Trabzon'da kanoculara güzel haber

Denizde çalışıp Akarsu Slalom şampiyonasında madalya kazanan kanoculara güzel haber.

Trabzon'da kanoculara güzel haber

Türkiye Kano Akarsu Slalom Şampiyonasına akarsu yerine denizde dalgalar içinde hazırlanmalarına rağmen Trabzon adına bir ilki başaran sporculara, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’ten güzel haber geldi. Öztürk, oluşturulacak bir ekiple bu sporun yapılabileceği uygun akarsular araştırılacağını ve ardından sporcuların bu parkurlarda antrenman yapacağını açıkladı.

ÖNEMLİ BAŞARILAR

Rize’nin Ardeşen ilçesindeki Vali̇ Recep Yazıcıoğlu Kano ve Rafti̇ng Parkuru'nda yapılan yarışmada Beşikdüzü Yelken Kulübü sporcularından Gülse Öztürk C1 Kano’da Türkiye şampiyonu, Büşra Güdü de K1 Kano’da Türkiye ikincisi olmuştu. Akarsu şampiyonasına denizde dalgalar içinde hazırlandıklarını belirten Kulüp Başkanı Gürhan Zengin, İl Müdürü Birdal Öztürk’ü ziyaret etti.

İLKİ BAŞARDILAR

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, bu branşta ilki başararak Trabzon spor tarihine geçen sporcuları tebrik etti. Öztürk, akarsu yarışmasına denizde hazırlanılması konusunda ise, “ Konu ile bilgili kişileri tespit edip parkur olabilecek akarsu belirleyeceğiz. Çaykara dahil birçok ilçede bu tür akarsular var. Bu branşın gelişmesi konusunda her şeyi yapacağız” diye konuştu.

DESTEK OLSA BAŞARI ARTAR

Hedeflerinin gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve hareketsiz yaşama son vermek için spor yapmaya teşvik etmek olduğunu ifade eden Başkan Zengin, kulüp olarak yelken, kano, masa tenisi, oryantiring, dağcılık, voleybol ve sualtı branşlarında faaliyetlerini sürdürdüklerini kaydetti, “Özellikle kanoda parkur sıkıntısı yaşıyoruz. Destek çıksa başarılar daha da artar” dedi.

Trabzon'da kanoculara güzel haber

Trabzon'da kanoculara güzel haber

Trabzon'da kanoculara güzel haber

Trabzon'da kanoculara güzel haber


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner443