7m


7m

hyundai

TFF'den Fenerbahçe-Trabzonspor maçı açıklaması! "İnceleme başlatıldı"

TFF'den Fenerbahçe - Trabzonspor maçına ilişkin açıklama.

Spor 06.03.2022, 23:22
TFF'den Fenerbahçe-Trabzonspor maçı açıklaması! "İnceleme başlatıldı"

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe-Trabzonspor müsabakası ile ilgili bir açıklama yaparak, maç sırasında ve sonrasında sosyal medyadan TFF yöneticilerine yapılan suçlamalarla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında oynanan Fenerbahçe - Trabzonspor müsabakasının ardından karşılaşma ile ilgili bir açıklama yayımladı. TFF resmi internet sitesinden yayımlanan açıklamada Fenerbahçe - Trabzonspor mücadelesinde ve ardından federasyon görevlilerine yapılan suçlamalarla ilgili inceleme başlatıldığı duyuruldu. TFF’nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada “TFF olarak Spor Toto Süper Lig’de bu akşam oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçı öncesinde, sırasında ve sonrasında, resmi ve gayri resmi sosyal medya hesaplarında yer alan asılsız iddialarla ilgili, gerek kendi Hukuk Kurullarımız tarafından, gerekse 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında suç teşkil eden durumlara ilişkin, geniş kapsamlı inceleme başlatılmıştır.

Federasyonumuzun Yönetim Kurulu Üyelerine ve atadığı görevlilerine karşı yapılan, kabul edilemez suçlamalar nedeniyle, 6222’ye aykırı inceleme ve işlemler için de Cumhuriyet Savcılarımızı göreve davet ediyoruz.

Bu vesileyle, bir kez daha tüm futbol kamuoyunu sağduyulu olmaya çağırıyoruz” ifadelerine yer verildi.


Yorumlar (6)
UĞUR MACİT 4 ay önce
Dünyanın en büyük şeref yoksunu takımısın fenevbahçe
mk 4 ay önce
Ne diyonuz la siz? Yaşanan saha olaylarından konuşun, bunlar Trabzonsporda olsa daha maç bitmeden başlardınız ortalığı velveleye vermeye? Kaç kez sahamız kapandı, seyircisiz oynadık bu olayların 3te birinde bile, görelim bakalım adaletinizi...
hasan soysal 4 ay önce
iyi olmuş başlaması ama en az 10.15 yıl geriye dönük incelensin
Adnan 4 ay önce
Ne Pozisyon tekrari ne Olay görüntüleri.GOL gösteriyor Yayinci kurulus,bukadar REZILLIK olabilirmi?Ortalik karisti onlar golleri gösteriyor utanmasalar reklama gidecekler?
usta 4 ay önce
bunlar birbir etini yemezler. ancak gözleri bize keser. fener ceza meza almaz. yalandan beklemeyin.
MerDeNoms 4 ay önce
Adamlar tescilli şikeden ceza almamış şimdi burada mı adaletli karar verecekler? Hiç boşuna beklemeyin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@