banner556

TFF'den seyricisiz maç açıklaması

TFF Maçların seyircisiz oynanması ile ilgili açıklama yaptı.

Spor 16.03.2020, 16:41
TFF'den seyricisiz maç açıklaması

Haber61 - Spor Servisi - Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Liglerinde maçların seyircisiz oynanması kararı sonrasında yaşanan tartışmalar üzerine açıklama yaptı.

TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Süper Lig'in 26. haftasında oynanan müsabakaların ardından yapılan açıklama, değerlendirme, yorum ve köşe yazılarında maçların oynatılması konusunda Türkiye Futbol Federasyonu hedef alınmış ve Süper Lig'de 26. haftadan başlamak kaydıyla Nisan sonuna kadar tüm müsabakaların seyircisiz oynanması yönündeki kararın nasıl alındığı ve yürürlüğe girdiği ile ilgili süreç özellikle görmezden gelinmiştir.

Bilindiği üzere 12 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantı yapılmış, toplantıya Bilim Kurulu'nun yanı sıra tüm Bakanlarımız da katılmıştır.

Toplantı sonunda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sayın İbrahim Kalın, koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart itibarıyla ilk, orta ve liselerin bir hafta, üniversitelerin de üç hafta süreyle tatil edileceğini ve spor müsabakalarının da Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanmasına karar verildiğini açıklamıştır.

Bu gelişmelerden de net bir şekilde anlaşılacağı üzere spor organizasyonlarının sürdürülmesi yönündeki karar, Bilim Kurulu ve Bakanlıkların üst düzey temsilcilerinin tavsiyesi ile alınmıştır.

Yaşanan süreç herkes tarafından bilinirken, bu kararla ilgili olarak tamamen Futbol Federasyonu üzerine odaklanılmış olmasının nedeni tarafımızca anlaşılamamıştır.
                        
Devletimizin; ülkemiz ve tüm insanlarımızın başta sağlık olmak üzere bütün menfaatlerini gözeten bu kararına saygı duyulması gerekirken, kısaca mesele Türkiye iken sporun ruhuna uymayan ve pozisyonlara göre hareket tarzı taşıyan kimi açıklamaların da kabul edilmesi mümkün değildir."
 

Yorumlar (5)
Savatanica 11 ay önce
3-4 gün önce sporcu sağlığı , aile , seyirci sağlığı önemli değilken , stadlar hınca hınç dolarken gıkı çıkmayan Cincon ve çakma imparator , nasıl olduysa seyircisiz oynama kararı çıkınca birden aile babası , tüm insanlığı düşünen tipler oldu ve ligin ertelenmesini talep eder oldu! Yahu bir işinizde etik , namus , şeref haysiyet olmaz , heşeyiniz mi hep bana hep bana ?
Hasan 11 ay önce
İnşAllah topunuz Coronavirüse yakalanırsınız TFF ve saz arkadaşları. Duaya gücümüz yetiyor ancak.
Fatih sağlam 11 ay önce
Bir acıklamada rezil ve küstah adı Hakem ama hak'yiyen yaratıklar için söyleyin lütfen
Hasan 11 ay önce
"Kendi başınıza karar alma yeteneğiniz sıfır zaten. Öyle bir kişiliğiniz yok. Kim niye sizi seçtiyse ona göre pozisyon alıyorsunuz. 2004, 2005, 2011, 2020 hırsızsınız. Sadece rantiyeye hizmet eder, haram yersniz. İknci yarı başladı haksız sarı kartları saymıyorum bile kırmızı kartlar, gol iptal etmeler, oyuncularımızı sakatlayan taktik faullere göz yumma, bariz penaltıları vermeme gibi herşey var. Sizin aklınızla karar alma uygulama için kişiliğiniz var mı?
Hasan 11 ay önce
Umarım tff ve tüm kurulları İNŞALLAH CC izni ile Koronavirüs olur ve geberir. Diğer yarım vatandaşımızı, yavrularımızı Allah CC bu çağın vebasından korusun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@