7m

7m

hyundai

Trabzon'da spor temalı durakla ilgi çekiyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Spor temelı durakları hizmete soktu.

Spor 27.04.2022, 16:12
Trabzon'da spor temalı durakla ilgi çekiyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu yeni yapılan spor temalı durakları inceledi. Son olarak şehrin işlek caddelerine yerleştirilen ‘Spor Temalı Otobüs Durakları’nı yerinde inceleyen Başkan Zorluoğlu, “Trabzonspor ve farklı branşlardan oluşan duraklarımız şehrimize çok yakıştı” dedi.
 
Trabzon’da Büyükşehir Belediyesi, sporda destek çalışmalarını yürütüyor. Sporda Performans ve Yetenek Merkezi ile Su Sporları Merkezi gibi büyük projeleri ilk kez şehre kazandıracak olan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, farklı spor branşlarının gelişmesi için de özel gayret gösteriyor. Son olarak şehrin işlek caddelerine yerleştirilen spor temalı otobüs durakları Trabzon halkı tarafından yoğun ilgi gördü.   


 
FARKLI BRANŞLARDAKİ KONSEPTLER BEĞENİ KAZANDI
‘Uğurcan Çakırlı Futbol Kalesi, Yedek Kulübesi, Tenis, Basketbol, Atletizm, Busenaz Sürmenelili Boks ve Engelsiz Masa Tenisi’ konseptlerinde oluşturulan duraklar, görenleri hayran bırakıyor. Bir ilki hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi tarafından Beşirli Tenis Kompleksi, Akyazı Stadı, Hayri Gür Spor Salonu, Söğütlü ve Yomra Atletizm Stadyumu, Haluk Ulusoy Tesisleri ile Atapark’a konulan spor temalı otobüs durakları, sosyal medyada da gündem oldu.  


 

SPORA VE SPORCUYA ÖZEL ÖNEM VERİYORUZ
Şehrin işlek noktalarına yerleştirilen spor temalı otobüs duraklarını yerinde inceleyen Başkan Zorluoğlu, spora ve sporcuya özel önem verdiklerini belirterek, “Trabzon’u en iyi tarif eden tanımlamalardan biri, ‘Spor Şehri Trabzon’ tanımlamasıdır. Biz de göreve geldiğimiz ilk günden itibaren şehrimize yakışır projeleri hayata geçirme noktasında gayret gösteriyoruz. Çocukların yetenekli oldukları alanların belirlenmesinde çok önemli rol oynayacak Sporda Performans ve Yetenek Merkezimiz yükseliyor. Yine önemli projelerimiz arasında yer alan Su Sporları Merkezi’nin de Trabzon’a ayrı bir hava katacağına inanıyoruz. Türkiye’de spor temalı ilk millet bahçesine buz pateni ve kaykay pisti dokunuşlarımız oldu. Amatör spor kulüplerine destek verirken, bireysel sporcularımızı şehirde tutmak adına da tüm şatlarımızı zorluyoruz” dedi.


 
OLUMLU GERİ DÖNÜŞLER ALIYORUZ
Çocukların ve gençlerin rahat spor yapabilmeleri için tüm şartları zorladıklarını da dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Bu kapsamda projelerimiz arasında yer alan spor temalı otobüs duraklarımız, şehrimizi süslemeye başladı. Çocuklarımızı ve gençlerimizi spora teşvik edeceğine de inandığımız duraklarımız, ekiplerimiz tarafından şehrin işlek caddelerine ve sokaklarına yerleştiriliyor. Gerek vatandaşlarımızdan gerek sosyal medyadan konuyla ilgili çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Duraklarımızın bu denli beğenilmesi bizleri de fazlasıyla memnun etti. Spor şehri Trabzon’umuza yakışır projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


 
BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİLER
Spor temalı otobüs duraklarının yerleştirildiği bölgelerde bulunan vatandaşlar, incelemelerde bulunan Başkan Zorluoğlu’na beğenilerini dile getirdiler. Durakların estetik bir görüntü oluşturduğunu belirten Trabzonlular, Başkan Zorluoğlu ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.


Yorumlar (6)
Mustafa Usta 3 hafta önce
Çok güzel olmuş.Emeği geçenlere teşekkürler.
Mantıksız 3 hafta önce
Sevgili Büyük Başkan. Lütfen Yedek Kulübesinin Koltuklarını da aynı Renklerden yapın. Zira, mevcut Renkler Trabzonsporumuzu temsil etmiyor !!
OSMAN BEKTAŞ 3 hafta önce
İYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ.
yorozlu 3 hafta önce
Sevgili Başkan şehir içi yolları da görün lütfen.
Eren 3 hafta önce
Birde şu hafif raylı sistemi getirseniz ! SahiL kenti trabzonumuza birde güzel bi sahil inşaa etseniz ! tadından yenmicekte ! 2053 de inşAllah (: ölmezsek görürüz !
hakan 3 hafta önce
Çok güzel olmuş. Çok güzel bir fikir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@