7m

7m

hyundai

TFF yeniden toplandı! İşte Liglerin başlama tarihleri konusunda son karar

TFF karşılaşmaların başlaması ile alakalı yeni bir açıklama yaptı.

Spor 13.05.2020, 18:35 13.05.2020, 18:53
TFF yeniden toplandı! İşte Liglerin başlama tarihleri konusunda son karar

Haber61 - Spor Servisi - Koronavirüs pandemisi sonrası Süper Lig'e ara verilmişti. TFF'den yapılan açıklamada da Süper Lig'in 12 Haziran'da başlayacağı belirtilmişti.

Alınan karar ile alakalı TFF'den yeni bir açıklama daha geldi.

TFF'den yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün TFF Sağlık Kurulu ile toplantı yapmıştır. TFF Sağlık Kurulu'nun, Süper Lig ve diğer liglerle ilgili görüş ve tavsiyelerinin yanı sıra, Türkiye 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği'nin yazılı başvuruları dikkate alınarak, yeni bir değerlendirmede bulunulmuştur.

TFF Yönetim Kurulu, Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen liglerin şimdilik aşağıda belirtilen tarihlerde başlatılmasına karar vermiştir:

1-Süper Lig müsabakaları daha önce de ilan edildiği gibi 12 Haziran 2020

2-TFF 1. Lig müsabakaları 19 Haziran 2020

3-TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakaları 18 Temmuz 2020

4-Bölgesel Amatör Lig müsabakaları 18 Temmuz 2020


Yorumlar (4)
Görünen köy. 2 yıl önce
26 hafta salgın başlangıcı GS berabere kaldı maç sonu bu şartlarda maç oynamak izah ister denilerek isyan bayrağı kaldırıldı ve ligler durduruldu. O şartlarda isyan bayrağı kaldıran, bu günkü şartlarda ne değişiklik oldu ki ligin devam etmesine sessiz kalabilir. Öyle anlaşılıyor ki maçların oynanması için GS dan onay alındı!
Tsli 2 yıl önce
HELE BI İLK MAÇLAR OYNANDIKTAN SONRA TESCİL EDINDE GÖRECEKSINIZ GSTFF
Hasan 2 yıl önce
TFF adalet aradığı yok. Geçen yıl nasıl Başakşehiri indirdiler bu sene de hedef Trabzonsporu liderlikten imdirmek. Futbol ekonomisi ve Galatasarayı kırtarma operasyonu. Bu ortamda futbol oynanmaz. İki haftada bel ki ilk jafta hakemlerle ayar çekip önce tatil sonra tescil olur.
Hasan 2 yıl önce
Eğer böyle çirkin bir tezgahla şampiyonluk elimizden alınırsa bir tane ligtv abonesi kalmaması gerekir. Ertesi gün bir daha almamak üzere digitürkü iade etmezsem adam değilim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@