banner536

banner526

banner513

TFF’nin kararına Hekimoğlu Trabzon’dan tepki: Adaletsiz ve eşit olmayan…

TFF’nin 2. Ve 3. Liglerin tescil kararına Hekimoğlu Trabzon’dan tepki geldi.

Spor 01.07.2020, 09:43
TFF’nin kararına Hekimoğlu Trabzon’dan tepki: Adaletsiz ve eşit olmayan…

Türkiye Futbol federasyonu tarafından dün açıklanan kararlara göre 2. Ve 3. Ligler oynanmayacak ve tescil kararı önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Konu ile ilgili Trabzon’dan ilk tepki Hekimoğlu Trabzon’dan geldi. Açıklamada “diğer güzide kulüplerimizle birlikte verilecek kararın STATÜ'ye uygun şekilde olmasını talep ediyoruz.” İfadelerine yer verildi.

İşte o açıklama:

Kulüpten yapılan açıklamada “30/06/2020 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2.Lig ve 3.Ligler ile ilgili almış olduğu Tescil kararı sonrası aşağıdaki açıklamaları yapmaya mecbur kaldık. Federasyonun yaptığı “Maçlar oynanmayacak ve tescil kararını önümüzdeki günlerde açıklayacağız". sözlerinden sonra verilecek kararın adaletsiz ve eşit olmayacağı konusunda fikir birliğine varılmıştır. Ayrıca TFF'nin yaptığı bu açıklama kesinlikle NETlik taşımamaktadır.

TFF'nin sezon başı bütün ligler için belirttiği Statü'nün 2-5. Sıradaki takımların Play-Off oynamaya hak kazandığı belirtir madde açıklama yazmaktadır. Sezon başı belirlenen Statü'nün uygun şekilde Play-Off sistemiyle tamamlanmasını talep ediyoruz. İnanıyoruz ki 1.Lige ve 2.Lige yükselecek son takımın Play-Off sistemiyle yeşil sahada mücadele vererek bir üst lige yükselmesi daha adil bir karar olacaktır. Aksi verilecek kararın haksız rekabete yol açacağını ve sezon içinde maddi olarak spora yatırım yapan kulüplerin ciddi şekilde emeğine saygısız olacağı görüşündeyiz. Bu nedenle diğer güzide kulüplerimizle birlikte verilecek kararın STATÜ'ye uygun şekilde olmasını talep ediyoruz.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@