7m

7m

hyundai

TFF'den flaş limit arttırımı açıklaması!

Türkiye Futbol Federasyonu limit artırımı hakkında açıklamada bulundu.

Spor 11.01.2020, 16:31
TFF'den flaş  limit arttırımı açıklaması!

TFF'den yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

Kamuoyunun bildiği üzere, Kulüp lisans talimatında yönetim kurulumuzca Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı'nın görüşü de alınarak 9 Aralık 2019 tarihinde "Kulüplerin Takım Harcama Limitleri"  konusunda değişiklik yapılmıştı. Talimat, 2019-2020 sezonu için Kulüplerin Takım Harcama Limitleri'nde kabul edilebilir sapma tutarının yüzde 30'dan yüzde 40'a yükseltilmesine ve kurula başvuru halinde, takım harcama limitleri belirlenirken kulüplerin son bilanço tarihindeki finansal kredilerine uygulanan faiz oranı yerine, güncel reel borçlanma faiz oranlarına göre finansman giderlerinin hesaplanmasına ve Süper Lig'e yükselen kulüplerin hesaplamalarının güncellenmesine olanak tanımıştı.

Bilindiği üzere talimatın yayınlanmasının ardından 15 Süper Lig kulübümüzün yazılı talebi sonrasında, 9 Aralık 2019 tarihli talimat Yönetim Kurulumuzca yeniden değerlendirilerek yürürlükten kaldırılmış ve talimatın ilk hali ile uygulanmasına karar verilmiştir.

TFF Yönetim Kurulu'nun talimatı ilk hale döndürmesinin üzerinden çok zaman geçmeden özellikle faiz oranlarının güncellenmesine ilişkin yeniden bir tartışma başlatılmasını ilginç bulmaktayız. Bunun yanında yapılacak transfer ya da transferlere mevcut uygulamalar ile engel olunduğu yönündeki değerlendirmeleri ise Türkiye Futbol Federasyonu'nu hedef gösteren çabalar olarak gördüğümüzün bilinmesini isteriz.

TFF talimatlarında yapılan her değişiklik anında TFF.org' da yayınlanmakta olup, kıymetli yöneticilerimiz ve kulüplerimizin profesyonellerinin rahatlıkla ulaşımına açıktır. Buna bir de söz konusu çalışmaların, kulüplerimizin bilgisi ve yazılı talepleri dahilinde yapıldığını eklediğimizde konunun daha iyi anlaşılabileceğini belirtmek isteriz.

Kamuoyuna saygılarımızla.


Yorumlar (1)
1461 TRABZON 2 yıl önce
1. Oyun oynanırken kural değişmez. Değişen kural adaletsizliğe neden olabilir.
2. Zaten futbol klüplerimizin borcu kontrolden çıkmış vaziyette. Hala daha çok harcayalım derdinde olanlar var. Al futbolcuyu bir çuval paraya, olmadı bu, 5 ay sonra sat. Tekrar al, bu da olmadı, üste para ver gönder. Sonra istifa et, kendin git. Nereye kadar. Kendi şirketiniz kar eder, yönettiğiniz klüp zarar eder.
3. Mali yönden kurtuluş; kurumsal bir yapı, doğru transfer, üreten bir alt-yapı ve sıkı bir mali disiplinden geçer. Aksi halde, Türkiye 'de belki şampiyon olsanız bile, yarın öbür gün Avrupa'ya alınmayabilirsiniz.
Dolayısıyla başkan Ahmet AĞAOĞLU'nun mali uygulamalarını destekliyorum. Saygılarımla.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@