün Trabzon'un meselesidir. Trabzon'da, siyasetinden, sporundan, sivil toplumundan herkesin çok geç olmadan bu olayı titizlikle takip etmesi gerekmektedir. Federasyon başkan yardımcısı ve aynı zamanda Arsinspor Onursal Başkanı olan Sayın İbrahim Usta'nın da bu noktada ciddi bir çabası var. Usta'nın da gayreti ve takibi ile süreç Arsinspor lehine haklı olarak neticelenecektir."

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
seyirci
seyirci - 3 yıl Önce

sayın GENÇ Arsin Hopa maçında Arsinspor başkanının yaptıklarını duymadınız herhaldeki böyle bir açıklama yaptınız bir Trabzonlu olarak utandık yazık etrafımızda dost diyebileceğimiz kimse kalmadı...

banner441

banner472