banner539

banner526

banner533

banner513

TFF'den MHK açıklaması

TFF, MHK ve Hakem atamaları ile ilgili açıklama yapıldı.

Spor 23.09.2020, 17:57 23.09.2020, 18:04
TFF'den MHK açıklaması

Haber61 - Spor Servisi - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bir Yönetim Kurulu üyesinin hakem atamaları ile ilgili MHK'yi etkilediğine dair haberleri üzerine açıklamada bulundu.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Son günlerde çeşitli yayın organlarında Türkiye Futbol Federasyonu'nun bir Yönetim Kurulu üyesinin hakem atamaları ile ilgili MHK'yi etkilediğine dair asılsız iddialar gündeme getirilmiştir.

Öncelikle bilinmelidir ki Türkiye Futbol Federasyonu atadığı Merkez Hakem Kurulu ile sezona başlamıştır ve yeni kurulun bağımsız atama ile görevlendirmelerine saygı duymakta ve destek olmaktadır.

Hiçbir Yönetim Kurulu üyemizin, Kurulumuzun işine karışması mümkün değildir. Bugüne kadar atanan tüm Kurullarımız da özgür iradeleri ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu tür söylemlerin sezon başında ortaya atılması manidardır.

Çünkü Federasyonumuzun daha önce defalarca belirttiği gibi elinde her türlü belge, bilgi ve delili olanlar; Türkiye Futbol Federasyonu'na, gerekli mercilere ve yasal yollara başvurabilirler.

Kamuoyunu yanıltmaya ve güven ortamını bozmaya yönelik bu tarz mesnetsiz iddiaları gündeme getirmenin Türk futboluna hiçbir faydasının olmadığı aşikârdır.

Değerli kamuoyunun bilgilerine sunulur."

Yorumlar (12)
Tursun 1 ay önce
Geçen sene trabzonuma yapılan nizami golü bile iptal eden hakemlerin dürüst olduğuna inanmam için ua şikeci takımın taraftarı olmam yada mal olmam lazım yazık bunlar çok akıllı olduklarına emin ama karşısındakiler aptal bir adam benim 3 kez üstüste aynıbyerde karşıma çıkarsa çok büyük tesadüf okur ama 5 kez çıkarsa halleymem gereken sorun olur
fiyasko 1 ay önce
Türkiyenin güvenilirliği en düşük kurumu TFF. Keşke ülke çapında bir anket imkanı olsa.
Umut 1 ay önce
Bu açıklamayı yaparken ki yüz ifadesini merak ediyorum
Mehmet 1 ay önce
Yaw he he
Kemal SAKA 1 ay önce
Babadan oğula geçen gözlemcilik ve hakemlik gayet bağımsız bir şekilde,
tabiat ananın doğal selekiyonu ile oluşuyor değil mi? Size yanıt yazmak bile
şu klavyeye zalimlik etmek olur sn. "bağımsız Limak Holding Başkanı, Nihat ÖZDEMİR".
Sizlerin on yıllardır oluşturduğunuz bu ekosistemde, ne kıymeti kendinden
menkul bir çiçek açar, nede bir arı TFF binasında vızıldayabilir. Toplum vicdanında karşılığı yok söylediklerinizin. En azından Trabzonspor camiasında hiç bir kıymetide yok. Çünkü hatırlayalım ne demişti Ziya Paşa; terkibi bendinde:
"Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz" ve
"Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde".
Türkiye'de hakemliğin mahkus durumu ortada, hiç bir standardı tesis edememiş. Her hafta, birbirinden şamatalı uygulamalarla hepimizin spor zevkinin içine eden... Yetmediği gibi kitelerin topluca psikolojisini alt üst eden yegane unsur olarak orta yerde duruyorlar.

Söylediklerinizin kıymet-i harbiyesi hiç yok bende(worth of warfare).
Hatta tam aksini savunuyorum. MHK, hem inorganik, hem organik hemde formal olarak bağımlıdır.
Ayrıca idari, hukuki ve mali olarakta "tepeden-tırnağa bağımlı"dır.
Bu bağımlılık, bir iç-denetim bağımlılığı değil; doğrudan süreç yönetimi ve işleyişle alakalıdır.

Size konumunuz gereği topluma ne kadarda yanıltıcı beyanatlar verdiğinizi en iyi anlatabilecek insanlar; MHK ile vaktiyle sempatik ilişkiler tesis edemediği için hakem elemelerinde ve terfilerinde silinip giden onca kosmostaki yetenekli hakem kendi yaşanmış hikayelerinden doğru cevap verebilirdi.
Ama işte bağımsız olduğunu savunduğunuz sistem, o kişieri diri diri gömdü. Şimdi elinizde çürük yumurtalar var. Onlarda çoğunlukla torpilli bir geçmişten ve bazı(!) kulüplerin taktir tensiplerinden geçerek geldiklerinden vasatın altında bir profile sahipler.

Bu dramatik tiyatro, oturduğunuz pa-i tahtınızın atadığı MHK'ların tahripkar eseridir.
Ne siz bağımsızsınız, ne de atadığınız kurul başkanları. Bu milleti kandırmayalım lütfen.
Yazıktır günahtır, bu rezil hakemlik yüzünden insanların asapları, psikolojileri kitlesel olarak bozuluyor. Bu aziz millete kimsenin bunu yapmaya hakkı yok. Size düşen, "hakemler bağımsız atanıyor" deyip, eleştirilerden sıyrılmaya çalışmak değil;
Evvel emirde, yerlerde sürünen "TFF güvenilirliğini" olması gereken yere çekmektir.
Lafla peynir gemisi yürümüyor efendim; İllaki adalet!. İllaki adalet!...
Ben bir TS taraftarıyım; -Hani nerde ki, adalet!? Gölgesi düşmez Karadenize efendim. Kıymetli 6(tam altı!) kulüple temsil edilen İstanbul'unuzdan pek bir şey kalmıyor. Çeken biliyor efendim. Beyanat veren değil!...
Görünen köy. 1 ay önce
Futbolda herşey değişiyor, yenileniyor ama bu birimlerde yaprak kımıldamıyor! Önceki sezon başarısız hakemlerle yine devam etmenin futbolda adaletin tecelli edilemeyeceği görüşü kuvvetli hale gelmiştir! Denizli TS maçında Nwekame nin topa hakimken rakibin arkadan gelerek vucudu ile arkadan, sol ayağı ile baldırına müdahale ile yerde kalıp topa müdahale edememesine verilen penaltı kararının iptali ve yine son dakikalarda Serkan nın boynuna ceza sahası içinde rakibin kolunun basılarak düşürülmesi neticesi önündeki topa gidememesi neticesi çalınamayan penaltı ile Fb ye son dakikada hiç bir oyuncunun topa sahip olamayacağı pozisyonda rakibin boynun hizasına gelen ele çalınan penaltının vicdan muhasebesinin yapılması mağduriyet yaşadılmış ise özür dilenmesi beklentimizdir! Samimiyet ve tarafsızlık bunu gerektirir diye düşünüyorum.
mustafa güleç 1 ay önce
Bunlar kendilerine küfür ettirmeye çokmu hoşlarına gidiyor herşey görünüyor art niyet yok diyorlar daha nasıl olacak art niyet
Arif,ceza makbuzunu yaz oğlum. 1 ay önce
Tamam Hukuk Kurulu mesajı aldı şimdi. Bende önden yazıyorum, siz haberlerde okursunuz iki gün sonra gerisini.
PFDK, Trabzonspor kulübü resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı
150.000TL ceza tayini karar verdi. (galiba tavan ceza bu kadar)

Yüzyıllarca işe yarayacak
sloganımızı keşfetmiştik ya haydi yeniden hatırlayalım: HAKEM BU; İNSAN; ELBETTE HATA YAPAR:))

Türkiye'de bundan daha kullanışlı ve yarayışlı bir lakırdı daha henüz icat edilmedi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@