TFF'den flaş karar!

U21 ligi alınan karar doğrultusunda kaldırıldı

Spor 04.07.2019, 15:46
TFF'den flaş karar!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) U21 Ligi’nin kaldırılması ile ilgili yaptığı toplantı sonuçlandı. Toplantı sonrası, U21 Ligi’nin Türk futboluna beklenen katkıyı sağlayamadığı gerekçesiyle kaldırılmasına karar verildi.

TFF’nin resmi sitesinden konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:

“Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Süper Lig kulüplerinin altyapı sorumluları, 3 Ağustos 2018 tarihinde TFF tarafından 2018-2019 sezonunda son kez düzenleneceği duyurulan U21 Ligi’nin durumunu gözden geçirmek için bir araya geldi.

Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Hamit Altıntop ve Hasan Akıncıoğlu, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, Futbol Gelişim Direktörlüğü ve Genç Milli Takımlar Koordinatörü Oğuz Çetin, Kulüpler Birliği Genel Sekreteri Çağrı İlk ile kulüp temsilcileri katıldı.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda Türk futboluna beklenen katkıyı sağlayamadığı gerekçesiyle U21 Ligi’nin kaldırılması kararının doğru olduğu dile getirildi ve ligin oynanmaması konusunda görüş birliğine varıldı. Bunun yanı sıra TFF ve Kulüpler Birliği’nin, bu ligin yerini dolduracak alternatif organizasyonlar üzerinde çalışma yapması kararlaştırıldı.

Ayrıca TFF’nin antrenör eğitimi ve Grassroots konularında kulüplere danışmanlık hizmeti vereceği bilgisi kulüp temsilcilerine aktarıldı.”


Yorumlar (1)
NURETTİN KASIMOĞLU. 2 yıl önce
Futbolcuyu 21 yaşına kadar A takımına oynayamayan yani oyuncusuna güvenmeyen kulüp başkanı ve tekniktirektorunun bu işi bilmediği ve bu işten anlamadığı aşikar. Alt yapı hocalarının eğitimi için özel şartlar gerekli. Antrenörlük diplomasi için en az üç yıllık altyapı çalışması şart. Bunun için ülkenin futbol sisteminin olması şart.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@