alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

TFF'den hakem açıklaması

TFF hakemlerle ilgili açıklama yaptı

Spor 18.10.2021, 18:01 18.10.2021, 18:15
TFF'den hakem açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu hakemlere ilgili açıklama yayınladı.

İşte o açıklama;

Türkiye Futbol Federasyonu olarak futbolun en önemli unsurlarından birisi olan hakemlerimizle ilgili, sezon başından itibaren futbol ailesi tarafından yapılan değerlendirmeleri ve özellikle de yöneticilerimiz nezdinde kamuoyu ile paylaşılan eleştirileri dikkatlice ve üzülerek takip etmekteyiz. 

Öncelikle belirtmek isteriz ki, Federasyonumuz da, hakemlerimizin daha iyi olmaları ve en üst seviyeye gelmeleri için tüm imkânlarını seferber etmekte, onların başarısı için çaba göstermektedir. 

Bu kapsamda bir süre önce, TFF ile Kulüpler Birliği arasında, Türk hakemliğini koruyacak ve katkı yapacak ortak çalışmaları belirlemek üzere hazırlıklarına devam etmektedir. 

Hakemlik kurumu Türk futbolu için önemli bir kurumdur. Kurumları korumak herkesin görevidir ve eleştirirken dikkatli olunmalıdır. 

Kaldı ki, Türk hakemliği değerini, özellikle son yıllarda uluslararası alanda, FIFA ve UEFA nezdinde maksimum sayıda hakemle maksimum sayıda maç alarak ispat etmiş ve Avrupa’da belli bir yer edinmiştir.  

Türk hakemliğinin sorunları olabilir, bunlara ortak paydada çözüm aranabilir ancak onların saygınlığının korunması ve söylemlerde daha dikkatli olunması şarttır. 

Şu bilinmelidir ki, hakemlerimiz üzerinde oluşturulan baskı kültürü kitlesel lince dönüşmekte, bundan da en fazla zararı dünya kamuoyu nezdinde Türk futbolu ve ülkemiz görmektedir.  

Kulüplerimizden beklentimiz, sağduyulu değerlendirmelerde bulunmaları, hakem çalıştayında gerekli önerilerini sunmaları ve ivedilikle sahaya dönmeleridir. 

Tüm paydaşların Türk hakeminin değerini artıracak çaba içerisinde olacağına inancımız tamdır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.


Yorumlar (3)
61ahmet61 2 ay önce
TFF hakemlerin daha iyi olması için seferber olmuşlar.Duyan da acaba ayda mı yaşıyorum da göremedim der.Seferber olmanıza gerek yok, hakemleri kendi haline bırakın onlar kaliteyi yakalar.
Temel 2 ay önce
Türk hakemleri cin gibi maşAllah. Neyi nerde yapacağını çok iyi biliyor. Yıllardır hakemlerle maç alan Fener zorlanınca hemen her tarafa saldırıya geçti. Trabzonspor doğranırken sesi çıkmayanlar, şimdi adalet değil de kendi çıkarlarının peşine düştüler.
taraftar 2 ay önce
Bence yapılacak tek şey var bu seneki fener maçları ve hakem hatalarını gösterecek bir video çekilip basında yayınlanmasının sağlanması. 3 maçı hakem sayesinde aldılar. Hadi Trabzon bürokrasisi bunu ayarlayın yoksa her şey iyi iken bende tweet atarım. Hatta büyük danışmanlarda da var ts zor durumda iken eleştiri tweeti atan onada söyleyin hala sessiz yoksa yemiyormu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@