TFF'den Kulüp harcama limitleri ile ilgili açıklama

TFF'den tartışma yaratan 'Kulüplerinin harcama limitlerinin artırılması' ile ilgili açıklama geldi.

TFF'den Kulüp harcama limitleri ile ilgili açıklama

Haber61 - Spor Servisi - Türkiye Futbol Federasyonu, büyük tartışmalara neden olan Kulüplerinin harcama limitlerinin artırılması ile ilgili olarak açıklama yaptı. 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"TFF Yönetim Kurulu'nun 9 Aralık 2019 tarihli toplantısında almış olduğu Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nın "Kulüplerin Takım Harcama Limitleri" başlıklı bölümünde yapmış olduğu değişiklikler kamuoyunda çeşitli değerlendirmelere yol açmıştır.
Öncelikle hatırlatmak isteriz ki, talimatın yayınlanarak yürürlüğe girdiği 28 Haziran 2019 tarihinden sonra değişen koşullar nedeniyle Takım Harcama Limitleri'nin hesaplanması konusunda yeni bir değerlendirme yapılması zaruri olmuştur.

Bu kapsamda; yayıncı kuruluşla 2 Ağustos 2019 tarihinde ek sözleşmenin yapılmasının ardından naklen yayın gelirlerinin yüzde 13'ü geçen oranda azalması ve reel faiz oranlarının düşmesi sonrasında Kulüpler Birliği'nin talebi de değerlendirilerek;

1 - 2019-2020 sezonu için Kulüplerin Takım Harcama Limitleri'nde kabul edilebilir sapma tutarı yüzde 30'dan yüzde 40'a yükseltilmesine,

2 - Kurula başvuru halinde, Takım Harcama Limitleri belirlenirken kulüplerin son bilanço tarihindeki finansal kredilerine uygulanan TL - Libor+5 faiz oranı yerine güncel reel borçlanma faiz oranlarına göre finansman giderlerinin hesaplanmasına,

3 - Süper Lig'e yükselen kulüplerin Takım Harcama Limitleri'nin hesaplanmasında ise Süper Lig'i 7-15 sırasında tamamlamış takımların ortalamasının alınarak hesaplanması usulünün yanı sıra, bu kulüplerin Takım Harcama Limiti'ne esas gelir ve gider kalemlerini bağımsız denetim şirketi tarafından onaylanmış raporları ile kurula başvurmaları halinde talimatta ön görülen esaslara göre hesaplanmasına karar verilmiştir.

Dolayısıyla bu değişikliklerin karşı karşıya kalınan yeni şartlardan kaynaklı yapıldığı göz önünde bulundurulmalıdır."

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal SAKA
Kemal SAKA - 4 ay Önce

tabi tabiii..." Gelinen noktada yolda beklenen bilançolara bi baktık ki puan silmeler ciddi olarak can yakacak, kılıfları uydurarak; son dakikada operasyonu yaptık" diyecek halleri yok. Türkiye'de başta Spor Bakanı olmak üzere nasıl olsa herhangi bir muhatap yok ancak bu tadil, esnetme, gevşetme ve sulandırmaları UEFA'nın kabul etmesi mümkün değil. 2020'de Türkiye Takımlarına muhakkak bir yaptırım geleceği aşikar bence.

Kenan
Kenan - 4 ay Önce

Sahtekar fenerasyon

OF
OF - 4 ay Önce

Bu TFF,yi ali Koc yönetiyor ayni sike sürecindeki gibi.

Doktor TS
Doktor TS - 4 ay Önce

Riv riv riv... Türkçesi: Gün ola harman ola illa da bizans şampiyon ola.. Bu Trabzon da kim ola?

Akrep ????
Akrep ???? - 4 ay Önce

Çok zekisiniz. Keşke dünyayı da siz yönetseniz.

Cc
Cc - 4 ay Önce

Milli takımımız bu işten yanacak demedi demeyin

Mantıklı
Mantıklı - 4 ay Önce

Umarım UEFA önümüzdeki yıllarda TFF’ye iyi kakalar. Mesela Avrupa kupalarına katılacak takımlara men cezası. Şöyle beş yıl geçirse (belki) TFF adam olur? Bu kararı TFF malum şahsa ( RTE ) danışmadan almamıştır.

Savatanica
Savatanica - 4 ay Önce

Minareyi calan kılıfını uydurur.Yersen...


SIRADAKİ HABER